Avalon » Serie komiksowe » Pulse » Pulse #7

Pulse #7

Pulse #7

"Secret War" - part 2

Postacie
Cytat

Ben: "Any idea what happened here?"
Policjant: "Galactus sneezed."

Streszczenie

Uwaga: Wydarzenia te mają miejsce tuż po Secret War #5.

Rano, Ben znajduje, Jessikę śpiącą w resztkach mieszkania Cage'a. Kiedy próbuje ją obudzić, ta zrywa się z krzykiem i dopiero po chwili orientuję się, gdzie jest. Ben mówi, że szukał jej przez całą noc i pyta co właściwie się stało, więc obrazowo opowieda mu, jak zostali zaatakowani, a potem wyjaśnia, co stało się poprzedniej nocy. Tak naprawdę nie wie jednak, dlaczego to wszystko się stało i kto za to odpowiada, ani tym bardziej, kto zaatakował szpital i gdzie teraz jest Cage. Przez to wszystko chce jej się płakać, ale Ben uspokaja ją i pomaga się opanować. Jessica stwierdza, że dobrym punktem zaczepienia dla ich śledztwa będą Captain America i Nick Fury. Zjawili się zupełnie znikąd, a ona zawiadomiła tylko Danny'ego i jest pewna, że on nikomu więcej o tym nie powiedział. Jest też niemal pewna, że to nie on zabrał Luke'a ze szpitala, bo z pewnością by do niej zadzwonił. Ponieważ zupełnie nikt nie wiedział o sprawie i nie pojawiła się w żadnych wiadomościach fakt, że Fury pojawił się od razu sugeruje, że miał z tym coś wspólnego.

Jakiś czas później docierają do zniszczonego szpitala. Ben próbuje dogadać się z policjantem opisującym miejsce wydarzeń, ale ten jest wyjątkowo niechętny do współpracy, a na dodatek wtrąca się jakaś pielęgniarka, która wydziera się na Jessikę, że to wszystko przez jej kumpli super bohaterów. Urich dzwoni do redakcji, aby dowiedzieć się, czy ktoś dzwonił w sprawie ataku na szpital, ale oni mają tylko informacje o jakimś zamieszaniu na nabrzeżu. Kiedy mówi o tym Jessice, ona przypomina sobie, że właśnie w te rejony przeniosła się bijatyka.

Gdy docierają na nabrzeże, tam również zastają pobojowisko. Podczas gdy Ben jeszcze raz dzwoni do redakcji Jessica zaczepia bezdomnego, który grzebie w ruinach i bredzi coś o starciu tytanów. Od niego dowiaduje się, że rozegrała się tu regularna bitwa, w której udział brali między innymi Captain America, Daredevil i Spider-Man. W tej sytuacji, Jess natychmiast dzwoni do Matta i zostawia mu wiadomość z prośbą, aby oddzwonił jak tylko będzie mógł. Ben żartuje, ze Matt sam nie mógł narobić takiego bałaganu, ale Jessica nie jest w nastroju do żartów i konsekwentnie twierdzi, że to wszystko wina Nicka Fury. Wymyka jej się, że właśnie dlatego nie chciała dla niego pracować, a Ben natychmiast przyczepia się tego faktu i zadaje mnóstwo pytań. Chwytając się ostatniej deski ratunku, Jessica dzwoni pod numer, który dostała od Quartermaina, ale odkrywa, że został on wyłączony. Nagle, uświadamia sobie, że wszyscy, którzy mogą cokolwiek wiedzieć, znikli. Jeszcze raz dzwoni do Danny'ego, ale ten nadal nie odpowiada. W kancelarii Murdocka sekretarka mówi jej, że Matt jest nieosiągalny. Po namyśle postanawia zadzwonić do Misty Rain, aby spytać, czy wie, gdzie jest Danny, ale tam również odpowiada sekretarka. W końcu, dzwoni na komórkę Luke'a. Słysząc sekretarkę zaczyna płakać.

Nie mając innego wyjścia, oboje wracają do redakcji. Jessica opowiada o wszystkim Jamesonowi i obiecuje mu wyłączność na tę historię, jeśli pomoże jej odnaleźć Luke'a, ale ten po wysłuchaniu jej wychodzi z pokoju i prosi Robbiego, żeby ją poinstruował. Robertson mówi, że rozumie jej zdenerwowanie, ale kiedy w sprawie pojawia się Nick Fury, niepisane prawo każe im to przemilczeć. Jessica przypomina, że Cage uratował kiedyś także jego życie i jest mu cos winien, ale Robbie wyjaśnia, że kiedy Fury bierze w czymś udział to musi to być albo ściśle tajne, albo dotyczyć bezpieczeństwa milionów, więc wolą nie wchodzić mu w drogę. Ben widzi to jednak trochę inaczej - każde medium, które chociaż trochę podpadnie S.H.I.E.L.D. staje się kolonią trędowatych i natychmiast traci wszystkie kontakty i wpływy. Jessica nie może uwierzyć w to, co słyszy, więc wybiega z pokoju i z budynku. Na ulicy spostrzega, że ktoś jej się przygląda, więc próbuje go złapać. Obserwator teleportuje się i znika.

Całkowicie zrezygnowana, postanawia udać się po pomoc do Misty Rain. Na miejscu odkrywa jednak, że nikogo nie ma w domu, więc próbuje zawołać ją z ulicy. Gdy wbiega na schody, słabnie i mdleje. Jakieś dzieciaki próbują się dobrać do jej portfela, ale przepędzają je mężczyźni w długich płaszczach. Jeden z nich każe ją zabrać, ku chwale Hydry.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Pulse #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.