Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #7

The Punisher vol. 3 #7

The Punisher vol. 3 #7

"Bring Out Your Dead"

Postacie
Cytat

Punisher na granicy omdlenia: "Now all I have to do... is dig these bullets out of myself... not bleed to death... sew up the holes... and heal."

Streszczenie

Frank odzyskuje przytomność. Wciąż leży na chodniku w otoczeniu martwych zbirów. Dziwi się jak przeżył z sześcioma kulami w piersi. Nie poddaje się. Skoro przeżył to musi wstać i zniknąć zanim zjawi się policja.

Ranek następnego dnia. Koroner i policja ma pełne ręce roboty usuwając zniszczenia dokonane przez Castle'a. Na miejsce przybywają także Soap i von Richthofen. Niczego nowego się nie dowiadują. Burmistrz przydzielił Martinowi kolejne zadanie - ma znaleźć osobę odpowiedzialną za zabójstwa w hiszpańskim harlemie.

Ledwie przytomny Castle otwiera drzwi do swojego bloku. Kręci mu się w głowie, a musi jeszcze niezauważenie przebyć korytarz, żeby dostać się do mieszkania.

Kryjówka mamuśki Gnucci. Dwoje mężczyzn, którzy znaleźli Punishera składa raport. Nie zostali, żeby zobaczyć co się stało. Było tam zbyt niebezpiecznie. Mówią, że wystarczy wysłać teraz jeszcze kilku chłopaków i ci wykończą Castle'a. Gnucci informuje ich, że nie ma więcej ludzi. W ciągu dwóch tygodni straciła ponad osiemdziesięciu żołnierzy. Każe mężczyzną wrócić i obserwować dom Castle'a.

Frank dostał się do mieszkania. Teraz musi "tylko" wyjąć kule, zatrzymać krwawienie, zaszyć rany i wyzdrowieć. Po ostatniej myśli mdleje.

Molly i Martin odwiedzają kościół. Rozmawiają z ojcem Redondo. Szukają jakichś poszlak, a cztery ofiary uczęszczały do tego kościoła. Duchowny potwierdza. Mówi, że znał osobiście tę piątkę ludzi. Soap poprawia go, iż ofiar była czwórka. Ten przyznaje mu rację. Policjanci wychodzą a Redondo zagląda do konfesjonału, w którym spoczywa piąta ofiara. Wciąż z piersi wystaje mu wbita tam siekiera.

Joan wychodzi na klatkę schodową. Widzi krwawy ślad prowadzący do mieszkania Franka. Wchodzi przez otwarte drzwi i woła go. Gdy nie słyszy odpowiedzi wchodzi głębiej do mieszkania i przeszukuje pokoje. W jednym z nich zauważa zbrojownię. Zakrwawiony Frank pojawia się za jej plecami.

Riversdale Park. Do sprzedawcy hot dogów podchodzi Elite. Mówi, że to miejsce nie potrzebuje obwoźnych sprzedawców. Po czym wyjmuje i odbezpiecza granat, który wrzuca do wózka. Sprzedawca ucieka, a wózek z hot dogami eksploduje.

Joan schodzi przed blok i prosi Dave'a o pomoc. Zaprowadza go do mieszkania, gdzie pokazuje mu nieprzytomnego Castle'a. Dave odkrywa, że pan Smith jest Punisherem. Tłumaczy Joan kim jest i co robi. Odrzuca także radę kobiety, żeby zawiadomić pogotowie. Mówi, że ma przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy, więc zajmą się nim sami. Przenoszą go na łóżko. Castle odzyskuje przytomność.

Dziennikarka przeprowadza wywiad z mężczyzną z zarządu wielkiej firmy. Nagle pojawia się Mr. Payback i strzela mężczyźnie w głowę. Zabiera zszokowanej kobiecie mikrofon i przemawia do widzów. Mówi, że jest obrońcą zwykłych ludzi. Karze tych, którzy bogacą się na ludzkiej krzywdzie wykorzystując ich pracę. Mówi, że dla takich ludzi nadszedł czas zapłaty za popełnione grzechy. Słysząc syreny policji oddala się. Dziennikarka oglądając ciało zabitego mężczyzny wymiotuje.

Reportaż oglądają zbiry mamuśki Gnucci. Ta sama dwójka, która ma za zadanie odnaleźć Punishera. Wychodzą z baru. Rozmawiają, że ich zadaniem jest wyśledzić Castle'a. Do jego zabicia mamuśka sprowadzi Ruska. Wydaje się im, iż jest to jedyna osoba zdolna zabić Franka.

Będąc na miejscu wchodzą do bloku i podając się za policję przesłuchują mieszkańców. Pierwszą rozmówczynią jest Joan. Mówią jej, że szukają mężczyzny i podają opis. Nic się od kobiety nie dowiadują. Gdy kończą pukają do mieszkania Dave'a. Ten jest przerażony. Otwiera drzwi i wykrzykuje, że wie, iż nie są glinami i wie po co przyszli. Ale on nic nie powie i nie wyda Punishera.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #7 The Punisher vol. 3 #7 The Punisher vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.