Avalon » Serie komiksowe » Pulse » Pulse #3

Pulse #3

Pulse #3

"Thin Air" - part 3

Postacie
Cytat

Cage: "Danny Rand never cried... Except for the one time."

Streszczenie

Na porannym zebraniu edytorskim, J. Jonah Jameson długo milczy, a w końcu prosi Robbiego, aby go wyręczył. Robertson mówi, że poprzedniego wieczora policja znalazła ciało ich koleżanki, Terry Kidder. Sprawą zajmuje się już wydział zabójstw, ale wspólnie z Jamesonem zdecydowali, że mając pod ręką kadrę najlepszych reporterów śledczych w mieście, nie mogą siedzieć z założonymi rękami, dlatego chcą ich prosić, aby współpracowali z policją i dowiedzieli się dokładnie, co się stało - nie tylko dla gazety, ale przede wszystkim dla rodziny dziewczyny. Oficjalnie, temat dostają Ben Urich i Kat Farrel, wraz z przykazem, aby zgłosili się z informacjami do drugiej po południu.

Jessica i Luke siedzą w restauracji. On jest milczący i ciągle patrzy w okno, więc ona pyta, czy wścieka się na nią. Cage mówi, że zachwycony nie jest, na co ona mówi, że jeszcze się nie zgodziła na propozycję Jamesona. On wie jednak, że zamierza się zgodzić, a to nie oznacza nic dobrego, bo Jameson wykorzysta ją, aby dostać temat, a potem wyrzuci. Jessica jest pewna, że tego nie zrobi, a gdyby nawet, to przynajmniej zapłaci im za to, a w tej chwili potrzebują pieniędzy. Cage zaczyna marudzić, że jeśli zrobią z niej gwiazdę kroniki towarzyskiej, to on również stanie się sławny, a nie chce tego. Ona zauważa, że od lat jest bohaterem do wynajęcia, więc już jest sławny, a pozdrowienie od mijającego ich chłopaka tylko tego dowodzi. Luke wciąż twierdzi, że to zły pomysł i ona dobrze powinna o tym wiedzieć, a wtedy Jessica nagle zaczyna płakać. Przez łzy mówi, że to przez wahania hormonów i nie może się powstrzymać, a fakt, że zostaną bez pieniędzy i ubezpieczenia nie poprawia jej humoru. Cage zaczyna ją błagać, żeby przestała, bo ludzie się gapią, a w końcu przyznaje, że ma rację i zgadza się na wszystko. W tej chwili dzwoni komórka Jessiki, więc odchodzi na bok, wycierając łzy, a Cage stwierdza, że Danny przynajmniej nigdy nie płakałś oprócz jednego razu. Po chwili Jessica wraca mówiąc, że coś się stało i potrzebują jej w redakcji. Luke zgadza się i mówi, że jeśli coś będzie nie tak z tym całym interesem, to zajmą się tym na bieżąco, a jak nie będą chcieli czegoś zrobić to po prostu tego nie zrobią.

Ben próbuje nawiązać rozmowę z panią detektyw, badającą miejsce pracy Terry, ale ta jest wyjątkowo niechętna wszelkiej współpracy. Gdy Ben próbuje ją ugłaskać, obrywa mu się za wszystkich reporterów, którzy mieszają się w śledztwa, krytykują działania policji, wysnuwają hipotezy bez konsultacji i ujawniają poufne informacje. Na szczęście, przybycie Jessiki pozwala mu zakończyć tą bardzo jednostronną rozmowę.

Kiedy pracownik kostnicy wychodzi na małą przerwę do alejki za budynkiem, zaskakuje go wyłaniająca się z ciemności Kat Farrel. Znają się od jakiegoś czasu, więc Kat nie waha się poprosić o informacje podkreślając, że Terry była jej koleżanką z pracy i to dla niej bardzo ważne. Tommy wie, że koroner wściekłby się, gdyby o tym wiedział, ale jednak zgadza się na rozmowę. Mówi, że ciało przeleżało w wodzie jakieś siedem godzin i wszystko wskazuje na to, że zostało zrzucone z dużej wysokości, bo nosi uszkodzenia jak przy upadku na beton. Jednak dziewczyna nie zginęła od upadku, ale została uduszona. Niestety woda wypłukała wszystko, więc jedyne co mają to ślad dużych, męskich rąk. Tommy spogląda na zegarek i każe jej spojrzeć w górę, a w tym momencie, nad alejką przelatuje Iron Man. Chłopak zachwyca się, że bohater pojawia się tu regularnie o tej porze każdego dnia, ale Kat nie słucha go, bo właśnie wpadła na pewien pomysł.

Trochę póśniej, Jessica, Ben i Kat spotykają się nad jeziorkiem w Central Parku. Farrel dzieli się zdobytymi informacjami, a jej koledzy stwierdzają, że dziewczyna mogła zostać wyrzucona z samolotu albo helikoptera. Ona uważa jednak, ze ta sama osoba, która ją udusiła, wrzuciła ją do wody w locie, a to zawęża krąg podejrzanych do osób latających. Jessica zauważa, że w samym Nowym Jorku jest ich kilka tysięcy. Przez chwilę patrzą w niebo i wyobrażają sobie różne możliwości, ale nic nie mogą powiedzieć na pewno, więc postanawiają wrócić do redakcji. Fakt, że zamieszany jest w to nadczłowiek oznacza, że powinni zawiadomić S.H.I.E.L.D. ale Ben zauważa, że wtedy stracą dostęp do informacji.

Ben długo czai się przed policyjnymi taśmami przy biurku Terry, aż w końcu zrywa je, niby przypadkiem. Sprawdza szuflady i zauważa, że komputer został zabrany. Przeszukuje podręczny notatnik, ale nic w nim nie znajduje. Wie, że policjantka sprawdziła już automatyczna sekretarkę, ale postanawia zrobić to jeszcze raz. Gdy naciska przycisk, włącza się wiadomość od Sheryl, w której ta prosi Terry, aby zapomniała o całej rozmowie na temat Oscorpu i nie drążyła tematu. Ben nagle pojmuje, co się stało i wszystkie złe wspomnienia związane z Osbornem przelatują mu przed oczami. Po chwili, sięga po słuchawkę i dzwoni do Petera Parkera. Mówi, że muszą pilnie porozmawiać o Osbornie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Pulse #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.