Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power: Hyperion » Supreme Power: Hyperion #5

Supreme Power: Hyperion #5

Postacie
Cytat

Emil Burbank (po komunikacie, że jego grupa nie stanowi zagrożenia): "Not a threat? Just who are you calling not a threat?"

Streszczenie

Hyperion poinstruowawszy swojego odpowiednika z innej rzeczywistości, co ma zrobić, kiedy wróci do swojego świata, rozpoczyna plan, który sprawi, że grupa super-ludzi, która miała schwytać drugiego Marka, uwierzy, że rzeczywiście tak się stało. Powiadamia swoich towarzyszy, że ich cel się zbliża do ich pozycji. Mówi, że ci, którzy z nim przybyli nie są poważnym zagrożeniem i nie interesują Hyperiona. Słysząc to, Burbank obrusza się, ale Arcanna przypomina, że mają inne rzeczy do roboty.

 

Mark wraca do Nowego Jorku, gdzie Skylark nagle atakuje go jej potężnym głosem. Wykorzystuje to Blue Eagle i zrzuca niesioną przez siebie Lamprey na Hyperiona. Kobieta łapie go wysysa połowę jego mocy. Dzięki temu jest silna jak Hyperion, a on sam bardziej podatny na obrażenia. Lamprey powala go na ziemię, a następnie Black Archer trafia go jedną ze swoich wybuchowych strzał. Lamprey znów uderza Hyperiona. Ten próbuje kontratakować, ale nie zdąża, ponieważ Doctor Spectrum trafia go wystrzałem energii. Unosząca się nad miastem Zarda pyta się tutejszego Marka, czy teraz kolej na nią. Ten odpowiada twierdząco i całuje ją. Kobieta rozpędza i z całej sił uderza w znajdującego się an ulicy Hyperiona.

 

Burbank i jego grupa przygląda się walce. Arcanna mówi Alowi, że musi pomóc Hyperionowi. Ten odmawia, ponieważ Mark jest winny śmierci jego rodziny, więc zasłużył na to samo. Arcanna tłumaczy, że jeżeli Hyperion zginie, to oni utkną na tym świecie. Pomagając Markowi, Gaines pomoże sobie i reszcie. Kobieta pyta się go, czy po tym jak stracił wszystkich bliskich, chce również stracić swój dom. Po chwili zastanowienia, Al mówi, że nie i wzbija się w powietrze ruszając w kierunku Doctora Spectruma. Ten jest zaskoczony widokiem Gainesa. Przez komunikator partnerzy z drużyny przypominają Ledgerowi, że to nie jest ich Al, ponieważ to właśnie Joe go zabił. Gaines otwiera swój hełm i uderza w Spectruma całą mocą.

 

Na ulicy Zarda i Lamprey okładają Hyperiona, który nie może sobie poradzić z dwoma kobietami. Arcanna komunikuje się z Markiem w taki sposób, że nikt inny go nie słyszy i mówi mu, że jeżeli podda im się, to razem wrócą do ich świata. W przeciwnym razie, Hyperion zostanie tu i zginie. Mark zgadza się na to. Burbank daje sygnał Gainesowi, że są gotowi. Al zostawia Spectruma i zmierza w kierunku ulicy. Razem z Arcanną i Hyperionem łączą swoją moc. Po chwili cała piątka znajduje się z powrotem w ich rzeczywistości.

 

Później, generał Alexander pyta się Arcanny, czy uważa ona, że chęć Marka do powrotu do Stanów jest szczera. Kobieta odpowiada, że tak, ponieważ zdał Hyperion zdał sobie sprawę, że po prostu nie dokąd indziej pójść. Generał nie do końca jest zadowolony z tej motywacji, ale uważa, że przynajmniej są w lepszej sytuacji niż ludzie na alternatywnej Ziemi. Arcanna mówi, że to raczej była jedna z kwantowych możliwości, gdzie coś w pewnym momencie poszło nie tak, i która mogła się zdarzyć, ale po ich powrocie do normalnego świata, przestała istnieć, jak gdyby nigdy jej nie było. Burbank mówi, że nie jest ekspertem w tej dziedzinie, ale jest skłonny zgodzić się z Arcanną. Generał gratuluje im udanej misji i wychodzi na konferencję prasową, na której ma być ogłoszony powrót Hyperiona do służby Stanom Zjednoczonym. Arcanna pyta się Emila, co trzyma w ręce. On odpowiada, że to kawałek papieru, który zabrał z innej rzeczywistości, a który dziwnie nie przestał istnieć tak, jak teoretycznie powinien. Mówi, że potem go zbada. Arcanna również wyraża chęć przeprowadzenia na nim testów, po czym wychodzi. Burbank przez okno ogląda konferencję prasową, na którą właśnie przybył Hyperion. Mark oznajmia, że cieszy się z powrotu do domu. Burbank mówi do siebie, że Arcanna, ani nikt inny nie zna prawdy. Świat, do którego trafili nie był wcale alternatywną rzeczywistością. Kawałek papieru, który znalazł, to skrawek gazety, która wyszła 9-go lipca 2008 roku. Emil ma więc dwa lata, żeby przygotować się do tego, co się stanie w przyszłości.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power: Hyperion #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.