Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #8

Irredeemable Ant-Man #8

Postacie
Zapowiedź

Eric O'Grady uznał, że potrzebna jest mu praca - bycie wyjętym spod prawa jednak kosztuje. Na szczęście, organizacja Damage Control poszukuje kogoś, kto może bezpiecznie poszukiwać ocalałych ludzi wśród gruzów. Ale nie martwcie się - Eric wciąż będzie miał wiele czasu, by podglądać piękne panie i podtrzymywać swoją reputację podłego człowieka.

Cytat

Eric O'Grady: "How did you get in here?"
Abigail: "I broke in."
Eric O'Grady: "I think I'm falling in love with you."

Streszczenie

Lenny Balinger z Damage Control podziwia odwagę Ant-Mana, który nie zważając na własne bezpieczeństwo uratował spod gruzów dziewczynkę. Mówi, że jego zdolność zmniejszania się bardzo przydałyby się w jego grupie i pyta się Erica, czy nie chciałby dołączyć do organizacji. Ten chciałby się zastanowić i bierze od Lenny’ego wizytówkę. Nagle Ant-Man zauważa Black Foxa, który próbuje po kryjomu wymknąć się z klejnotami i krzyczy, żeby zostawił jego plecak. Złodziej protestuje mówiąc, że plecak jest jego i tym razem nie zamierza tak łatwo dać go sobie odebrać. Eric stwierdza, że on jest super-bohaterem, który właśnie uratował dziewczynkę, więc policja to jemu uwierzy. Black Fox decyduje się wycofać, ale ostrzega, że to jeszcze nie koniec. Ant-Man puszcza go wolno, tłumacząc reszcie, że staruszek jest niegroźny, obiecuje Lenny’emu, że się zastanowi nad jego propozycją, po czym zabiera plecak i odchodzi.

 

Parę dni później, Eric próbuje sprzedać skradzione klejnoty u pasera. Próbuje wytłumaczyć mu, że zmarła babcia zapisała je mu w spadku, ale ten nie daje się oszukać. Nie przeszkadza mu to jednak i przechodzą na zaplecze. Paser zwraca uwagę Erica na strzelbę i zaleca nie próbować żadnych sztuczek. Ogląda klejnoty i stwierdza, że może dać mu za nie pięć tysięcy dolarów. Widząc, że O’Grady się zastanawia, oferuje dziesięć, ale mówi, że więcej nie da. Eric, który w rzeczywistości jest zaskoczony, ponieważ nie spodziewał się takiej sumy, zgadza się. Paser daje mu pieniądze mówiąc, żeby przyszedł do niego, jeżeli znów będzie miał podobną sprawę, i że zabije go, jeżeli komukolwiek o tym powie. Wychodząc, O’Grady pyta się, czy mężczyzna nie zna kogoś, kto by mógł zrobić mu fałszywe dokumenty. Paser każe mu usiąść z powrotem.

 

Następnego dnia w siedzibie Damage Control Eric zostaje przyjęty do pracy jako Derek Sullivan. Będzie należał do grupy ratowniczej, która będzie wkraczać na miejsce akcji zaraz po zakończeniu walk super-ludzi, albo nawet jeszcze krótko przed ich końcem i ratować poszkodowanych. Rozszerzenie działalności firmy powinno przywrócić jej nadwerężone ostatnio dobre imię. Eric cieszy się, że będzie mógł tu pracować i pyta się, czy kobieta z grupy Lenny’ego, która nosi niebieski kostium z literą „V”, jest w budynku. Dowiaduje się, że powinien znaleźć ją na drugim piętrze. Rzeczywiście ją tam znajduje i mówi jej, że poznali się kilka dni temu. Ona przypomina sobie, że Eric był w kostiumie Ant-Mana. O’Grady zaczyna tłumaczyć, że to był kostium modliszki, a jego pseudonim brzmi Slaying Mantis. Strój zrobił sam, ponieważ jest świetnym wynalazcą, a kolor czerwony wybrała jego siostra. Kobieta nie wierząc w tę historię wciąż zadaje mu pytania, więc Eric proponuje, aby kontynuowali rozmowę przy filiżance kawy. Ona zgadza się, jeżeli przyzna się, że ten stek bzdur był tylko pretekstem, żeby ją zaprosić i że Eric zapłaci rachunek.

 

Godzinę później, para kontynuuje pełną kłamstw rozmowę w kawiarni. Kobieta ma na imię Abigail, a pseudonim, którego używa, to Visioneer. Jej jedyną mocą jest słaba telepatia, która pomaga jej przy znajdowaniu ludzi. Eric przedstawia się jako Derek Sullivan. Widząc, że Abigail nie dostaje dolewki kawy, proponuje, żeby już poszli. Visioneer mówi, żeby nie próbował zostawiać tej głupiej kelnerce napiwku, bo go kopnie w krocze. Eric uznaje, że skoro akurat ma trochę gotówki, zrobi to jednak, bo jest mu szkoda tej dziewczyny, bo pewnie nigdy nie dostaje nic od klientów. Zostawia banknot na stole, ale kiedy odwraca głowę, Abigail zabiera go i chowa do kieszeni. Po wyjściu na zewnątrz, Eric pyta się ją o to, ale ona uważa, że nie powinno się dawać nikomu napiwku za kiepską obsługę, bo oni będą myśleli, że nie robią nic złego. Mówi, że nie zaniesie pieniędzy z powrotem. Eric nie przejmuje się tym: Zamiast tego woli się dowiedzieć, czy będą się mogli znów spotkać.

 

Dwa tygodnie później, do nowego mieszkania Erica tragarze przynoszą kanapę. Abigail mówi, że to miejsce zaczyna ładnie wyglądać i pyta się, czy O’Grady nie chce wypróbować nowo zakupionego mebla. Zaczynają się całować, kiedy nagle słyszą hałas za oknem. Eric wygląda na zewnątrz i widzi walkę super-ludzi. Abigail stwierdza, że skoro jest super-bohaterem, to powinien pomóc. Chwilę później, będąc przekonanym, że to głupi pomysł, Ant-Man wpada między walczących She-Hulk i Mister Hyde’a. Jennifer, upewniwszy się, że nowy przybysz jest po jej stronie, rzuca hasło do ataku. Hyde silnym ciosem odrzuca ją na pewną odległość. Eric unikając ciosów złoczyńcy postanawia, że może lepiej się przyda, kiedy się zmniejszy, ale nie zdąża tego zrobić, bo zostaje trafiony pięścią. Ląduje na ścianie i czeka, aż walka przesunie się dalej, żeby mógł spokojnie wstać i iść do domu. Tam mówi Abigail, że pokonali złoczyńcę, ale musi iść do szpitala.

 

Wieczorem, po wizycie na ostrym dyżurze, Eric ma gościa: Black Fox umieścił nadajnik na swoim plecaku i po jego sygnale dotarł tu. Eric nie zważając na mierzony w niego pistolet, z zadowoleniem mówi, że sprzedał klejnoty za dziesięć tysięcy i większość już wydał. Złodziej jest wściekły, ponieważ one warte były co najmniej sto i jeżeli O’Grady nie zwróci mu tej sumy, to zginie. Eric każe mu się uspokoić, ponieważ ma pomysł.

 

Później, w sklepie pasera, zmniejszony Ant-Man stoi na ramieniu mężczyzny i mówi mu do ucha, że kupił klejnoty skradzione jego szefowi. Dzięki tajnej technologii może się z nim komunikować i zabić go z dalekiej odległości i zrobi to, jeżeli zaraz nie odda klejnotów. Paser mówi, że sprzedał je za sto pięćdziesiąt tysięcy dolarów, więc Eric każe mu wynieść pieniądze prze tylne drzwi. Kiedy ten to robi, Ant-Man zabiera torbę i zanosi Black Foxowi dobrą wieść. Ponieważ pieniędzy jest więcej niż miało być, po chwili targowania się, Eric dostaje swoją część.

 

Jeszcze później, Eric ma znów gościa. Tym razem jest to Abigail, która pojawia się mając na sobie tylko płaszcz i bieliznę. Na pytanie jak się tu dostała, odpowiada, że się włamała. Eric stwierdza, że chyba się w niej zakochuje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.