Avalon » Serie komiksowe » Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega » Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega

Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega

Postacie
Zapowiedź

Gdy ważą się losy całej planety i wszystkich jej mieszkańców - a może i całej galaktyki - nasi herosi muszą powstrzymać Knife'a i jego kosmicznie wzmocnioną armię. Czy jednak dodatkowa moc zagwarantowana przez Black Vortex będzie ich kosztować ich człowieczeństwo?

Streszczenie

Przemieniona przez Black Vortex w coś kosmicznego, Kitty Pryde pozwala, by jej molekuły rozpierzchły się po Galaktyce, pozwalając jej obserwować wszystko – od Spartax, przez zniszczoną Halę, po Breakworld i Ziemię. Fazuje przez rzeczywistość, łącząc się ze swymi alternatywnymi wersjami. W końcu pozwala, by jej świadomość rozpierzchła się tak, jak jej atomy, zapominając o wszystkim. Wtedy jednak dostrzega coś, czego w nienawidzonym przez siebie kosmosie się nie boi.

Do walki nad Spartax dołącza Ronan, gotów pomścić Halę, atakując tak Slaughter Lords, jak i X-Men i Guardians. Tymczasem na powierzchni drony Brood w końcu przebijają się przez warstwę "bursztynu", nim jednak zdążą zainfekować uwięzionych mieszkańców, zaczynają się "przesuwać" – a to za sprawą Kitty, która wróciła i teraz fazuje bursztynową "skorupę", wraz z insektoidami, z dala od Spartax, gdzie następnie ją miażdży. Gdy herosi świętują, Slaughter Lords wykorzystują zamieszanie, by zbiec.

Jakiś czas później. Gara ujawnia, że Vortexu nie da się zniszczyć, postanawia więc strzec go, by nigdy więcej nie zaszkodził innym. Daje jednak herosom szansę na odwrócenie przemian, ostrzegając jednak, że odrzucając prezent Celestianina, zwrócą na siebie jego uwagę, a także, że nie wrócą do stanu sprzed poddania się mocy Vortexu. Cyclops, Groot i Iceman zgadzają się na te warunki, a i Beast oświadcza, że musi wziąć na siebie odpowiedzialność za czyny, których dokonał, a nie może tego zrobić w swoim odmienionym stanie. Czwórka staje przed Vortexem, który odbiera im dodatkowe moce – choć Groot i Iceman wydają się zachowywać ich cząstkę. Scott i Hank wyglądają, jakby wrócili do swoich starych "wersji", Gara stwierdza więc, że w ich przypadkach zmiana musiała być ukryta – Jean jednak wyczuwa, że w przypadku Summersa, zmiana ta nastąpiła w jego sercu. Gdy Gara ich opuszcza, Kitty próbuje ją powstrzymać, stwierdzając, że mogłaby uczynić wiele dobrego, ta jednak oświadcza, że musi zakończyć historię Vortexu.

Wkrótce. Herosi obserwują "spacerujących" w przestrzeni kosmicznej Star-Lorda i Kitty, która nie jest pewna, jak jej "ewolucja" mogła ją zmienić. Quill stwierdza jednak, że będzie ją kochał niezależnie od tego, kim jest, po czym przyklękuje na jedno kolano i prosi, by za niego wyszła. Ta, po chwili namysłu, zgadza się, ku uciesze reszty drużyn.

Gdzie indziej. Gara ukrywa się, wraz z Vortexem, w środku gwiazdy. Wśród ruin Hali Ronan obiecuje, że odbuduje Imperium i pomści zniszczenie stolicy. Collector tymczasem odnajduje "zamrożonego" w stanie żywej śmierci J'Sona, który uznaje za dobry dodatek do swojej kolekcji. Thane tymczasem oświadcza, że Vortex będzie kluczem do zdobycia kontroli nad Wszechświatem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Omega

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.