Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #4

New Warriors vol. 4 #4

New Warriors vol. 4 #4

"Defiant" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Inicjatywa jest w potrzebie, a z pomocą jej przyjdą New Warriors, aby stanąć do walki z nowym Zodiakiem! W kwaterze S.H.I.E.L.D. Tony Stark zostaje zmuszony podjąć ostrzejsze środki w stosunku do New Warriors z polecenia wysoko postawionego członka rządu. W międzyczasie detektywi Sykes i Givens są coraz bliżej rozwiązania tajemnicy Night Trashera i New Warriors. Dodatkowo Sofia podejmuje największą życiową decyzję, tylko czy słuszną?

Cytat

Cancer: “You should have read your horoscope today girl… then you would have know to beware of Cancer”

Streszczenie

Spacerując korytarzami posterunku NYPD Granville wyjaśnia swojemu kumplowi, Changowi, jak postrzega różnicę między policją a S.H.I.E.L.D. oraz jak bardzo cieszy się, że w tej pracy przygoda czeka na każdym rogu. Obaj wchodzą do jednego z gabinetów, gdzie znajdują kolejną przygodę – Harry’ego i Bev, pomniejszonych i przyklejonych taśmą klejącą do szyby.

Później. Henry Prym wyjaśnia policjantom, że do pomniejszenia tej dwójki nie użyto tych samych cząsteczek, jakimi on się posługuje, ale czegoś podobnego. Przypomina to formułę, jaką opracował kiedyś Bill Foster. Pym zasmuca się na wspomnienie Goliatha, ale szybko odzyskuje wątek i pyta, kto ich tak urządził. Harry i Bev twierdzą, że był to Night Thrasher, czym wywołują szyderstwa Granville’a. Hank tymczasem bierze do ręki gaz powiększający i przywraca obojgu normalne rozmiary. Detektywi szybko dochodzą do siebie, a Bev od razu zabiera się za przestudiowanie danych, które zdobył dla nich Granville. Wynika z nich, że w ostatnim roku dziewięć firm zanotowało duże transakcje sprzętu elektronicznego. I wszystkie one są pomocniczymi firmami Wakandacorp.

Stark Tower. Stark rozmawia przez telefon z sekretarzem Kooningiem. Polityk złości się, że Tony jeszcze nie rozwiązał sprawy New Warriors. Są oni ciężarem, a wkrótce mogą stać się zagrożeniem, dla obecnej polityki rządu. Albo zajmie się nimi Inicjatywa, albo Thunderbolts. Stark głośno komentuje pomysł wysyłania psychopatów do walki z dziećmi, ale sekretarza nie obchodzi, czy mają do czynienia z Power Pack albo Muszkieterami. Chce ich zatrzymać, zanim wywołają jakieś nowe Stamford. Tony odpowiada, że użycie siły wobec bandy dzieciaków może podziałać na opinię publiczną jeszcze gorzej. Kooning śmieje się, przyrównując Starka do Abrahama Lincolna. Na swój sposób Tony też nosi wysoki kapelusz. A wysokie kapelusze mają tendencję do spadania, kiedy powieje wiatr, lub idzie się za szybko. Tony pyta, czy to była groźba, ale sekretarz zaprzecza i prosi, aby Tony nie zawiódł jego oczekiwań.

Night Thrasher sprawdza umiejętności bitewne swoich podopiecznych. Ku swojemu rozczarowaniu, pokonuje New Warriors w niecałą minutę. Cała ósemka wciąż ma kłopoty z używaniem swojego sprzętu, dlatego też Thrash zarządza dodatkowe treningi od zaraz, po czym wychodzi, każąc Wondrze iść ze sobą. W innym pomieszczeniu oboje analizują nagrania z akcji X-Men i Fantastic Four. Ich rozmowa szybko schodzi na temat Sofii. Thrash jest pewien, że mimo wcześniejszej odmowy, dziewczyna jednak do nich dołączy. Zwraca też Jubilee uwagę, że zespół nie robi zbytnich postępów pod jej okiem. Jubilation odpowiada, że nie może ich wyszkolić sama, a on pojawia się bardzo rzadko. Dziewczyna chce mu ufać, ale tak naprawdę w ogóle nie wie, kim jest, ani co robi, kiedy nie jest z nimi. Nagle przerywa i pyta Thrashera, czy jest tym, o kim właśnie pomyślała. Zanim jednak ten odpowie, uwagę obojga przykuwa nadawana właśnie relacja telewizyjna. Na dolnym Manhattanie grupa członków Inicjatywy walczy właśnie z bandą super-przestępców znanych jako New Zodiac. Thrasher każe Wondrze zebrać zespół.

Relację o walce, w której Inicjatywa zbiera cięgi, oglądają też ludzie w barze, gdzie pracuje Sofia. Ta tymczasem z uśmiechem podaje zamówienia, wywołując zdziwienie Ala oraz Tiny. Tę drugą Sofia zapewnia, że wszystko w porządku. Sekundę później szybę za nimi rozsadza potężny wybuch. Przed barem stoją sprawcy tej demolki - New Zodiac. U ich stóp leżą pokonani członkowie Inicjatywy. Scorpio kpi ze Starka, który wysłał naprzeciw nim tak mizerne siły, po czym on i reszta grupy wznoszą się w powietrze. Wkrótce ich grupa będzie kompletna, a moc gwiazd ujawni im, gdzie jest Baal Abib. Nagle zostaje trafiony wiązką energetyczną. Do akcji wkraczają New Warriors. Decibel powala zbirów atakiem dźwiękowym i razem z Tempest osłaniają pokonanych bohaterów i cywili. Tymczasem Wondra atakuje Taurusa, a Night Thrasher walczy z Leo. Bohaterowie wygrywają do chwili, kiedy Scorpio atakuje ich mocą swojego Klucza Zodiaku. Zaraz po tym Cancer atakuje Longstrike. Jej toksyny niemal rozpuszczają twarz ofiary, zabijając ją na miejscu.

New Warriors zamierają z przerażenia. Angel krzyczy z rozpaczy. Night Thrasher i Sofia nie mogą uwierzyć, że to się znowu stało.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #4 New Warriors vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.