Avalon » Serie komiksowe » Marvel Tails Starring Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham » Marvel Tails Starring Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham

Marvel Tails Starring Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham

Postacie
Streszczenie

Postacie:
* Spider-Ham
* Captain Americat
* J. Jonah Jackal
* Barthomolew Bark, Bruce Bunny
* Randolph Rodent, Alice Groundy
* Quincy Quakers

Spider-Ham odkrywa napad na sklep jubilerski przeprowadzany przez gang gofferów. Przyczepia więc swój aparat do ściany i rzuca się do ataku na złodziei. Gdy ich okłada, szef ganku celuje do niego z pistoletu, zostaje jednak znokautowany przez właśnie przybyłego Captaina Americata. Gdy cały gang jest już powalony, herosi w ukryciu wracają do swoich cywilnych tożsamości – Petera Porkera i Steve'a Mousera – po czym udają się do siedziby Daily Beagle, gdzie redaktor naczelny J. Jonah Jackal wysyła ich do salonu gier Video City, który od jakiegoś czasu atakowany jest przez tajemniczego Masked Maraudera. Każe im napisać historię do zamknięcia numeru i odsyła.

Gdy herosi docierają na miejsce, odkrywają grupę protestującą przeciw przemocy w grach, Peter zauważa też, że zaraz obok salonu znajduje się lunapark prowadzony przez Quincy'ego Quackera, który przyznaje, że od otwarcia Video City jego atrakcje nie przyciągają już młodzieży. Steve tymczasem rozpoczyna wywiad z Bartholomew Barkiem, właścicielem biznesu, który zaprasza reporterów do środka – a wraz z nimi udają się przywódczyni protestujących, Alice Groundy, i fundujący ich Randolph Rodent, którego Bark podejrzewa o próby wykupienia jego biznesu, by wybudować nową fabrykę. W środku Bart przedstawia wszystkim swojego specjalistę i twórcę większości gier, doktora Bruce'a Bunny'ego, który zaczyna oprowadzać gości, by jego szef mógł zająć się biznesem. Szybko jednak odkrywają, że Alice i Randolph zniknęli, a choć Bruce stwierdza, że chciałby pomóc ich odnaleźć, musi dopracować swoją nową grę, Gamma Gambit. Gdy jednak zaczyna pracować nad automatem, zostaje wepchnięty do środka i uwięziony tam przez Masked Maraudera. Gdy łotr znika, energie gry przenikają naukowca, który transformuje się w Hulk-Bunny'ego. Ten zaczyna siać zniszczenie w salonie, herosi więc przybierają swoje bohaterskie alter-ega i rozdzielają się. Spider-Ham szybko wpada na Zielonego, który bierze go na swój cel, a tymczasem Captain Americat odnajduje Maraudera, który jednak ucieka przed nim, używając zasłony dymnej. Hulk-Bunny tymczasem zawala jedno z pomieszczeń, pozbywając się Pająka, wtedy jednak trafia na niego Captain, który rusza do walki. Spider-Ham tymczasem, przywalony toną gruzu, zbiera się w sobie i zaczyna ją unosić, gdy jednak mu się to udaje, zawala się pod nim podłoga. Porker ląduje obok Americata, który ujawnia, że Hulk-Bunny zbiegł i udał się do lunaparku. Gdy zaczyna niszczyć atrakcje, Marauder protestuje, zostaje jednak schwytany przez Capa. Spider tymczasem zaciąga Hulk-Bunny'ego do karuzeli, gdzie przyczepia go siecią do jednego z siedzeń i uruchamia pełne obroty. Cap ujawnia, że Masked Marauderem był Quacker, który chciał zniszczyć konkurencję, na co przyciągnięty przez zamieszanie Rodent stwierdza, że mógłby wykupić działkę i zbudować swoją fabrykę na miejscu lunaparku. Hulk-Bunny tymczasem, niezauważony, zmienia się z powrotem w Bruce'a Bunny'ego, herosi nie mają jednak czasu zastanawiać się, co stało się z Zielonym – muszą napisać artykuł o wydarzeniach."Goose Rider"

Postacie:
* Goose Rider
* Chainsaw

Gdy zapada noc, pewien przeciętny gęsior dokonuje niezwykłej transformacji, przemieniając się w Goose Ridera. Płonący jeździec postanawia pójść do kina, w połowie seansu słyszy jednak, że ktoś zabawia się jego motocyklem, piekąc na nim kiełbaski. Zamiast filmu postanawia więc zajrzeć do kręgielni, po drodze jednak rozbija się, gdy ktoś podstawia nogę jego pojazdowi. Figlarz przedstawia się jako Chainsaw i, wyciągając piłę mechaniczną, przygotowuje się do ataku, Rider jednak wzywa na pomoc demony, które zsyłają na jego przeciwnika kowadło. Motocyklista kontynuuje swoją podróż w poszukiwaniu czegoś do zrobienia, nie zauważa jednak zarwanego mostu i ląduje w rzece.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Tails Starring Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.