Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #19

Ms. Marvel vol. 2 #19

Ms. Marvel vol. 2 #19

"Puppets" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Ms. Marvel kontra Tigra! Dlaczego lider Mighty Avengers walczy z czołową żeńską bohaterką? Co kombinują nowi członkowie Inicjatywy, Machine Man i Sleepwalker? I kto pociąga za wszystkie sznurki?

Cytat

Machine Man: "I hit her with non-lethal ordnance."
Rick Sheridan: "Non-lethal ordnance put a hole in the wall?"
Machine Man: "I didn't say it was painless ordnance."

Streszczenie

Puerto Maravilla, Chile. Puppet Masters w otoczeniu pięknych bohaterek, uwięzionych pod jego kontrolą, zabawia sie urządzając pojedynki swoich zniewolonych marionetek. Kolejnej walce sprzeciwia się kobieta znajdująca się z Mastersem na balkonie. Krzyczy że kolejnym walczącym ma być jej mąż Miquel. Philip na przekór jej prośbom zabija mężczyznę, po czym wysypuje z worka wszystkie swoje figurki a na dziedzińcu przed jego balkonem rozpętuje sie wielkie mordobicie.

Minicarrier 13. Carol łapie chwile relaksu grając na swoim laptopie, gdy zjawia się agent Sum informując że za dwie godziny znajdą sie w Chile. Przy okazji zdaje raport na temat dwóch nowych członków zespołu. Machine Man nie spał ani minuty, gdyż jak twierdzi nie potrzebuje snu, zdążył jednak ponarzekać na mały wybór wódek na pokładzie. Sum bardziej martwi sie jednak Sleepwalkerem, który wydaje się skołowany i całkowicie nie gotowy do misji w terenie. Carol postanawia z nim porozmawiać.

Ms. Marvel spotyka się z Rickiem. Chce go lepiej poznać, dlatego pyta się po której stronie stał podczas Civil War. Chłopak tłumaczy, że nie opowiedział się za żadną ze stron, pił ciągle red bulle i starał się nie zasnąć aby nie wypuścić Sleepwalkera. W ten sposób chciał trzymać się z dala od tego bałaganu i nie zwracać na siebie uwagi "psów pościgowych". Carol mówi że ona dowodziła tymi "psami", ale nie obraża się i tłumaczy że czytała wiele opinii na swój temat w Internecie. Pyta się Ricka, dlaczego w efekcie i tak się zarejestrował? Ten odpowiada o swojej narzeczonej Alyssie Conover która zginęła potrącona przez taksówkę. Nie wiedział co robić, był skołowany i zagubiony, postanowił więc się zarejestrować. Przy zapisie, zapytany o doświadczenie, powiedział że walczył jedynie z kolesiem który nazywa się "Bookworm". Zanim zdążył się zorientować został przydzielony do operacji Lighting Storm razem z tym dziwakiem-robotem.

Machine Man stoi na dziobie pędzącego Minicarriera z piwem w ręku i zaczyna "skan" całego Chile. Po chwili powiadamia Suma aby ten zawołał Ms. Marvel.

Ms. Marvel, agent Sum i Rick, przysłuchują sie informacjom które zdobył Aaron. Wyświetla zebrany bardzo długa listę zaginionych osób, lecz nie wie czym jest to spowodowane. Przedstawia również plotki o istnieniu obozu pracy niewolników, gdzieś w górach. Natomiast w bazie wojskowej położonej niedaleko wybrzeża zaginęły ostatnio trzy tuziny żołnierzy w ciągu ostatnich trzech tygodni. Wraz z nimi znikła duża ilość materiałów wybuchowych i amunicji. Oczywiście armia stara się zatuszować całą sprawę. Ms. Marvel postanawia wysłać Suma wraz z Aaronem i Rickiem do Puerto Maravilla aby spróbowali sie czegoś dowiedzieć od miejscowych. Sama udaje się w góry zobaczyć czy coś tam znajdzie.

Na miejscu Carol znajduje dużą grupę mężczyzn, pracujących niczym zombie, zniewoleni przez kogoś psychicznie. Wszyscy pracują nad wydobyciem i załadunkiem gliny. Ms. Marvel domyśla się już kto stoi za porwaniami. Mężczyźni zaczynają ją atakować. Aby nie zrobić im niepotrzebnej krzywdy Carol unosi się w powietrze gdzie zostaje zaatakowana przez Tigre. Udaje jej się zadrapać Danvers, która szybko przechodzi do kontrataku i powala swoją przeciwniczkę. Próbuje przemówić jej do rozsądku aby oswobodzić ją spod kontroli Mastersa. Wtedy z zaskoczenia atakuje ją Silverclaw. Oplątana mackami przeciwniczki, Ms. Marvel postanawia unieść się w powietrze, gdy nagle zaczyna tracić przytomność. W pazurach Tigry prawdopodobnie znajdowała się trucizna która właśnie zaczęła działać. Carol nieprzytomna pada na ziemię.

W Puerto Maravilla Aaron, Sum i Rick próbują wtopić sie w tłum. Ten pierwszy zauważa że ich przebranie i tak nie ma zbyt wielkiego znaczenia, bo w tym mieście nieczęsto widzi się azjatę, białego czy robota. Anya znajdująca się pod kontrolą Mastersa rozpoznaje agenta Suma. Mężczyźni wchodzą do pubu i siadają przy barze z nadzieją ze uda im się czegoś dowiedzieć od miejscowych. Machine Man nagle zostaje rzucony krzesłem. Okazuje się że zaatakowała go Arana. Udaje jej się powalić Aarona i Suma. Rick wyciąga broń i celuje w dziewczynę. W tym momencie podnosi się Machine Man i wyjmuje ze swojego ciała dużo większą broń, za pomocą której rozwala całą ścianę. Sum widząc ogrom zniszczeń, dodaje że miała być to tajna misja. Rick jest zdziwiony że nigdzie nie widać Any'i. Aaron mówi że strzelał z niegroźnej dla życia broni. Nagle cała trójka zostaje ponownie zaatakowana przez Aranę w wyniku czego Machine Man traci głowę [dosłownie - Foxdie]. Dziewczyna atakuje również Ricka, który traci przytomność co pozwala na uwolnienie Sleepwalkera. Ten za pomocą swoich pomocy obezwładnia Aranę, zawijając ją betonem z ulicy. Machine Man po zamontowaniu sobie głowy, wykrywa że umysł dziewczyny otacza pewnego rodzaju mistyczna energia. Sleepwalker stwierdza że nie mogą jej wyswobodzić spod czyjejś kontroli, gdyż ta osoba dysponuje zbyt wielką mocą. Jest jednak w stanie wyśledzić źródło "sygnału" który kontroluje Anye. Sum postanawia wezwać kogoś z minicarriera aby zajęli się Rickiem, bo póki co potrzebny jest im Sleepwalker. Aaron informuje że nie może od kilku minut nawiązać kontaktu z Ms. Marvel.

Puppet Masters stoi nad nieprzytomną Carol Danvers. Ta powoli wybudza sie, jej moc jest blokowana przez dziwne bransolety na rękach. Kobieta jest wściekła widząc Mastera. Ten wykańcza swoją nową figurkę, przedstawiającą Ms. Marvel, która od tej chwili znajduje się pod kontrolą Puppet Mastera.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.