Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #101

Daredevil vol. 2 #101

Daredevil vol. 2 #101

"Without Fear" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Sprawy nie mogły się już gorzej potoczyć dla Matta, któremu do niedawna wydawało się, że odzyskał swoje dawne życie. Wszystko może przepaść ponownie, dlatego Murdock będzie musiał stoczyć walkę na dwóch frontach: w sali rozpraw i na dachach Hell's Kitchen!

Cytat

Turk: "Whatever you say... you're The Boss."
The Hood: "No...I'm The Hood."

Streszczenie

W jednym z pubów Hell's Kitchen Daredevil siłą próbuje wydobyć od lokalnych oprychów miejsce przebywania Mr. Feara.

Turk rozmawia z dwoma mężczyznami, którzy zdają mu relację z ostatniej akcji Daredevila. Opowiadają o furii, w jaką wpadł Śmiałek. Turk stwierdza, że Mr. Fear przekroczył pewną granicę, której sam Kingpin nauczył się nie przekraczać. Dodaje, że w Murdocku drzemie potwór, którego nie powinno się budzić. Jego rozmówcy uważają, że mimo wszystko Cranston jest w stanie z nim sobie poradzić i Turk nie powinien w niego wątpić. Gdy obaj odjeżdżają, Turk wykonuje telefon i informuje osobę po drugiej stronie słuchawki, aby przekazała swojemu szefowi, że może mu pomóc znaleźć to, czego szuka.

Trzy dni wcześniej. Matthew wraz z Foggym odwiedza Millę znajdującą się w areszcie. Kobieta jest przywiązana do łóżka ze względu na jej fatalny stan psychiczny, przez co stanowiła zagrożenie zarówno dla siebie, jak i pozostałych więźniów. Gdy strażnik wychodzi, Milla z płaczem tuli się do męża. Nie jest do końca świadoma tego, co zrobiła, pyta się Matta, czy zabiła kogoś. Ten próbuje ją uspokoić, ale kobieta wpada w szał. Foggy mówi przyjacielowi, że taki stan utrzymuje się od wczoraj. Milla słysząc słowa Nelsona wybucha jeszcze bardziej, a po chwili milknie i skulona przeprasza za swoje zachowanie, ale nie potrafi go wyjaśnić. Prosi męża o pomoc. Matthew zapewnia ją, że jej pomoże, naprawi wszystko i wyciągnie ją stąd. W tym momencie do pomieszczenia wchodzi zastępca prokuratora generalnego Algren i prosi obu na rozmowę. Matt obiecuje żonie, że zaraz wróci.

Na korytarzu Algren informuje Matta, że nie ma szans na warunkowe zwolnienie Milli. Nie przyjmuje tłumaczenia, że to bezbronna niewidoma kobieta, bo jak zeznało dwunastu świadków, wepchnęła mężczyznę pod nadjeżdżający pociąg. Murdock próbuje wyjaśnić, że to wina narkotyku, którym została odurzona przez wroga Daredevila, tak samo jak to miało miejsce w przypadku Melvina Pottera. Prokurator odpowiada, że nie mają na to dowodów i chociaż rozumie postawę Matta, to jeśli to, co mówi, jest prawdą i została otruta środkiem, który zamienił ją w morderczynię, to tylko gorzej dla niej. Murdock przekonuje, że Milla jest ofiarą. Algren ripostuje, że ofiarą jest też mężczyzna, którego zabiła, na koniec dodaje, że nie ma mowy o zwolnieniu, dopóki nie przejdzie badania psychiatrycznego.

Matt po powrocie do kancelarii, wściekły od razu udaje się do swojego biura, z hukiem zamykając drzwi. Dakota próbuje z nim porozmawiać, ale po otwarciu drzwi Murdock wrzeszczy na nią, aby zostawiła go w spokoju. Kobieta milczy, po czym zamyka drzwi i przywraca Matta do porządku. Pyta go, czy chce usłyszeć o jej wtykach w nowojorskiej policji i tym, jak mogą mu pomóc. Murdock przeprasza za swoje zachowanie, ale nie może pogodzić się z tym, jak zawiódł swoją żonę. Dakota przypomina mu, że jest Daredevilem i Milla nie musi być tam sama, a przynajmniej nie po zmroku.

Pod osłoną nocy Daredevil wkrada się do policyjnego aresztu, a konkretniej do sali, w której przetrzymywana jest jego żona. Murdock pociesza Millę, dodaje, że muszą być cicho, gdyż strażnik przechodzi tędy co dwadzieścia minut. Matt kładzie się przy niej i wyczuwa, w jak złym jest stanie. Tłumaczy, że spróbuje jej pomóc przejść rozmowę z psychiatrą, która czeka ją jutro. Oboje siedzą po turecku na przeciwko siebie. Matthew próbuje nauczyć Millę, jak "wyciszyć" w niej to, co wprowadza ją w złość i paranoję. Musi nauczyć ją kontrolować swój umysł. Wie, że może być to niemożliwe w tak krótkim czasie, ale Matt próbuje wpoić jej techniki, których wcześniej nauczył się od swojego sensei. Gdy Milla jest już zbyt zmęczona by ćwiczyć, Matt kładzie się przy niej i pierwszy raz od bardzo dawna, modli się. Kobieta budzi się rano, ale jej męża nie ma już przy niej.

Dwa dni temu. Na zgliszczach mieszkania Cranstona detektyw Kurtz spotyka się z Daredevilem. Robi to tylko dlatego, że odwdzięcza przysługę Dakocie. Od policjanta Matt dowiaduje się, że ofiara wybuchu to niejaki Dante V. Govich, wykładowca na Uniwersytecie Empire State. Aresztowany w zeszłym roku za sprzedaż narkotyków dla studentów, zwolniony po tym, jak wszyscy wycofali swoje zeznania. Wykładał chemię i jak twierdzą jego koledzy, był szalonym geniuszem. Daredevil zauważa, że dokładnie takiej osoby potrzebował Cranston, geniusza, który zrozumiałby i usprawnił działanie jego gazu. Detektyw dodaje, że według kadry uniwersyteckiej Govich był nieszkodliwy do czasu, gdy zaprzyjaźnił się z Cranstonem. Wychodzi na to, że geniusz zbratał się z superłotrem i wyprodukował dla niego nowy gaz i narkotyki, z których jeden już zamienia połowę rzezimieszków Nowego Jorku w psychopatów.

Rozpoczęło się badanie psychiatryczne Milli. Początkowo wszystko szło dobrze, a Matthew zaczął nawet wierzyć, że może je przejść pomyślnie. W pewnym momencie psychiatra swoimi pytaniami wprowadził Millę w furię. Kilka godzin później sąd orzeka, iż Milla Murdock zostaje pod stałą obserwacją w Bellevue tak długo, aż będzie w stanie pozwalającym na jej proces. Zbulwersowany Matt protestuje. Pomimo upomnień sędziny, Murdock zaczyna na nią krzyczeć, zarzucając niesprawiedliwy osąd. W efekcie Matt trafia na noc do celi. Foggy uspokaja Matta, a ten spogląda na siedząca żonę, która nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje.

Jeden dzień temu. Matt przetrzepuje każdy zakamarek Hell's Kitchen i pięściami próbuje wydobyć informację, gdzie ukrył się Mr. Fear. Zdaje sobie sprawę, że Cranston celowo zabił swojego chemika, gdyż poza nim, to jedyna osoba, która znała antidotum. Jednak tym razem Mr. Fear posunął się za daleko i ponieważ jest jedyną osobą, która może uleczyć jego żonę, Daredevil znajdzie go za wszelką cenę.

Dziś w nocy. Daredevil na jednym z dachów obija kolejnych oprychów. Całemu zajściu z daleka przygląda się The Hood w towarzystwie Turka i nie zamierza on przeszkadzać Daredevilowi. Poczeka, aż ten doprowadzi go do Feara, a wtedy on i jego ludzie wykończą tego, który będzie jeszcze stał na nogach.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #101 Daredevil vol. 2 #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.