Avalon » Serie komiksowe » Guardians Team-Up » Guardians Team-Up #9

Guardians Team-Up #9

Postacie
Zapowiedź

• W odległej galaktyce najniebezpieczniejsza broń w galaktyce została ukradziona...
• ...przez Spider-Mana?
• Peter Quill powraca na Ziemię!

Streszczenie

[Uwaga: akcja komiksu rozgrywa się jakiś czas przed Amazing Spider-Man #698 – przyp. S_O]

Nowy Jork, sylwester. Star-Lord atakuje Spider-Mana, żądając zwrotu jego broni, przekazanej mu przez ojca. Spidey unika jego ataków i unieruchamia go, oświadczając, że nie ma pojęcia, o czym Quill mówi, ten więc prezentuje mu nagranie z jego statku, na którym dokładnie widać, jak Spider-Man – a w każdym razie ktoś w jego stroju – wykrada miotacz. Pająk zapewnia, że nie był to on i prosi o dwie godziny na udowodnienie tego faktu i odnalezienie prawdziwego złodzieja.

Obaj udają się do klubu Longshot, gdzie Spidey ma nadzieję znaleźć kogoś, kto byłby w stanie im pomóc. Gdy się rozdzielają, Quill udaje się do baru, gdzie zwraca na siebie uwagę pewnej kobiety. Zabawiają się przez chwilę, nagle jednak ta coś wyczuwa i wychodzi po angielsku, wysyłając przy okazji do kogoś wiadomość. W zaułku Black Cat przebiera się w swój kostium i wyjmuje skradziony miotacz Star-Lorda, ten jednak dopada do niej, próbując odebrać broń. Podczas szamotaniny na miejscu zjawiają się zleceniodawcy złodziejki, gratulując jej dobrze wykonanej roboty i przejmując wykradzioną broń i opaskę, którą Felicia nosiła podczas akcji. Na odchodne jednak przywódca gangu każe pozbyć się Star-Lorda, a gdy Felicia protestuje, sytuacja zmienia się w bijatykę między "trykociarzami" a gangsterami, do której szybko dołącza Spider-Man. Gdy jednak wydaje się, że herosi zwyciężyli, okazuje się, że Spider-Manów jest dwóch – a ten drugi poraża i paraliżuje tak prawdziwego Pająka, jak i Black Cat. Następnie zdejmuje opaskę – tworzącą holograficzny kamuflaż – i ujawniwszy się jako agent Hydry każe kompanom rozpocząć przygotowania. Jego wspólnik tymczasem nokautuje Star-Lorda.

Jakiś czas później. Uwięziwszy Spider-Mana, przywódca komórki Hydry oświadcza, że zbliża się nowy rok – a wraz z nim, gwiazdozbiór pająka. Dlatego w momencie, gdy stary rok umiera, zamierzają zabić Pajęczaka za pomocą broni z gwiazd, by przypieczętować przyszłość i ich nową organizację – Spydrę. Mimo protestów Black Cat, celuje on do Spider-Mana, gdy jednak oddaje strzał, sam zostaje spopielony. Gdy pozostali agenci Hydry uciekają, Star-Lord uwalnia się, ujawniając, że miotacz od początku był zabezpieczony. Spider-Man tymczasem zauważa, która godzina i wyrusza na przyjęcie, a gdy Quill proponuje, by Black Cat pokazała mu, jak Nowy Rok świętują nowojorczycy, ta bez słowa udaje się tropem Pająka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Team-Up #9 Guardians Team-Up #9 Guardians Team-Up #9 Guardians Team-Up #9 Guardians Team-Up #9 Guardians Team-Up #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.