Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 » Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1

"Spiral" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni rozdział "Spiral" łączy Pająka i Wraith - lecz nie jako partnerów.
• Zbrodnicze podziemie Nowego Jorku już nigdy nie bedzie takie samo!

Streszczenie

Nowy Jork – a w każdym razie dzielnica, którą jeszcze do niedawna kontrolował Tombstone – znajduje się pod nieustannym atakiem najróżniejszej maści łotrów i gangów. Spider-Man próbuje powstrzymać przemoc, gdy jednak zostaje zaatakowany przez Black Cat, nadal odmawia walki. Felicia stwierdza, że to on i Wraith są winni obecnego stanu rzeczy – usuwając Tombstone'a, zaburzyli równowagę w przestępczym półświatku. Powalony, Spidey pozwala Cat na ucieczkę.

W Chinatown Wraith zjawia się w kryjówce Mr. Negative'a, domyślając się, że chaos w jej dzielnicy od początku był jego planem. Ujawnia, że zabiła Donalda – Inner Demona, który ją śledził – po czym rzuca się na bossa, powalając jego podwładnych. Negative'owi udaje się jednak uciec, a przemoc przerywa właśnie przybyły Spider-Man. Próbuje on przekonać policjantkę do porzucenia samosądów, ta jednak odpiera, że to "dawna", działająca zgodnie z procedurami Yuri była błędem – teraz jednak w końcu czuje się wolna. Z zaskoczenia powala Pająka i rusza za Negativem, który korumpuje przechodniów i wysyła ich za nią. Nim jednak Wraith zdąży wdać się w walkę, Spider-Man porywa ją i zabiera na dach jednej z kamienic. Tam przyznaje, że powinien był jej pomóc, gdy zauważył, że się stacza, i przyjmuje na siebie część winy, po czym nokautuje ją i unieruchamia siecią. Następnie odnajduje i nokautuje Mr. Negative'a, dzięki czemu skorumpowani przechodnie wracają do zmysłów.

Do wieczora oddziały policji uspokajają zamieszki na ulicach miasta, Spider-Man wraca więc na dach, gdzie zostawił Wraith, odkrywa jednak jedynie jej kostium – Yuri zbiegła, zabierając ze sobą jedynie swoją maskę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #20.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.