Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #9

Spider-Woman vol. 5 #9

Postacie
Zapowiedź

• Jessica Drew mogła rozwiązać pierwszą sprawę jaką podrzucił jej Ben Urich...
• ...jednak ma on w zanadrzu kolejne, z innych miast USA.
• Szykuje się wycieczka.

Streszczenie

Jessica i Ben przygotowują pożyczony kabriolet do podróży w poszukiwaniu najróżniejszych tajemnic do rozwiązania. Zapakowawszy otrzymaną przesyłkę, bohaterka pyta, gdzie udają się najpierw, Ben przyznaje więc, że nie jest pewien – osoba odpowiedzialna za plan podróży jeszcze się nie zjawiła. Tą okazuje się, ku irytacji Jess, Porcupine, który próbuje resocjalizacji.

Pierwszym przystankiem jest Dom spokojnej starości pod Pittsburgiem w Pensylwanii, gdzie Jess pokonuje próbującego otworzyć bramę do Piekła Mastera Pandemonium podczas gdy Roger o mało nie zostaje pokonany przez opętane babunie. Kolejną tajemnicę odnajdują na niewielkiej wyspie Blarney Island w Illinois, gdzie paru imprezujących studentów utonęło w wodach jeziora – jak się okazuje, za sprawą grasującego tam Atlantydy, którego Jess powala, podczas gdy Roger zajęty jest imprezą. Pod Kansas City w Missouri zaś Jess rozwiązuje zagadkę czarnorynkowego handlu bronią i powiązanych z tym nielegalnych wyścigów – podczas gdy, ponownie, Roger nie jest w najmniejszym stopniu pomocny. Jessica w końcu wybucha, wytykając mu, że nie potrafi zrobić niczego, żeby czegoś nie zepsuć. Gdy ten zapewnia, że mimo wszystko uczy się, bohaterka stwierdza, że od teraz będzie uczył się, nie wychodząc z samochodu. Następnie wręcza mu klucze i kładzie się na tylnym siedzeniu.

Pięc godzin później, gdzieś w Kansas. Nadal prowadzący auto Roger stwierdza, że nigdy nie chciał być łotrem. Wspomina dzieciństwo, gdy marzył o byciu szeryfem. Zauważa, że zbliżają się do Dodge City [istotnego dla historii Dzikiego Zachodu – przyp. S_O] i skręca w stronę miasta. Nie zdaje sobie sprawy, że miniaturowy skaner wmontowany w znak rozpoznaje Jess jako Mścicielkę.

Gdy jakiś czas później Jess i Ben budzą się na parkingu, Roger prezentuje im całą stertę suwenirów z miasta. Wtedy jednak zostaje postrzelony przez właśnie przybyłych mieszkańców, którzy następnie otwierają ogień do Jess. Ta zabiera nieprzytomnego Porcupine'a i Bena na drugą stronę auta, a gdy przeciwnicy przeładowują swoje strzelby, atakuje ich i powala. Widząc to, przyklaskuje jej szeryf miasta, przepraszając, że jej nie docenił. Gdy Jess żąda odpowiedzi, ten jedynie wysyła na nią kontrolowanych mieszkańców miasta, którzy zaczynają ją oblegać, w końcu pozbawiając ją sił.

Później. Jess budzi się na taśmie, na której ćwiartowane są tusze. Unika piły, obserwujący ją szeryf zapewnia jednak, że nie planował, by w ten sposób zginęła. Ujawnia, że kontroluje całe miasto, a ona jest jedynym, co przeszkadza mu w rozszerzeniu swojego wpływu. Dodaje jednak, że nie chce jej eliminować – wręcz przeciwnie, ma nadzieję, że uda mu się ją przekonać do dołączenia. Pyta, kto wie o tym, że znajduje się w mieści, zamiast odpowiadać jednak Jess atakuje go – niestety, nadaremno, łotr bowiem unika jej ciosów i poraża paralizatorem. Następnie wysyła na nią "opętanych" rzeźników, pewien, że próby zmuszenia jej do mówienia będą wyborną rozrywką.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #9 Spider-Woman vol. 5 #9 Spider-Woman vol. 5 #9 Spider-Woman vol. 5 #9 Spider-Woman vol. 5 #9 Spider-Woman vol. 5 #9 Spider-Woman vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.