Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #6

Irredeemable Ant-Man #6

Irredeemable Ant-Man #6

"Endgame"

Postacie
Cytat

Mitch Carson: "Is that Chris' Veronica 'Veronica'?"
Eric O'Grady: "Yeah."
Mitch Carson: "You're going to Hell."

Streszczenie

Siedząc w swoim latającym samochodzie, Mitch melduje Marii Hill, że nie może znaleźć Ant-Mana, ale zrobi wszystko, co jest w jego mocy, żeby go znaleźć. Będący na tylnym siedzeniu Eric powiększa się i ujawnia się Carsonowi. Ten mówi, że ma tupet, ale O’Grady odpowiada, że po prostu chciał odwiedzić starego przyjaciela. Bo, jak mu przypomina, wcześniej byli przyjaciółmi. Mitch rzuca się na niego i krzyczy, że przez niego nie widzi na jedno oko i nie słyszy na jedno ucho, a z tego powodu będzie musiał odejść ze służby i to jest jego ostatnia misja. Eric przeprasza go za to, co się stało, ale uważa, że to nie jest powód do zabicia go. Następnie zmniejsza się i podbiega do wykrywacza cząsteczek Pyma.

 

Tydzień temu... Chwilę wcześniej Mitch przerwał grę w pokera, ponieważ zorientował się, że to Eric jest nowym Ant-Manem. Ich koledzy nie wiedzą, o co chodzi, więc Carson każe zostawić jego i O’Grady’ego samych. Eric wciąż zapiera się i mówi, że nie wie, o co chodzi Mitchowi, ale może zrobić to, o czym mówił wcześniej: przeszukać jego kwaterę.

 

Chwilę później, Carson prowadzi Erica przez korytarz, gdzie spotykają Veronicę. Kobieta chce porozmawiać o czymś ważnym z O’Gradym, ale ten mówi, że teraz nie może, bo ma ważną sprawę służbową. Mitch obiecuje, że jak skończą, to wyśle go do jej kwatery, a następnie pyta się, czy to ta sama Veronica, z którą chodził Chris. Kiedy Eric potwierdza, mówi mu, że skończy w piekle. O’Grady otwiera swoją kwaterę, wchodzi, ale wypycha Carsona na zewnątrz i zamyka drzwi. Kiedy Mitch dostaje się do środka, pokój jest już pusty.

 

W przewodzie wentylacyjnym Eric zastanawia się, czy nie oddać stroju, nawet jeżeli oznaczałoby to krótki wyrok. Decyduje się jednak zostać uciekinierem. Będąc tego rozmiaru nie musi jeść dużo, a poza tym nikt go nie powinien znaleźć. Myli się jednak, bo Mitch, który w międzyczasie założył prototyp kostiumu Ant-Mana, atakuje go od tyłu i obaj wpadają na stołówkę Helicarriera. Zaczynają walkę, tarzając się w jedzeniu stojącym na stole, co obserwują siedzący przy nim agenci. Eric mówi, że Mitch może być lepiej wyszkolony, ale jest pewny, że jego strój ma więcej trików. Po chwili walka przenosi się na kapelusz Dum Dum Dugana, ale ten go ściąga z głowy, więc walczący spadają na podłogę. O’Grady przysięga, że nie zabił Chrisa, jedynie zabrał kostium i chce, żeby Mitch zostawił go w spokoju. Uderza jego głową o podłogę i zaczyna uciekać. Carson łapie go za nogę, więc Eric postanawia użyć silników umieszczonych w odnóżach. Uruchamiając je, pali twarz Mitchowi. Mówi, że nie chciał tego zrobić i obiecuje, że mu pomoże. Powiększa się i oznajmia agentom, że ma rannego towarzysza i prosi o wskazanie drogi do ambulatorium. Dugan mówi mu, gdzie ma iść. Po chwili Dum Dum orientuje się, z kim właśnie rozmawiał i przygotowuje pościg.

 

Eric wpada do ambulatorium i zostawia małego Mitcha na stole. Mówi lekarce, że na pokładzie jest Henry Pym, który będzie wiedział, jak przywrócić Carsonowi normalny rozmiar. Po chwili do pokoju wpada Dugan, ale lekarka mówi mu, że Ant-Man właśnie zniknął.

 

Kilka minut później Eric, po zebraniu najważniejszych rzeczy próbuje wydostać się z Helicarriera na pokładzie transportowca. Kiedy stoi w kolejce do wejścia, zatrzymuje go Dugan i każe się poddać. O’Grady kopie go w krocze i ucieka. Dobiega do krawędzi statku, zakłada hełm i skacze na dół, jednocześnie się pomniejszając.

 

Dwa dni później, Mitch z obandażowaną twarzą zgłasza Marii Hill, że jest gotowy do służby. Pomimo tego, że połowa jego twarzy jest zniszczona, ma zamiar ścigać Ant-Mana i nie pozwoli się zatrzymać. Hill właśnie to chciała usłyszeć, ponieważ nie może oddelegować nikogo innego do tego zadania, a i tak Mitch najlepiej potrafi posługiwać się wykrywaczem cząsteczek Pyma. Mitch mówi, że będzie gotowy w ciągu godziny.

 

W ciemnej uliczce Eric zauważa, że rabuś napada Beth. Skacze na niego i trafia go w twarz, więc mężczyzna upada na ziemię. Wściekły podnosi się, ale po kolejnym ciosie znów przewraca się i tym razem traci przytomność. Eric powiększa się i oddaje niedoszłej ofierze jej torebkę. Przedstawia się jako Ant-Man i wyjaśnia, że może zmniejszać się do rozmiarów insekta, zachowując normalną siłę. Beth pyta się go, jak może się u odwdzięczyć, na co Ant-Man odpowiada, że mogłaby pójść z nim na kolację. Mówi, że łatwo go rozpozna, ponieważ będzie miał na sobie kostium.

 

Tydzień później, podczas walki z Mitchem w latającym samochodzie, Eric łapie wykrywacz cząsteczek Pyma i wyrzuca go. Urządzenie rozbija się na ścianie budynku. Wierząc, że będzie miał kilka tygodni spokoju, zanim zbudują nowy egzemplarz, odlatuje. Zastanawia się, gdzie dzisiaj będzie nocował. Nie chce wracać do Beth, bo mu się aż tak bardzo nie podobała. Pora więc znaleźć coś nowego. Siada sobie na parapecie okna i przygląda się przechodzącym kobietom. Wreszcie znajduje odpowiednią i wskakuje do jej torebki. Wewnątrz znajduje legitymację super-bohatera, która mówi, że Ant-Man wybrał sobie na nową współlokatorkę Carol Danvers, lepiej znaną jako Ms. Marvel.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #6 Irredeemable Ant-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.