Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #8

Spider-Woman vol. 5 #8

Postacie
Zapowiedź

• Pojedynek pomiędzy Spider-Woman a niebezpiecznym nowym wrogiem - Lady Caterpillar!
• Pierwsze śledztwo które Spider-Woman przeprowadziła z Benem Urichem zmierza do zamknięcia!

Streszczenie

Spider-Woman jest okładana przez Cat, sterującą egzoszkieletem zbudowanym z najróżniejszych pojazdów budowlanych podczas gdy reszta mieszkanek miasta obserwuję walkę.

Półtora roku wcześniej, Hoboken. Gdy Cat wraca do domu, jej mąż, pracujący nad egzoszkieletem, już czeka, wściekły, że podróż tyle jej zajęła. Ta zauważa więc, że musiała zrobić zakupy, a gdy mężczyzna odpiera, że obiad powinien znajdować się na stole, gdy głowa rodziny wraca z pracy, a gdy ta wytyka, że jego "praca" nie ma ustalonych godzin i przynosi pieniędzy, ten wsiada do swego robota i niszczy samochód, by pokazać jej owoce owej pracy. Gdy wchodzi do domu, Cat spogląda na pozostawioną maszynę.

Teraz. Cat okłada Jessicę, pytając, jak śmie ona odbierać im to, co zbudowała. Widząc, jak ich "przywódczyni" staje się coraz bardziej brutalna, Olivia wraca do rezydencji, gdzie informuje męża i Uricha, że Cat wpadła w szał. Mężczyźni każą jej więc odnaleźć coś, czym można przeciąć łańcuch. Tymczasem pozostałe mieszkanki Moon's Hollow wchodzą na egzoszkielet, próbując powstrzymać Cat przed zrobieniem czegoś, czego by żałowała, ta jednak zrzuca je z siebie. To jednak daje Jess szansę na zebranie myśli, unika więc ona kolejnego ciosu i wykorzystując swoją siłę urywa ramię robota, którego następnie używa, by zamienić resztę w kupę złomu. Gdy staje nad Cat, ta skula się, prosząc, by jej nie zabierała, a rozejrzawszy się po światkach dochodzi do wniosku, że od początku miała rację i że kobiety po prostu nie chcą być znalezione. Staje więc przed nimi, stwierdzając, że podziwia to, co udało im się zbudować i obiecuje, że nie piśnie o tym słowa, zastrzega jednak, że kobiety muszą przestać szantażować swych mężów i chłopaków – inaczej ich społeczność nadal będzie zbudowana na zbrodni. Tymczasem Porcupine prosi żonę o wyjaśnienie, stwierdzając, że nigdy nie skrzywdził jej ani ich córki, ta odpiera więc, że mimo to cały czas pozostawiał je same. Roger pyta więc, co może zrobić, by to naprawić. Tymczasem Jess zaczyna rozglądać się za Urichem, a gdy go nie zauważa, domyśla się, gdzie mógł zniknąć i pożycza od Rebbecki jej motocykl.

Tego wieczora. Spider-Woman zakrada się do biura Uricha, zabraniając mu publikowania historii. Ten ujawnia więc, że przybyła za późno, by móc go powstrzymać – dodaje jednak, że jej nie opublikował. Zauważa, że bohaterka, mimo że o mało nie została zabita, dała mieszkankom Moon's Hollow drugą szansę, a on nie zamierza im jej odbierać. Gdy Jess pyta, czemu Ben to zrobił, ten oświadcza, że być może chce, żeby miejsce, w którym pracował całe życie, jeszcze raz zmieniło świat na lepsze – ale przede wszystkim chce pomagać ludziom. To powiedziawszy, prezentuje Jess nową teczkę pełną zaginionych osób.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #8 Spider-Woman vol. 5 #8 Spider-Woman vol. 5 #8 Spider-Woman vol. 5 #8 Spider-Woman vol. 5 #8 Spider-Woman vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.