Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #5

Irredeemable Ant-Man #5

Irredeemable Ant-Man #5

"Confrontation"

Postacie
Zapowiedź

Czyżby pojedynek tysiąclecia? Ant-Man kontra Ant-Man o tytuł Ant-Mana! Spadaj, Pym! Eric tak łatwo nie odda kostiumu, do którego laski lgną jak do miodu!

Cytat

Eric O'Grady: "Can you... Can you talk to insects? Because I can."

Streszczenie

Mitch jest zaskoczony tym, że Eric jest zdecydowany, żeby z nim walczyć, ale ten mówi mu, że chciał tylko zyskać na czasie, żeby wymyślić, jak uciec z mieszkania. O’Grady omija agentów S.H.I.E.L.D. i wyskakuje przez okno, jednocześnie się pomniejszając. Carson stwierdza, że to jeszcze nie koniec, uruchamia wykrywacz cząsteczek Pyma i wyskakuje za Ant-Manem wprost do latającego samochodu, który przywołał chwilę wcześniej.

 

Trzy miesiące temu... Eric i Mitch stoją naprzeciw siebie w szybie wentylacyjnym Helicarriera. Pierwszy każe drugiemu się poddać i nie dawać mu powodów, żeby mu zrobił krzywdę. O’Grady mówi, że to nie będzie łatwe i uderza Carsona, który uznaje to za dobry powód i powala przeciwnika na ziemię. Kopiąc go, krzyczy, że Chris McCarthy był dobrym człowiekiem i chce wiedzieć, czy Ant-Man zanim zabrał mu kostium, zabił go. Eric nie jest w stanie walczyć, a Mitch uważa, że on jest żałosny i aresztuje go, a potem będzie wnioskował, żeby został oskarżony o zdradę. O’Grady pyta się, czy Carson potrafi porozumiewać się z owadami, bo on tak – po chwili stado mrówek rzuca się na Mitcha. Eric stwierdza, że nie chce oglądać tego i wraca do swojej kwatery, mając nadzieję, że Mitch nie wie, że to on jest Ant-Manem. W pokoju powiększa się, ale jest zaskoczony, że jego kostium, poza hełmem, zniknął. Próbując to cofnąć, naciska kolejne guziki w hełmie i przypadkiem uruchamia program treningowy, z którego postanawia skorzystać. Od hologramu Hanka Pyma dowiaduje się, że kostium może zmieniać rozmiar na dwa sposoby – ten, z którego przed chwilą skorzystał Eric powoduje, że wciąż miniaturowy strój chowa się w hełmie, przez co nie trzeba go zdejmować i zakładać. O’Grady’emu naukę przerywa pukanie do drzwi: to Veronica, która pyta się, dlaczego Erica nie było, kiedy wstała. Ten próbuje wykręcić się wezwaniem na stanowisko, ale kobieta nie wierzy, że Eric mógłby być aż tak potrzebny, żeby budzić go w środku nocy. Nie zależy jej jednak, żeby znać prawdę i proponuje pójście na spacer. O’Grady odmawia, tłumacząc, że jest zmęczony, ale mówi, że dobrze się bawił w nocy. Veronica wychodzi, nie wierząc, że przespała się z nim.

 

W swoim laboratorium Hank Pym zostaje zaskoczony nagłym pojawieniem się Mitcha. Jego kostium jest zniszczony. Mówi, że znalazł złodzieja, który nie pokonałby go w walce wręcz, ale nasłał na niego stado mrówek. Pym jest zdziwiony, że obecnemu właścicielowi kostiumu Ant-Mana udało się odkryć tę zdolność. Mówi, że nie docenili go, ale przynajmniej sprawdzili wykrywacz cząsteczek Pyma. Za parę dni powinien skończyć naprawę prototypu i Mitch będzie mógł kontynuować poszukiwania.

 

Dwa tygodnie później... Eric kończy kolejną nudną zmianę na stanowisku obserwacyjnym. W drodze do kwatery zatrzymuje go Veronica i pyta się, czy mogą się spotkać wieczorem. O’Grady jednak zbywa ją, mówiąc, że ma inne plany. Kobieta jest wściekła i mówi, że mógłby jej przynajmniej wprost powiedzieć, że nie chce się z nią widywać, po czym policzkuje go i odchodzi.

 

W swojej kwaterze Eric znajduje Mitcha, który nie chciał czekać na zewnątrz, więc skorzystał z kodu dostępu i dostał się do środka. Eric mówi, że nie szkodzi, ponieważ on robiłby podobnie będąc na jego stanowisku, na co Carson odpowiada, że właśnie dlatego nigdy się tam nie znajdzie. Wyjawia cel wizyty: dzisiaj jest dzień, w którym zawsze grali w pokera, więc jest chce wiedzieć, czy Eric jest zainteresowany. O’Grady nie wie, czy powinni już grać tak szybko po śmierci Chrisa, ale Mitch uważa, że on by właśnie tego chciał. Eric zgadza się przyjść.

 

Później, w swojej kwaterze Veronica płacze i jest jeszcze bardziej wściekła na Erica – właśnie zrobiła sobie test ciążowy i wynik był pozytywny.

 

W kwaterze Mitcha gospodarz, Eric i ich dwaj koledzy grają w pokera, jednocześnie dyskutując o masowej utracie mocy przez mutantów i przyczynach tego zjawiska. W kolejnym rozdaniu tylko Mitch i Eric zostają w grze. Carson zastanawia się, co powinien zrobić, po tym jak przeciwnik podbił stawkę. O’Grady mówi, że Mitch nigdy się nie domyśli, czy on blefuje, czy udaje blef, ponieważ jeżeli jest w czymś bardzo dobry, to właśnie w kłamaniu. W tym momencie Carson doznaje oświecenia: to Eric zabrał kostium Ant-Mana. Przewraca stół, krzycząc, że powinien był przeszukać kwaterę O’Grady’ego, ponieważ nigdy mu nie ufał. Uderza go i kiedy inni go próbują odciągnąć, pyta się, czy jest również winny zabójstwa Chrisa. Eric wypiera się, a pozostali pytają się, o co chodzi. Mitch tłumaczy: O’Grady to nowy Ant-Man, a on ma zamiar go zabić.

 

Dzisiaj... Mitch Carson próbuje wykryć ślad cząsteczek Pyma, ale okazuje się, że zgubił trop. Tymczasem zmniejszony Eric ukrywa się w jego latającym samochodzie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #5 Irredeemable Ant-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.