Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 3 » Hulk vol. 3 #16

Hulk vol. 3 #16

Hulk vol. 3 #16

"The Ω Hulk" - chapter twelve

Postacie
Zapowiedź

• Gamma starcie na które czekaliście: Doc Green kontra Jen Walters!
• Co będzie zaskakującym wyznaniem Doc Greena???
• I... Powrót Betty Ross?!?
• Dodatkowo: Odkrycie przeznaczenia Lyry - Savege She-Hulk!

Cytat

Doc Green: "You were always the best of us, Jen. You didn't let the gamma radiation destroy your life."

Streszczenie

Dumbo, Brooklyn. Doc Green oświadcza, że nie przyszedł po to, by walczyć i że chce porozmawiać z Jen na osobności, jest jednak gotowy powalić przybyłych herosów, jeśli mu na to nie pozwolą. Captain America nie pozwala się zastraszyć i staje przeciw niemu, She-Hulk jednak przerywa konfrontację, zgadzając się na rozmowę. Jako gest dobrej woli, Doc wręcza jej strzykawkę, ta jednak zostaje przejęta przez Invisible Woman. Udają się na stronę, gdzie Jen pyta, co stało się z Lyrą, a dowiedziawszy się prawdy, atakuje kuzyna. Ten nie ma jej tego za złe, zapewnia jednak, że wierzy, że She-Hulk z przyszłości nadal żyje – jest ważną kartą przetargową dla sztucznej inteligencji, którą stworzył, a która poluje na jego ciało. Ujawnia, że Extremis, które dało mu inteligencję Bannera i uwolniło go, powoli się rozkłada, a gdy rozkład dobiegnie końca, zmieni się z powrotem w bezmózgiego behemota. Jen pyta, czy nie mógłby przyjmować kolejnych dawek Extremis, Zielony przyznaje więc, że też się nad tym zastanawiał – nie chciał jednak uwolnić kolejnego potwora. Ujawnia, że choć zaczął zwalczać "gamma przypadłość" dla dobra ludzkości, jego część czerpała przyjemność ze zlikwidowania każdego kolejnego przeciwnika. Przyznaje się, że obawia się tej części i tego, co by się stało, jeśli po latach przejęłaby ona nad nim kontrolę – gdy nie będą już istniały siły gotowe mu się przeciwstawić. Jen domyśla się, że strzykawka, którą otrzymała, nie jest przeznaczona dla niej, lecz dla Greena, zapewnia jednak, że nie będą musieli się do tego uciekać. Spoglądając na Nowy Jork przyznaje, że miał nadzieję, że będzie miał na tym świecie więcej czasu, po czym żegna się z kuzynką, zapewniając, że odnajdzie Lyrę.

Zostawszy samemu, zaczyna tropić Gammona, wtedy jednak odnajduje go Betty. Pyta, czy mogłaby porozmawiać z Brucem i przeprosić go. Po chwili stoi już przed Bannerem, gdy jednak przyznaje, że to z jej polecenia został postrzelony, mężczyzna słyszy sygnał oznaczający, że jemu i Greenowi udało się odnaleźć Gammona. Ujawnia, że nie dosłyszał tego, co powiedziała mu kobieta, a ta wybucha śmiechem i całuje go."Welcome Home"

Postacie:
* Daman Veteri, Randall Jessup
* Lyra

Daman Veteri i Randall Jessup przygotowują się do podróży do wymiaru, do którego trafiła Lyra, uzbrojeni w miotacze zasilane ich własnych strachem. Gdy zjawiają się w innym świecie, otoczeni przez potwory, od razu zaczynają strzelać, mimo opróżnienia "magazynków" nie uszkadzają nawet jednak przeciwników. Przechodzą więc do drugiego planu, a Daman wstrzykuje przyjacielowi specyfik mający obudzić jego Inhumańską naturę. Zmieniwszy się w potwora, Randall szybko radzi sobie z przeciwnikami, okazuje się jednak, że przemiana jest krótkotrwała i po chwili obaj zostają schwytani i sprowadzeni przed oblicze "cesarzowej", którą okazuje się Lyra. Przypomina ona naukowcom, że jest genialnym strategiem i że oczyściła "koszmarny" wymiar po tym, jak przejęła kontrolę od dawnych, męskich władców. Randall i Daman gratulują jej i przybijają jej piątkę, to jednak uruchamia teleporter, który sprowadza całą trójkę z powrotem na Ziemię-616 i z dala of nowego cesarstwa – i haremu – Lyry. Naukowcy przepraszają i zapewniają, że zrobią wszystko, by to naprawić.

Jakiś czas później. Lyra zwalcza kolejną nieetyczny konglomerat, po czym wraca do domu, gdzie czeka już jej nowy "harem" – Dama i Randall, nadal poszukujący wymiaru, który opuścili.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16 Hulk vol. 3 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.