Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #41

All-New X-Men #41

Postacie
Zapowiedź

• Kim są Utopians? Jaki posiadają sekret, który dotyczy przyszłości mutantów?
• The All-New X-Men mogą żałować, że się dowiedzieli!

Streszczenie

W Kanadzie nad odpoczywającymi X-Men nagle pojawia się Helicarrier, z którego wylatuje Maria Hill. Zapewnia gotową do obrony podopiecznych Magik, że jest nieuzbrojona i ujawnia, że mają problem związany z mutantami. Wyjaśnia, co przydarzyło się na Utopii i dodaje, że nie mogą ryzykować, że kolejna próba ingerencji w sprawy mutantów wywoła większy konflikt, prosi więc, by to X-Men się tym zajęli. Illyana teleportuje się więc wraz z młodzikami na wyspę, gdzie wkrótce stają przed nimi nowi mieszkańcy Utopii – Boom Boom, Elixir, Karma, Madison Jeffries, Masque i Random. Wyjaśniają oni, że chcieli jedynie żyć w spokoju i że zawarli pakt – nie będą nikogo atakować, dopóki nie zostaną sprowokowani. Teraz dochodzą do wniosku, że X-Men zostali na nich nasłani i przygotowują się do walki, Jean usypia ich jednak. Sama jednak zostaje zaatakowana przez Cyclopsa, Magik wyjaśnia więc, że Karma jest w stanie przejąć kontrolę nad innymi. Gdy Scott zostaje znokautowany, kolejnym celem Xi'an staje się Laura, Jean jednak powala drugą telepatkę.

Wkrótce później. Xi'an budzi się w swoim pokoju na tętniącej życiem Utopii, domyśla się więc, że znajdują się w jej wspomnieniach. Jean przyznaje jej rację, przyznaje jednak, że chce jedynie porozmawiać – poznać historię mutantów z jej perspektywy. Po chwili namysłu Karma otwiera przed nią swój umysł, by telepatka poznała jej życie.

Jakiś czas później, Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Jean wyjaśnia, że tajemniczy mutanci zbiegli, wykorzystując teleporter, dodaje jednak, że udało im się uratować zestrzelonych agentów. Zauważa, że w przeciwieństwie do innych nadludzi, mutanci zawsze borykają się z brakiem zaufania za strony rządu, po czym znika z pokładu wraz z resztą drużyny. Cała grupa zjawia się w Kanadzie, gdzie czekają już na nich niedawni mieszkańcy Utopii. X-Men wyjaśniają, że po niedawnych roszadach [patrz Uncanny X-Men vol. 3 #31-32 – przyp. S_O] ich baza, dawna siedziba Projektu Weapon X, będzie świeciła pustkami, sugerują więc, by mutanci zamieszkali tutaj. Dodają, że zasugerowali S.H.I.E.L.D., by nie próbowali ich szukać, będą więc tutaj bezpieczni. Po pożegnaniu jednak Jean zaczyna się zastanawiać nad tym, czemu mutanci nadal mają tak ciężkie życie.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men #41 All-New X-Men #41 All-New X-Men #41 All-New X-Men #41 All-New X-Men #41 All-New X-Men #41 All-New X-Men #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.