Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #40

All-New X-Men #40

Postacie
Zapowiedź

• Kim są Utopians? Jaki posiadają sekret, który dotyczy przyszłości mutantów?
• The All-New X-Men mogą żałować, że się dowiedzieli!

Streszczenie

Grupa złodziejaszków zbliża się do ruin Utopii, pewni, że wszystko, co tam znajdą, będą w stanie sprzedać na czarnym rynku. Gdy jednak wychodzą na brzeg, zostają uderzeni wystrzałem energii.

W Kanadzie młodzi X-Men świętują powrót na Ziemię, a Magik – jako nagrodę za ocalenie Wszechświata – przynosi im coś do jedzenia i teleportuje się, by wziąć udział w zebraniu X-Men w Westchester. Gdy Iceman komplementuje nauczycielkę, Jean odciąga go na bok, pytając, czemu to robi i ujawniając, że czytała jego myśli i że wie, że jest on homoseksualistą. Bobby początkowo zaprzecza, wskazując na historię "podbojów miłosnych" swojej starszej wersji, w końcu jednak przyznaje jej rację, zastanawiając się, jak to się ma do starszego Bobby'ego.

Na pokładzie Helicarriera S.H.I.E.L.D. Maria Hill zostaje poinformowana o rozbłysku nieznanej energii zarejestrowanym na terenie Utopii.

Z powrotem w Kanadzie Angel prosi X-23 o słowo na osobności, a gdy odlatują od reszty drużyny, Warren pyta, czy dziewczyna go nie cierpi. Ta przyznaje, że jest zaniepokojona jego przemianą, chłopak postanawia więc jej wyjaśnić, czemu się na nią zdecydował – niedługo po przybyciu do tego czasu zauważył, że nikt nie chciał mu wyjaśnić, co stało się z jego starszą wersją, postanowił więc sam to wybadać. Gdy odkrył, jaki koszmar czeka go w jego przyszłości, postanowił wykorzystać pierwszą szansę, żeby to zmienić. Dodaje też, że jako nowa osoba postanowił mówić to, co myśli, po czym oświadcza, że jest pod wrażeniem faktu, że Laura stara się zmienić na lepsze mimo wszystkiego, co przeżyła i że ją za to kocha.

Pojazd S.H.I.E.L.D. schodzi do lądowania na terenie Utopii, zostaje jednak zestrzelony. Zebrani na wyspie mutanci dochodzą do wniosku, że świat zewnętrzny nigdy nie zostawi ich w spokoju i że będą musieli walczyć o swoje prawo do istnienia.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men #40 All-New X-Men #40 All-New X-Men #40 All-New X-Men #40 All-New X-Men #40 All-New X-Men #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.