Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #12

Cyclops vol. 3 #12

Cyclops vol. 3 #12

"Black Vortex" - Chapter 10

Postacie
Zapowiedź

• Jeśli moc korumpuje, a moc absolutna korumpuje absolutnie, to jak myślicie co zrobi prawie nieskończona moc uzyskana z Black Vortex?
• Jean Grey niedługo się przekona, co źle wróży zarówno dla Jean Grey- jak i wszechświata!
• Ale jest jeden mężczyzna, który może ją powstrzymać, który może ja uratować... tylko w tym konkretnym przypadku to nie do końca jest mężczyzna. To 16-to letni kosmiczny pirat na stażu i (może) miłość jej życia... Scott Summers.
• Czy Cyclops uratuje wszystkich? Może. Ale nie możemy gwarantować, że to przeżyje.

Streszczenie

Corsair infiltruje Viderdoom jako jeden z najemników wezwanych przez Mistera Knife'a, po czym wykorzystuje pierwszą nadarzającą się okazję, by uwolnić syna i jego drużynę – tak przynajmniej wyobraża sobie to Scott. Gdy nic takiego się nie dzieje, młodzi muszą wziąć sprawy w swoje ręce – Iceman wykorzystuje swoje znacznie ograniczone przez inhibitor moce, by zamrozić odcisk palca ich strażnika, a Cyclops kopiuje linie papilarne swoim promieniem optycznym, otwierając dzięki temu celę. Gdy jednak próbują przekraść się do wyjścia z fortecy, wpadają na zebranie najemników, zaczynają więc uciekać. Bobby tworzy za przyjaciółmi ścianę lodu, a wtedy odkrywają, że trafili do pomieszczenia, w którym znajduje się Black Vortex. Iceman proponuje, by skorzystać z jego mocy, Scott jednak nie jest pewien, czy powinni to robić. Wtedy jednak telepatycznie – z pomocą Jean – kontaktuje się z nim Corsair, który zapewnia, że zdaje sobie sprawę z tego, że chłopak nie chce uzyskać większej mocy, boi się bowiem, że stanie się taki sam, jak jego starsza wersja, zapewnia jednak że tak się nie stanie – nie ma w sobie mroku, który nosi starszy Scott. Podniesiony na duchu Cyclops zgadza się więc na poddanie się mocy Vortexu i po chwili cała trójka przebija się przez ścianę lodu i armię najemników. Powaliwszy ich, wydostają się na zewnątrz, gdzie stają się świadkami walki między herosami a Slaughter Lords. Slim próbuje skontaktować się z ojcem, nie udaje mu się to, a wtedy zjawia się przed nimi Captain Marvel, która przejmuje Vortex, wyjaśniając, że Kitty ma pewien plan. Spytana, Carol ujawnia, że Spartax zostało pokryte podobną do bursztynu substancją, więżąc wszystkich na planecie – w tym i Corsaira. W umyśle Scotta "Corsair" wyjaśnia, że od początku był jego własną psychiczną manifestacją, która miała za zadanie dodać otuchy chłopakowi. Zapewnia, że dopóki umie on rozróżnić dobro od zła i walczyć w imieniu potrzebujących, dopóty Chris Summers będzie z niego dumny, Cyclops rusza więc do walki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12 Cyclops vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.