Avalon » Serie komiksowe » Black Widow vol. 3 » Black Widow vol. 3 #17

Black Widow vol. 3 #17

Black Widow vol. 3 #17

"Fight the Future"

Postacie
Zapowiedź

• Natasha dostaje zaproszenie by zobaczyć bestię: czy je przyjmie?

• Przeszłość i teraźniejszość zderzają się gdy młoda i obecna Natasha decydują o tym, kto kontroluje przyszłość.

Streszczenie

Przyszłość. Matt i Natasha odpoczywają na jachcie. Kobieta proponuje, by wypłynąć na południe i zobaczyć, dokąd poniosą ich prądy. Razem wznoszą toast, a gdy Nat stwierdza, że żałuje, że jej ukochany nie może zobaczyć jej uśmiechu, ten odpiera, że nie musi – czuje jej spokojne bicie serca. Pyta, czy zostanie u jego boku przez resztę życia.

Teraz. Black Widow zabrania Prorokowi czytać jej myśli, ten odpiera więc, że była to jedynie wizja przyszłości – która może dojść do skutku, jeśli do niego dołączy. Wyjaśnia, że ludzie nazywają jego mistrzów "Chaosem", obawiają się bowiem ich mocy. Wskazuje na miasto, które udało im się wybudować pośrodku pustyni i wyjaśnia, że ci, którym służy, wiedzą, co przetrwa w przyszłości i pomagają w osiągnięciu pełni potencjału. Teleportuje się wraz z Natashą do Japonii, gdzie obserwuje pracujących rybaków. Przypomina historię z Biblii o tym, jak Jezus poradził rybakom, gdzie łowić [Ewangelia Św. Jana, 21, 1-14 – przyp. S_O] i porównuje swoją misję do tej sytuacji. Wyjaśnia, że potrzebują Wdowy, by zajmowała się tymi, którzy stwarzają im problemy, jak Damon Dran. Zauważa, że tak Avengers, jak i S.H.I.E.L.D. się od niej odwrócili, zapewnia jednak, że u nich znajdzie swoje miejsce.

Tymczasem. Krążący po świecie Winter Soldier kontaktuje się z Marią Hill, zapewniając, że Natasha wie, co robi – i nawet mimo tego, że sami nie wiedzą nic o "Chaosie", muszą wierzyć, że Wdowa coś znalazła i że skontaktuje się z nimi.

Japonia. Natasha pyta, co daje Prorokowi prawo, by decydować o tym, komu pomagać i stwierdza, że cho mówi o altruizmie, tak naprawdę pragnie jedynie mocy. Ten odpiera, że Chaos wiedział, że się ona nie zgodzi, miał jednak nadzieję, że uda mu się ją przekonać. Dodaje, że jeśli nie namówi jej prośbą, zrobi to groźbą, wtedy jednak Wdowa atakuje. Zraniony, Prorok teleportuje ich do Dubaju, gdzie oświadcza, że nie może ona zatrzymać przyszłości. Ta rzuca się więc na niego, odpierając, że może powstrzymać jego, Prorok teleportuje się więc wysoko w powietrze, zamierzając w ten sposób pozbyć się Nat. Ta jednak wykorzystuje wyrzutnię liny, by schwytać go, nim się wyteleportuje. Ten więc przenosi się gdzieś w tundrę, gdzie zostawia przeciwniczkę otoczoną swymi niewidzialnymi ochroniarzami. Bohaterka ciska jednak w nich swoim pasem – wypełnionym materiałami wybuchowymi. Eksplozja jednak załamuje lód na jeziorze, na którym walczyła, i Natasha zaczyna tonąć.

Gdzie indziej. Isaiah zapewnia Liho, że jego pani do niego wróci – nie zamierza bowiem zostać jego właścicielem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Widow vol. 3 #17 Black Widow vol. 3 #17 Black Widow vol. 3 #17 Black Widow vol. 3 #17 Black Widow vol. 3 #17 Black Widow vol. 3 #17 Black Widow vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.