Avalon » Serie komiksowe » Ant-Man » Ant-Man #4

Ant-Man #4

Ant-Man #4

Postacie
Zapowiedź

• Ant-Man musi dokonać niemożliwego, ale nie jest w stanie zrobić to na własną rękę. Co znaczy, że... będzie potrzebował nową drużynę!

• Yyy, złożoną z kryminalistów. Nowa drużyna kryminalistów. Powinno się o tym wspomnieć.
• To wszystko przez głupiego tajemniczego złoczyńcę, o którym wam nie możemy powiedzieć. To naprawdę irytujące.

Streszczenie

Stojąc przed umieszczonym w stanie zawieszonej animacji Darrenem Crossem, Erica Sondheim stwierdza, że zmarł on, jego syn Augustine stwierdza więc, że rozrusznik ojca dał mu, poza nadludzką siłą, także niewielkiej mocy czynnik gojący, co, w połączeniu z umieszczeniem go w stazie, utrzymało jego ciało w stanie, w którym znajdował się na moment po śmierci – utalentowany kardiochirurg powinien więc być w stanie go odratować. Doktor stwierdza, że nawet, jeśli by się na to zgodziła, Cross zmarłby wkrótce po operacji, a Augustine zgadza się, że normalne serce zostałoby rozerwane tak, jak to się stało wcześniej. Tym razem znaleźli jednak serce, które jest godne jego ojca. W następnej chwili Crossfire wchodzi do laboratorium z "dawcą" – Cassie Lang – w ramionach.

W swoim gabinecie Scott wpada w szał, świadomy, że nie może pomóc córce – zdobył plany zabezpieczeń siedziby Cross Technological Enterprises i okazało się, że zostały one przygotowane specjalnie na niego. Grizzly zauważa jednak, że ich przeciwnicy nie spodziewają się jego. Scott zauważa, że siłacz w niedźwiedzim stroju niewiele zdziała przeciw zaawansowanym technologicznie systemom, Max wręcza mu więc ulotkę "Anonimowych Super-łotrów", zapewniając, że członkowie grupy trzymają się razem.

Wkrótce później odnajdują Machinesmitha, zmuszonego do zabawiania dzieci na przyjęciu urodzinowym. Gdy dowiaduje się, o co chodzi, zgadza się pomóc, w zamian jednak chce, by Lang go zatrudnił – porządna praca pomogłaby mu w wynegocjowaniu lepszych warunków jego zwolnienia warunkowego.

Gdy doktor Sondheim rozpoznaje Cassie, Augustine wyjaśnia, że jej serce, jak i reszta jej ciała, nasycone jest Cząsteczkami Pyma, będzie więc w stanie rozszerzać się na życzenie – unikając w ten sposób rozerwania się, jak to się działo ze zwykłymi sercami. Gdy Erica nadal odmawia, mężczyzna oświadcza, że jeśli nie zgodzi się kooperować, jego ludzie zabiją nie tylko nią, ale też – najpierw – samą Cassie, a także syna Ericki, Abe'a. Zapewnia jednak, że nie robi tego, by zemścić się na Ant-Manie i ujawnia, że przygotowali inne serca, by lekarka mogła uratować dziewczynę.

Gdy Ant-Man z towarzystwem docierają na miejsce, Machinesmith włamuje się do systemu Crossów, dając Grizzly'emu szansę, by przebić się do Crossfire'a i powalić go. Scott również wykorzystuje okazję, by zakraść się do środka i, unikając strażników, dociera do Laboratorium 12, gdzie zostaje – czystym przypadkiem – zdeptany przez przywróconego do życia Darrena Crossa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ant-Man #4 Ant-Man #4 Ant-Man #4 Ant-Man #4 Ant-Man #4 Ant-Man #4 Ant-Man #4 Ant-Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.