Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #29

Nova vol. 5 #29

Nova vol. 5 #29

"A Sort of Homecoming" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Po wydarzeniach z "Black Vortex", Nova wraca na Ziemię!

• Ale problemy podążają za nim, przez co ta historia przetestuje Sama bardziej niż cokolwiek wcześniej.

Streszczenie

Nova dociera do Long Island, w końcu lądując przed domem Riderów. Z hełmem Novy w rękach przekazuje złe wieści Charlesowi i Glorii. Choć nie może odpowiedzieć na wiele z ich pytań i nie ma nawet pojęcia, jaki los spotkał ich drugiego syna, zapewnia, że poświęcenie Richa Ridera i innych członków Korpusu ocaliło Ziemię. Gdy gloria pyta, czy ktokolwiek przeżył, młody heros stwierdza, że zawsze jest nadzieja – i jest pewien, że jego ojciec nadal żyje. Riderowie radzą mu więc go odszukać.

Jakiś czas później, Carefree. Dyrektor Philbin gratuluje Samowi, któremu udało się podciągnąć oceny i uniknąć wydalenia ze szkoły. Radzi mu nie szukać kłopotów przez wakacje. Udaje mu się też namówić Carrie, by ta pomagała jego rodzinie podczas jego nieobecności i, zapakowawszy dodatkowe ubrania i wałówkę, wyrusza w przestrzeń kosmiczną, nie zamierzając wracać na Ziemię bez ojca.

Jego pierwszym przystankiem jest Knowhere, gdzie pyta Cosmo, czy istnieje kosmiczne biuro poszukiwania zaginionych, pies wyjaśnia więc, że większość istot we Wszechświecie nie jest tak altruistyczna, jak chłopak. Radzi, by Nova zamiast tego wystawił nagrodę za znalezienie ojca, ten zauważa jednak, że nie ma pieniędzy.

Wkrótce później Nova, założywszy maskę Deadpoola, obrabia państwowy bank na Chitauri Prime, po czym odwiedza wszystkie szemrane przybytki, które kojarzy, ogłaszając, że poszukuje statku Chitauri wypełnionego zbiegłymi więźniami. Wiadomość ta zostaje też nadana na resztę Kosmosu, trafiając między innymi do Rocket Raccoona, Beta Ray Billa i Captain Marvel – a także na Ziemię, do Steve'a Rogersa, który kontaktuje się z Carol prosząc, by miała oko na Sama. Ogłoszenie trafia też w miejsce, w którym Jesse targuje się o zasoby, jego partner w interesach potajemnie umieszcza więc nadajnik na pokładzie jego statku.

Nova staje się celem ataków domorosłych kosmicznych piratów, próbujących zdobyć kredyty, które obiecał w nagrodę za znalezienie ojca. Podczas jednej z potyczek kontaktuje się z nim handlarz, który ujawnia, że może namierzyć statek jego ojca. Gdy heros spotyka się z nim, ten oferuje odbiornik, który pomoże mu znaleźć poszukiwany statek w zamian za połowę nagrody z góry.

Tymczasem Chitauri budzą swego najpotężniejszego watażkę, Warbringera, który postanawia zaatakować Ziemię, by zwrócić uwagę Novy. Wtedy jednak kontaktuje się z nim handlarz, ujawniając, że może namierzyć wykradziony statek i zbiegłych niewolników...

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #29 Nova vol. 5 #29 Nova vol. 5 #29 Nova vol. 5 #29 Nova vol. 5 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.