Avalon » Serie komiksowe » Guardians Team-Up » Guardians Team-Up #4

Guardians Team-Up #4

Postacie
Zapowiedź

• "Jest twarda, jest zielona, jest w Nowym Jorku - i chcę jej śmierci!" - To właśnie to powiedziano międzygalaktycznemu łowcy nagród. Tylko okazuje się, że w Nowym Jorku do tego opisu pasują dwie osoby. Chcesz się dowiedzieć co się stanie, kiedy obydwie będą wściekłe?
• Cóż, w takim razie przeczytaj Guardians Team-Up #4

Streszczenie

Na pewnej planecie Gamora zostaje otoczona przez oddział szturmowców, przebija się jednak przez nich i zbiega. Gdy wkrótce później na miejscu zjawia się ich przywódca, Mörat, zostaje poinformowany, że wojowniczka została raniona ostrzem pokrytym paraliżującą trucizną, a co więcej – podczas walki grupa jego szturmo-klonów wykradła jeden z silników jej statku. Wykrywają, że rozbiła się ona na Ziemi, Mörat wysyła więc tam dwóch szturmo-klonów, pewien, że szybko znajdą jedyną zieloną kobietę na planecie, a z trucizną w jej żyłach łatwo sobie poradzą.

W Nowym Jorku She-Hulk rozmawia przez telefon ze swoją asystentką, Angie, na temat zaginionego świadka w sprawie związanej z jednym z dawnych oficerów Kingpina. Nagle Shulkie zostaje zaatakowana przez dwójkę szturmo-klonów, szybko jednak sobie z nimi radzi. W następnej chwili jednak Angie wspomina, że najwyraźniej bohaterka sprawia problemy z Central Parku.

Tam osłabiona Gamora walczy z próbującymi ją uspokoić policjantami, gdy jednak na miejscu zjawia się Jen, kosmitka szybko pada z wyczerpania. Shulkie podnosi ją i obiecuje mundurowym, że się nią zajmie – i tak robi, w swoim apartamencie opatrując jej rany. Gdy Gamora budzi się, przeprasza, że zaatakowała stróżów porządku i obie zielone panie poznają się nieco bliżej. Gamora wyjaśnia, że jej tropem podąża łowca nagród, Jeutar Mörat, który wykorzystuje w walce armię swoich własnych klonów. Domyśla się, że po tym, jak jego zwiadowcy nie wrócili, najemnik przyśle większy oddział, Shulkie nie zamierza jej jednak pozwolić na to, by wyruszyła sama.

Wieczorem w Central Parku Mörat każe swemu oddziałowi odnaleźć osłabioną Gamorę, dodając, że następnego dnia będą w stanie sprowadzić na planetę całą armię szturmo-klonów, jest jednak pewien, że nie będzie to potrzebne przeciw jednej, osłabionej kobiecie. Wtedy jednak na miejscu zjawia się She-Hulk, ucharakteryzowana i ubrana jak Gamora, z łatwością radząc sobie z oddziałem. Gdy na miejscu zjawia się też prawdziwa Gamora, Mörat dochodzi do wniosku, że położyła ona swoje ręce na technologii klonującej i że żadna nagroda nie jest tego warta, przystępuje więc do odwrotu. Widząc odlatujący statek, Jen stwierdza, że plotka o wielu Gamorach powinna zniechęcić też innych najemników i pozwolić wojowniczce na oczyszczenie się z zarzutów, ta jednak ujawnia, że w istocie dokonała zbrodni, za które jest poszukiwana – pragnie jednak za nie zadośćuczynić. Shulkie ma więc pewien pomysł na to, jak może zacząć.

Rankiem, w swojej kryjówce w Bronksie, dawny oficer Kingpina próbuje przekonać porwanego świadka, że odmowa złożenia zeznań może mu jedynie pomóc, wtedy jednak zostaje poinformowany, że na miejscu zjawiły się dwie She-Hulk.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Team-Up #4 Guardians Team-Up #4 Guardians Team-Up #4 Guardians Team-Up #4 Guardians Team-Up #4 Guardians Team-Up #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.