Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 » Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1

"Spiral" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• KTO ZWAŻY NA HAMMERHEADA?! Najwyraźniej nie Spidey.
• Zaognia się sytuacja w przestępczym półswiatku Nowego Jorku a Spider i Wrainth mają nadzieję na jej ugaszenie. Powodzenia!

Streszczenie

Na szczycie jednego z wieżowców na Manhattanie Hammerhead i Goblin King spotykają się, by ustalić, kto przejmie terytorium Tombstone'a. Hammerhead proponuje walkę w klatce między przedstawicielami obu gangów. Urich zgadza się, zastrzegając jednak, że będzie musiała się ona odbyć na neutralnym terenie, jego rozmówca proponuje więc, że znajdzie odpowiednie miejsce w będącej obiektem sporu dzielnicy. W tym jednak momencie na miejscu zjawia się Spider-Man, który powala członków obu gangów – choć obu przywódcom udaje się uciec.

Następnego dnia. Dyrektor Yaborough wytyka kapitan Watanabe, że aresztowała ona sędziego Howella, nim laboratorium zdążyło potwierdzić, że zdjęcia dowodzące jego winy są autentyczne. Yuri wyjaśnia więc, że zdobyła kolejne dowody – listę kupców Tombstone'a, na której znajdowało się nazwisko sędziego – jej przełożona przypomina więc, że powinna była trzymać się procedur związanych z dowodami z wątpliwych źródeł. Odchodząc stwierdza, że Howell poprosiło spotkanie na Wyspie Rykera.

Gdy Yuri udaje się do więzienia, spotyka się z nią Spider-Man, informując, że jej dzielnica była tematem rozmowy między Hammerheadem a Goblin Kingiem. Zmienia temat i zapewnia, że wie, jak policjantka musi się czuć, stwierdza jednak, że ich walka ze zbrodnią nie może się zmienić w osobiste porachunki – muszą wierzyć w system. Ta ciska więc w jego stronę zdjęciami Howella, stwierdzając, że system od dawna był żartem.

W więzieniu Howell przyznaje Yuri, że nabywał od dilera nielegalne środki przeciwbólowe, jego żona bowiem, po operacji kręgosłupa, nieustannie cierpi, a środki, które otrzymała od lekarzy, nie są wystarczające. Zapewnia jednak, że nie wiedział, że ubił interesy z Tombstonem, którego zwolnił dlatego, że dowody przeciw niemu pochodziły z niesprawdzonego źródła. Dodaje jednak, że łotr uznał go za zagrożenie dla jego interesów i że jeśli nie naprostują spraw, może umrzeć, Yuri jednak stwierdza, że niewiele ją to obchodzi. Gdy wraca do samochodu, zjawia się przed nią Mr. Negative, który informuje ją o "spotkaniu" Goblin Kinga z Hammerheadem, które ma się odbyć tej nocy.

O północy, w opuszczonym teatrze, w przygotowanej na szybko klatce, czeka gigantyczny członek gangu Goblin Kinga, a w związku z tym, że jego główny "zawodnik" został aresztowany po ataku Spider-Mana, Hammerhead sam wchodzi na ring. Szybko powala przeciwnika, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Pająk i Wraith, która oświadcza, że dzielnica należy do niej. Pokonawszy gangsterów – poza Urichem, który ponownie zbiegł – Spider poucza kompankę, że ich zadaniem jest ochrona niewinnych, nie "terytoriów", ta jednak ignoruje go. Pająk jednak nie ma zamiaru odpuszczać i dodaje, że zdjęcia Howella wyraźnie zostały wykonane przez kogoś należącego do gangu Tombstone'a – co znaczy, że ktoś zamierzał usunąć ich, wykorzystując policjantkę, ta jednak oświadcza, że jej to nie obchodzi – liczą się tylko wyniki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #17.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.