Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #6

Spider-Woman vol. 5 #6

Postacie
Zapowiedź

• Ktoś porywa bliskich superzłoczyńców, ale ze względu na ich powiązania, nikogo to nie obchodzi.
• Nikt się nie spodziewa Jessici Drew i Bena Uricha. Kontynuują oni śledztwo nad problemem, który postawi całe Uniwersum Marvela w niebezpieczeństwie.

Streszczenie

Uwięziwszy Porcupine'a w swoim gabinecie, Jessica próbuje się od niego dowiedzieć czegoś przydatnego, ten jednak nie wie niczego poza tym, że telefonicznie otrzymuje informacje o akcjach i o miejscach, w których ma zostawić łup, a w zamian może posłuchać głosu swej córki. Bohaterka stwierdza, że nie może chodzić jedynie o pieniądze, cała operacja jest bowiem na to zbyt skomplikowana. Stwierdza, że skradzione pieniądze nie uwolnią jego córki, ona jednak może to zrobić – łotrzyk jednak niespecjalnie w to wierzy. Jessica postanawia więc wyjść, by poszukać innych tropów, a po chwili ktoś przebija się przez drzwi jej biura.

Spider-Woman odnajduje Senora Suerte w barze, który obrabował, po czym ujawnia, że wie wszystko na temat jego porwanej żony i proponuje pomoc. Zamiast jednak podzielić się informacjami, łotr atakuje, Jess powala go więc i rusza na dalsze poszukiwania. Dociera do Big Wheela i jego też próbuje przekonać, ten jednak zgrywa głupiego. W tym momencie bohaterka otrzymuje SMS, w którym ktoś nieznany oświadcza, że nikt jej niczego nie powie – podaje jednak adres, pod którym kobieta pozna prawdę.

Wieczorem Jessica dociera pod wskazany adres – wysypisko, pośrodku którego znajduje się budynek stylizowany na czaszkę. Gdy jednak bohaterka zamierza wjechać do środka, próbuje ją potrącić zjawiające się znikąd auto. Gdy Spider-Woman zaczyna wygarniać kierowcy, ten – którym okazuje się Ben Urich – ujawnia, że była to pułapka. Chwilę później drzwi budynku, do którego wpadł motocykl Jess, zamykają się, a po chwili w środku następuje eksplozja. Reporter ujawnia, że od Porcupine'a dowiedział się, co ona zamierza, "odwdzięczywszy się" za włamanie do gabinetu.

Jakiś czas później, w biurze Spider-Woman, trójka dyskutuje nad planem infiltracji przeciwnika. Jessica niespecjalnie jest zadowolona z pomysłu, Porcupine stwierdza jednak, że zrobi wszystko, by zapewnić córce bezpieczeństwo. To wszystko obserwuje ze swej bazy pewna postać.

Jakiś czas później. Porcupine, pod obserwacją pozostałej dwójki, wrzuca skradziony łup do przejeżdżającej śmieciarki, gdy jednak udaje się do zaułka i czeka na kolejne instrukcje, zostaje zaatakowany przez pozostałych łotrów, którzy nie zamierzają ryzykować życia swoich rodzin. Powaliwszy go, zabierają na stację metra, gdzie wrzucają nieprzytomnego łotra do oznaczonego wagonu. Tymczasem Ben Urich i Roger Gocking – prawdziwy Porcupine – stwierdzają, że wszystko idzie zgodnie z planem, a ukryta pod kostiumem łotra Jessica udaje się na spotkanie z ich przeciwnikiem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #6 Spider-Woman vol. 5 #6 Spider-Woman vol. 5 #6 Spider-Woman vol. 5 #6 Spider-Woman vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.