Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #10

Legendary Star-Lord #10

Legendary Star-Lord #10

"Black Vortex" - Chapter 9

Postacie
Zapowiedź

• Bohaterowie wracają z Hala by odkryć zagrożenie na Spartaxie! Kitty odblokowuje jedyny przedmiot, który może doprowadzić do zniszczenia Black Vortex. Ale czy nie jest za późno? Kiedy wydaje się, że nie może być gorzej, nadciągają Brood!

Streszczenie

Na rozkaz Mistera Knife'a Thane wykorzystuje swoje moce, by uwięzić całą planetę Spartax w stanie żywej śmierci – w tym i X-Men i Guardians znajdujących się na planecie. Widząc, że jego plan się powiódł, Knife każe emisariuszowi Brood wezwać swoją królową.

Grupa Star-Lorda dociera na Spartax, gdy jednak Quill odkrywa, co stało się z planetą, wpada w rozpacz. Widząc uwięzioną w bursztynie Kitty przeprasza, że jej nie słuchał i przyznaje, że miała rację i że powinni byli zniszczyć Black Vortax, wtedy jednak mutantka fazuje przez swoje "więzienie". Peter obejmuje ją, zapewniając, że ją kocha. Po chwili na miejscu zjawia się Nova, wyjaśniając, że jest to sprawka Knife'a i Thane'a i przepraszając, że pozwolił, by zdobyli oni Vortex. Następnie na miejscu zjawiają się Magik i Rocket wraz z Angelem, Beastem i Gamorą, a widząc ich, Sar-Lord wybucha gniewem, kłótnia zostaje jednak przerwana, gdy na orbicie zjawiają się statki Brood.

Na Viderdoom Knife dokonuje targu z królową Brood, przekazując jej Spartax, a gdy Thane nie rozumie, o co chodzi, J'Son wyjaśnia, że na mocy ich porozumienia Brood przekażą mu co dziesiątą planetę, którą podbiją dzięki swojej zwiększonej armii.

Nagle Spartax zaczynają atakować niewielkiej wielkości drony Brood, które zaczynają oblegać uwięzionych w bursztynie mieszkańców. Beast chwyta jedną z poczwarek i dokonawszy wiwisekcji wysuwa hipotezę, że zostały one zaprojektowane w konkretnym celu – by przebić się przez warstwę "bursztynu" i do czaszek mieszkańców, gdzie mają za zadanie złożyć jaja. Oblicza, że jeśli ich nie powstrzymają, oznaczać to będzie, że w ciągu dwudziestu czterech godzin wykluje się do siedemdziesięciu dwóch miliardów nowych dron-wojowników Brood. Stwierdza, że muszą je powstrzymać, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Slaughter Lords.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10 Legendary Star-Lord #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.