Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #28

Nova vol. 5 #28

Nova vol. 5 #28

"Black Vortex" - Chapter 8

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in do "Black Vortex"!

• Nova dołącza do kosmicznej przygody Strażników Galaktyki i X-Men.
• Sam musi walczyć o swe życie!

Streszczenie

Nova przemierza przestrzeń kosmiczną z Black Vortexem pod pachą, zastanawiając się, co zrobić. Przypomina sobie, jak trzymał w rękach Ultimate Nulifier, nie zdając sobie sprawy z jego mocy, i dochodzi do wniosku, że nie chce powtórzyć tego błędu. Postanawia jednak zajrzeć w zwierciadło i zobaczyć, co ma mu ono do zaoferowania. W "odbiciu" obserwuje, jak ratuje dzięki swym mocom ojca i jak staje jak równy z równym przeciw Thanosowi, a po chwili Vortex pokazuje mu ostateczny los Richarda Ridera – jak domyśla się chłopak, jako ostrzeżenie. Nim jednak zgodzi się on na poddanie się mocy artefaktu, przypomina sobie to, czego nauczył go ojciec – w życiu nie ma nic za darmo. Odwraca się więc i zabiera Vortex na Ziemię.

W swej fortecy Mister Knife zapewnia Thane'a, że dzięki mocy Vortexu będzie w stanie zemścić się na Guardians of the Galaxy i towarzyszącym im mutantom za wymordowanie jego bractwa – jak wyjaśnia, sądzili oni, że pogrążony w żałobie, nie będzie im przeszkadzał. Ten jednak oświadcza, że nie spocznie, dopóki nie pomści swych braci.

Tak ukrywa go w swoim pokoju, po czym kontaktuje się z Avengers Mansion – poszukując Visiona, który, jako robot, powinien móc oprzeć się mocy Vortexu. Jarvis oświadcza jednak, że syntezoida nie ma w tej chwili w bazie, zapewnia jednak, że przekaże mu wiadomość. Tymczasem pani Alexander wzywa syna na obiad, upewniając się, że tajemniczy przedmiot w jego pokoju nie jest kolejną "pamiątką" z kosmosu. Nim jednak zdążą zacząć jeść, słyszą dzwonek do drzwi – jak się okazuje, poszukującego Vortexu Collectora. Widząc, że artefakt nie jest bezpieczny, Nova zabiera go z powrotem w kosmos, przy okazji unieruchamiając podążający za nim pojazd Collectora.

Na Startax Gara wyczuwa zbliżający się Vortex i wyrusza mu naprzeciw. Na orbicie tymczasem Nova ląduje w fortecy Knife'a, nie zdając sobie sprawy z tego, że nie jest na samej planecie. Thane szybko go powala i poddaje się mocy Vortexu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #28 Nova vol. 5 #28 Nova vol. 5 #28 Nova vol. 5 #28 Nova vol. 5 #28 Nova vol. 5 #28 Nova vol. 5 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.