Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #11

Cyclops vol. 3 #11

Postacie
Zapowiedź

• Ratowanie kapitana piratów, który chce zabić twojego ojca? Prawdopodobnie zły pomysł.
• Wyjawienie kim naprawdę jesteś piratce, która myśli, że cię kocha? Prawdopodobnie nawet gorzej.
• Robienie obu tych rzeczy będąc uwiezionym na wrogiej planecie pełnej wściekłych Shi’ar? Krytyczny błąd!
• Przeczytaj tą pełną akcji historię i bądź świadkiem bez wątpienia heroicznej śmierci Cyclopsa, Corsaira i Starjammers!

Streszczenie

Tak, jak każda inna wielka miłość Vileeny, która koniec końców złamała jej serce, tak teraz Cyclops staje po złej stronie uzbrojonego kapitana Malafecta. Ten jednak zdaje sobie sprawę z tego, że Summersowie uratowali życia jego i całej załogi, daruje mu więc życie Gdy jednak odrywa, że Starcracker został zniszczony przez Corsaira, zatrzymuje obu piratów jako zadośćuczynienie.

Zabiera ich na planetoidę Tjaro-6, największe czarnorynkowe centrum w galaktyce – gdzie handluje się wszystkim, w tym i ludźmi. Traf chce, że tam również przetrzymywani są Starjammers, a gdy widząca Corsaira Hepzibah wzywa go, ten próbuje się uwolnić. Gdy zostaje powalony, z pomocą próbuje przyjść mu Scott, tego jednak zatrzymuje Kratyr, stwierdzając, że nadal widzi w nim przyjaciela – dlatego wolałby go nie zabijać mimo że zdradził jego załogę. Wkrótce później Summersowie zostają wrzuceni do celi.

Na pokładzie Desolation Vileena nie może uwierzyć, że jej ojciec okazał łaskę Cyclopsowi, przypominając, że ich rodzina zabiła wszystkich, którzy ich zdradzili. Valesh zapewnia więc, że następnym razem, gdy na nich wpadną, zabije obu Ziemian.

W celi Scott próbuje przekonać ojca do znalezienia sposobu na ucieczkę, ten jednak stwierdza, że to niemożliwe – z Tjaro-6 nikt nie ucieka. Zauważa, że znajdują się w beznadziejnej sytuacji i tylko cud może ich uratować, wtedy jednak ich jarzma opadają, a drzwi celi otwierają się. Cyclops podejrzewa, że to Kratyr potajemnie ich uwolnił, wtedy jednak atakuje go Vileena w pełnym rynsztunku bojowym. Choć chłopak próbuje ją zapewnić, że wszystko, co jej powiedział o nich było prawdą, ta stwierdza, że musi zapewnić sobie miejsce w jego sercu i atakuje Corsaira, a gdy mutant próbuje ją powalić, atakuje go Malafect. Przeciw temu staje Chris, a gdy dwaj ojcowie się ścierają, Vileena ciska nożem w stronę Starjammera. Cyclops odpycha ojca, a rzucone ostrze wbija się w czaszkę Valesha, zabijając go. Choć Cyclops próbuje przemówić do Vileeny, Corsair odciąga go. Razem odnajdują pozostałych Starjammers i uwalniają ich, po czym uciekają.

Jakiś czas później, podczas pogrzebu Valesha Malafecta Kratyr pyta, czy jego córka chce przejąć dowodzenie nad Desolation, ta więc potwierdza – i zapewnia, że pomści ojca.

Tymczasem Starjammers odnajdują uszkodzonego Starjammera, stwierdzając, że naprawa potrwa kilka tygodni. Ch'od tymczasem prezentuje kapitanowi wezwanie do pomocy ze strony Guardians of the Galaxy, którzy wykradli Black Vortex, a przypomniawszy sobie, co usłyszał od Zebble'a, Cyclops oświadcza, że artefakt miał być bezcennym skarbem. Corsair wyrusza więc wraz z synem na pokładzie kapsuły, by sprawdzić, jak bogatymi może ich uczynić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #11 Cyclops vol. 3 #11 Cyclops vol. 3 #11 Cyclops vol. 3 #11 Cyclops vol. 3 #11 Cyclops vol. 3 #11 Cyclops vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.