Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 3 » Hulk vol. 3 #13

Hulk vol. 3 #13

Hulk vol. 3 #13

"The Ω Hulk" - chapter nine

Postacie
Zapowiedź

• GOŚCINNY WYSTĘP DEADPOOLA
• Doc Green wynajmuje Deadpoola do bardzo wrażliwej misji. Czy sprawi on więcej problemów niż jest wart?
Nieoczekiwana osoba wyraża zaniepokojenie Anty-Gamma kampanią Doca Greena
• CZY WSPOMINALIŚMY O DEADPOOLU?

Streszczenie

Dawno temu. Bruce Banner rozmawia przez telefon z reporterem piszącym artykuł o sztucznej inteligencji, przyznając, że perspektywa istoty mądrzejszej, niż ludzkość go przeraża. Dodaje jednak, że – przynajmniej początkowo – nie posiadałaby ona ludzkiej kreatywności.

Teraz. Doc Green odkłada słuchawkę "chronalnego telefonu", po czym, zostawiając poszukujących Lyry Jessupa i Veteriego w Budynku Baxtera, udaje się do baru, gdzie spotykający się z nim stary Steve Rogers zabrania mu zbliżać się do Jen Walters. Gdy Zielony pyta, co starzec zrobi, jeśli go nie posłucha, ten próbuje uderzyć go swoją laską, a gdy gigant ją łapie, zostaje porażony przez ukryty w niej paralizator.

Gdzieś na zachodzie Stanów Zjednoczonych Deadpool znajduje się na tropie Red Hulka, a odnalazłszy go, kontaktuje się z Rogersem, przybliżając mu sytuację. Ten każe mu kontynuować współpracę z Doc Greenem, Wade zakrada się więc do bazy wojskowej z Yucca Mountain [gdzie Rząd USA przetrzymuje odpady promieniotwórcze – przyp. S_O].

W laboratorium Jessup i Veteri otwierają portal do świata, w którym może znajdować się Lyra, zostają jednak zaatakowani przez gigantyczne macki. Na szczęście ratuje ich Doc Green, gdy jednak sytuacja się uspokaja, Daman wybucha, stwierdzając, że nie na to się zgodzili, dołączając do grupy Bannera i pyta, czy to oni zabili Lyrę. Zielony przyznaje, że podczas swojej krucjaty przeciw "Gamma przypadłości" popełnił błędy i nie może pozwolić, zagroziły im kolejne. Uwalnia naukowców od ich zobowiązań, a gdy ci pytają o Lyrę, przyznaje, że nie wie, jak ją odnaleźć.

Jakiś czas później. Doc Green teleportuje się do bazy Red Leadera, który wysyła przeciw niemu swego nowego Gamma Mutate'a. Zielony szybko radzi sobie z potworem i wbija strzykawkę w ciał Sternsa, ostrzegając, by nie bawił się on już gamma promieniowaniem. Gdy jednak znika, łotr przybiera znajomy, zielony kolor, a to dzięki jego nowemu wspólnikowi – niegdyś zwanego Project Omega, a teraz noszącego imię Gammon.

W Nevadzie Doc Green zjawia się przed Deadpoolem, który wyjaśnia, że Red Hulk ukrył się w bazie w Yucca Mountain, by wykorzystać swoją zdolność absorpcji promieniowania do zwiększenia swej siły. Zielony prosi o jego telefon, a dodzwoniwszy się na automatyczną sekretarkę Ricka Jonesa zostawia wiadomość do Project Omega, proponując, że zostawi go w spokoju, jeśli ujawni, gdzie wysłał Lyrę. Następnie wręcza Wade'owi nabój, ujawniając, że został on zaprojektowany, by odciąć Czerwonego od jego zdolności absorpcji promieniowania i że najemnik musi trafić nim w oko bądź ucho celu. Następnie skacze w kierunku bazy i atakuje Rossa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 3 #13 Hulk vol. 3 #13 Hulk vol. 3 #13 Hulk vol. 3 #13 Hulk vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.