Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #5

Spider-Woman vol. 5 #5

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy Spider-Verse pozostaje z tyłu, Jessica postanawia rozpocząć nowe życie.
• Ale ona nie będzie robić tego sama, kiedy dołączy do niej nowy członek obsady - Ben Urich!

Streszczenie

Pięć tygodni po tym, jak zrezygnowała z członkostwa w Avengers Spider-Woman patroluje ulice Nowego Jorku na swoim motocyklu. Słyszy krzyki przerażenia, wyrusza więc ich śladem, odnajdując kobietę terroryzowaną przez robota. Atakuje łotra, szybko go powalając, gdy jednak jej bio-energetyczne żądła przebijają wierzchni pancerz przeciwnika, bohaterka odkrywa, że robotem sterował od środka funkcjonariusz policji. W następnej chwili "ofiara" zaczyna do niej celować, stwierdzając, że od tygodni przygotowywali test nowej formacji anty-superłotrowskiej, który Jess właśnie zepsuła.

Po dwunastu godzinach spędzonych w areszcie, Jessica zostaje zwolniona do domu. Początkowo myśli ona, że to zasługa czekającego na nią Bena Uricha, reporter ujawnia jednak, że policja nie miała podstaw, by ją przetrzymywać, mundurowi po prostu nie przepadają za herosami. Jakiś czas później, w starym gabinecie detektywistycznym Jess – którego nigdy nie otworzyła – Ben wymienia listę kosztownych pomyłek, które Spider-Woman popełniła, próbując być solową bohaterką. Stwierdza jednak, że ma dla niej sprawę.

Jakiś czas później oboje docierają do redakcji Daily Bugle, gdzie Ben pokazuje Jessice teczkę zawierającą wszystko, co odkrył w związku ze swoim śledztwem – jak się okazuje, od dłuższego czasu mają miejsca zniknięcia kobiet, czasem wraz z dziećmi, a jedynym związkiem jest fakt, że każda z nich była związana z jakimś superłotrem. Spider-Woman jednak zbywa sprawę stwierdzając, że być może kobiety próbują uciec przed toksycznymi związkami i nie chcą został znalezione. Odjeżdżając jednak wpada na sam środek napadu na bank przeprowadzanego przez Porcupine'a. Upewniwszy się, że rzeczywiście ma tym razem do czynienia z łamaniem prawa, szybko powala łotra, gdy jednak go okłada, ten stwierdza, że nie może zawieść, inaczej jego żona i córka zginą.

Jakiś czas później. Spider-Woman zakrada się do gabinetu Bena Uricha, zabierając akta jego sprawy, wytykając sobie, że nie dość, że się myliła, to jeszcze zachowywała się jak przemądrzała kanalia. Gdy odjeżdża wraz z Porcupinem, by rozwiązać sprawę, z daleka obserwuje ją Urich.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5 Spider-Woman vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.