Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 » Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1

"Spiral" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Spiral zaczyna się tutaj!
• Przestępcze podziemia są ciągłą zmienną od czasu wygnania Kingpina z Shadowland. Wojna się rozpoczyna a Spider-Man musi coś z tym zrobić.
• Ale nie jest jedyny - Kapitan Policji - Yuri Watanabe stara się ograniczyć szaleństwo zarówno w swojej noemalnej pracy na policji jak i będąc Wraith!
• Czy ona i Spider-Man grają według tych samych zasad?

Streszczenie

Patrolując miasto, Spider-Man zauważa oddział policji pod komendą Yuri Watanabe i jej starego mentora, Teddy'ego Rangela – który dowiedział się od swego informatora, że budynek, który otaczają, jest kryjówką gangu Tombstone'a. Spidey oferuje swoją pomoc, Yuri jednak odmawia, stwierdzając, że jej nowa przełożona żąda trzymania się procedur. Nagle jednak jeden z gangsterów otwiera ogień – bez zgody swojego szefa, który zabija go i każe kontynuować ogień. Pająk jednak wpada do magazynu i szybko powala przestępców – wcześniej jednak Rangel zostaje postrzelony.

Osiem dni później. Sędzia uznaje, że nakaz rewizji, który otrzymała Yuri, był wystawiony niezgodnie z procedurami, zwalnia więc Tombstone'a z aresztu. Policjantka protestuje, a prawnik zauważa, że nie mogą ujawnić źródła informacji, które doprowadziły do aresztowania łotra tylko dlatego, że Teddy Rangel, jedyna osoba, z którą skontaktował się informator, znajduje się w śpiączce. Sędzia uznaje, że informacje te powinny być umieszczone w kartotece. Wściekła, nowa dyrektor biura, Yaborough, każe Yuri zgłosić się do rewizji ksiąg.

Jakiś czas później. W szpitalu policjantka odwiedza Rangela, narzekając na Yaborough. W pewnym momencie do pokoju zagląda Peter Parker, wyjaśniając, że jego firma zakłada w budynku nową instalację elektryczną, i pyta, jak się czuje. Kobieta stwierdza więc, że jest zmęczona – po tym, jak Kingpin zniknął w Europie, gangi Nowego Jorku zaczęły walczyć o wpływy. Jest wściekła, że praca i poświęcenie jej przyjaciela zostały zmarnowane przez biurokrację, Peter zauważa więc, że takie są zasady – muszą się ich trzymać, inaczej bowiem mogą zrobić coś, czego będą żałować. W następnym momencie rozmowę przerywa jednak alarm – stan Rangela nagle się pogorszył.

Jakiś czas później. Po pogrzebie policjanta do Yuri podchodzi Mister Negative, ujawniając, że to on był informatorem Rangela. Przyznaje, że zrobił to tylko po to, by zyskać kontrolę nad terytorium Tombstone'a, po czym wręcza policjantce zdjęcie sędziego Howella rozmawiającego z handlarzem narkotyków pracującym dla Tombstone'a. Watanabe przekazuje zdjęcie Yaborough, ta jednak stwierdza, że to niewystarczający dowód, by aresztować sędziego i każe jej trzymać się procedur.

Tego wieczora Watanabe wraca do tożsamości Wraith, by zbadać kolejną przykrywkę dla operacji Tombstone'a. Zauważywszy ją, dołącza do niej Spider-Man i razem atakują plac budowy, z którego gangster kontroluje handel narkotykami. Wpadłszy do środka, zauważają sejf, w którym mogą znajdować się dokumenty, wtedy jednak jeden z ludzi Tombstone'a strzela do nich z wyrzutni rakiet. Podczas, gdy Spidey próbuje pokierować pociskiem tak, by wpadł do zatoki, Wraith powala przeciwnika i wykorzystuje jego wyrzutnię, by otworzyć sejf. Eksplozja ogłusza ukrywającego się w środku Tombstone'a, a po chwili poszukiwać Yuri odnajduje w środku rejestr klientów – wśród których znajduje się i Howell. Stwierdza, że to wystarczający dowód i odchodzi. Gdy Spider-Man protestuje, stwierdzając, że jest ona policjantką, a ci nie powinni niczego wysadzać, ta odpiera, że policjantką jest Watanabe – a ona to Wriath.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #16.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.