Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man 2099 vol. 2 » Spider-Man 2099 vol. 2 #10

Spider-Man 2099 vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

• Miguel O'Hara wreszcie odnalazł drogę powrotną do świata 2099!
• Ale nie kto inny jak Maestro przejął kontrolę nad tym wymiarem!
• Wygląda na to, że Spidey będzie musiał wezwać jakieś Dziwne [w oryginale Strange, co może sugerować Doctora Strange'a - dop. Undercik] wsparcie.

Streszczenie

W twierdzy Maestro jego minister podbiega do niego, stwierdzając, że uwięził Spider-Mana wraz ze Strange i pyta, czy chociaż go unieruchomił, Zielony oświadcza jednak, że wie, co robi, po czym dodaje, że chce więcej, niż ten świat może mu zaoferować i udaje się do swojego haremu.

Tymczasem w celi, Strange pyta ciężko rannego Spider-Mana, czy uda mu się do niej dostać – choć kajdany z wyrytymi inskrypcjami uniemożliwiają jej rzucanie czarów na odległość, jeśli go dotknie, byłaby w stanie go uleczyć. Miguel próbuje się do niej zbliżyć, nie ma jednak wystarczająco dużo sił. Sorceress Supreme sugeruje więc, by wysłał w jej stronę sieć, za pomocą którego udaje jej się go telekinetycznie przyciągnąć. Dotknąwszy jej, Spider-Man wraca do pełni sił, co demonstruje na strażniku, który właśnie wpadł do celi. Gdy nie znajduje kluczy do kajdan, Strange proponuje, by zniszczył inskrypcje, co ten czyni szponami na swoich dłoniach. Uwolniwszy się, magiczka ujawnia, że Maestro posiada wehikuł czasu, ukryty w swoim pokoju z trofeami, nie jest jednak w stanie z niego skorzystać. Gdy przekradają się przez twierdzę, wpadają na oddział strażników, udaje im się ich jednak pokonać, nim zdążą oni wszcząć alarm. Nie zauważają, że wszystko to obserwuje minister Hulka. Po jakimś czasie docierają do sali trofeów, gdzie Strange prezentuje platformę czasową Doctora Dooma wraz z urządzeniem ją kontrolującym, Miggy zabiera się więc do pracy, używając części ze zbroi Iron Mana, by naprawić uszkodzenia. Gdy mu się to udaje, Strange nagle zaczyna się unosić, krwawiąc z piersi – jak się okazuje, została przebita Soul Daggerem przez Maestro ukrytego pod peleryną niewidzialności Hooda. Zielony rzuca się na Spider-Mana, który jednak dopada do zbroi Hulkbustera i powala go wystrzałem energii. Następnie ustawia wehikuł czasu i udaje się do czasów współczesnych.

Upewniwszy się, że Pająk zniknął, demon połączony ze Strange, teraz posiadający pełną kontrolę nad jej ciałem, budzi udającego powalonego Maestro, który udaje się do wehikułu i udaje się w przeszłość, lądując w Nowym Meksyku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Man 2099 vol. 2 #10 Spider-Man 2099 vol. 2 #10 Spider-Man 2099 vol. 2 #10 Spider-Man 2099 vol. 2 #10 Spider-Man 2099 vol. 2 #10 Spider-Man 2099 vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.