Avalon » Serie komiksowe » All-New Captain America: Fear Him » All-New Captain America: Fear Him #2

All-New Captain America: Fear Him #2

Postacie
Zapowiedź

• Nowy Captain America szuka zaginionego Nomada...

• Kiedy Scarecrow i jego armia robią to co najgorsze.

Streszczenie

W kanałach Nomad, bez rezultatów, próbuje zwalczyć atakujące go wrony, gdy do walki dołącza Scarecrow. Tymczasem na powierzchni Captain America wyczuwa pod ziemią ptaki i próbuje nawiązać z nimi połączenie, jeden moment wystarcza jednak, żeby wypełniające ich umysły przerażenie odrzuciło go. Ujawnia jednak, że udało mu się wykryć Iana i wyrusza do podziemi.

W kanałach osłabiony Nomad pada na kolana, a gdy Scarecrow podchodzi do niego, drwiąc sobie z niego, Ian uderza go swoją bronią i zaczyna uciekać. Laughton wysyła więc za nim swoje wrony.

Gdzie indziej Cap słyszy za sobą jakieś odgłosy, ciska więc tam swoją tarczą. Odnajduje ją, przyszpilającą do ściany puszkę farby, a obok odkrywa malowidło przedstawiające Scarecrowa. Prosi Steve'a o informacje o łotrze, samemu przechodząc przez dziurę w "ustach" malunku, gdzie znajduje prowadzące na dół schody. Schodząc niżej traci kontakt ze Stevem, odnajduje za to grupę dzieciaków.

Nomad ucieka przed wronami, trafia jednak na ślepy zaułek. Gdy przygotowuje się jednak do walki, krata z jednej z ocznych rur zostaje wykopana, a wychodzący z niej chłopiec zaciąga Iana za sobą. Zabiera go do starego wagonu metra, gdzie razem z drugim chłopcem barykadują drzwi, uniemożliwiając ptakom atak. Te więc zaczynają czekać dookoła wagonu.

Przed Captainem staje Shea, przywódczyni grupy dzieciaków. Każe herosowi obiecać, że nie będzie próbował im "pomóc", stwierdzając, że w ich małej komunie mają wszystko, czego im potrzeba – rampy i boisko do koszykówki zapewniają ruch, każdy się uczy, a choć jedzenie pozostawia coś do życzenia, jest lepsze od tego, czego mogliby oczekiwać na powierzchni. Sam obiecuje więc, pyta jednak o graffiti przedstawiające Scarecrowa, dziewczyna wyjaśnia więc, że to ostrzeżenie, by nigdy nie opuszczać ich kryjówki samemu i uciekać przed wronami. Cap stwierdza, że poszukuje przyjaciela, który stał się celem Scarecrowa i prosi ją o pomoc w jego odnalezieniu, a ta, po chwili wahania zgadza się. Wtedy jednak łotr wypełnia kryjówkę gazem "straszącym".

Obserwując czekające wrony, Nomad stwierdza, że w końcu przebiją się do wagonu, proponuje więc, by spróbować je uwięzić w środku. Chłopcy jednak uważają to za głupi pomysł i ujawniają, że wagon nadal jest sprawny.

Captain i Shea uciekają przed "opętanymi" przez gaz, okazuje się jednak, że przejście jest zablokowane. Dziewczyna stwierdza, że istnieje drugie wyjście, musieliby jednak przebić się przez chmurę gazu. Sam wręcza jej więc swoją maskę gazową i każe się prowadzić. Po drodze zostaje jednak zaatakowany przez grupę młodych, a choć udaje mu się uwolnić, okazuje się, że nawdychał się gazu. Gdy są już bezpieczni, Shea słyszy zbliżający się pociąg – jak się okazuje, ten sam, którego używa Nomad. Gdy partnerzy są zjednoczeni, Ian ujawnia ścigające go wrony i pyta, czy Sam może się nimi zająć – ten jednak zaczyna odczuwać efekty gazu.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Captain America: Fear Him #2 All-New Captain America: Fear Him #2 All-New Captain America: Fear Him #2 All-New Captain America: Fear Him #2 All-New Captain America: Fear Him #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.