Avalon » Serie komiksowe » Superior Iron Man » Superior Iron Man #5

Superior Iron Man #5

Superior Iron Man #5

"The Origin of Teen Abomination"

Postacie
Zapowiedź

• Tajna geneza nastoletniego ABOMINATION.

• Akcje z przeszłości TONY'EGO STARKA powracają by go zranić. 
• Czy jego niedopatrzenie stworzyło potwory?
• I czy te potwory go zniszczą?

Streszczenie

Na Stark Island Teen Abomination zostaje przypięty do fotela przed maszynerią, która ma zazadanie przebić jego super-twardą skórę i pobrać próbkę jego krwi, Tony jednak przyznaje, że maszyna jest na pokaz, po czym znienacka wbija igłę w ramię pacjenta. Następnie instaluje fiolkę z krwią do komputera, który odkryje wszystko, co może, z próbki DNA. Zauważa jednak, że nie dowie się w ten sposób, w jaki sposób Teen Abomination przemienił się w gamma-potwora, prosi więc, by ten mu to opowiedział. Chłopak pyta więc, czy Star pamięta jego matkę, ujawniając, że pracowała ona dla Stark Industries jako naukowiec – została jednak zwolniona, a teraz nie żyje.

Kilka lat wcześniej. Katrina Carlson przybywa do laboratorium w siedzibie Stark Industries wraz z synkiem, który zachorował – nie była bowiem w stanie znaleźć opiekunki. Jej partner informuje, że nie otrzymali budżetu na osłony przeciw promieniowaniu gamma o grubości, o którą poprosili, te, które otrzymali, mieszczą się jednak w marginesie bezpieczeństwa. Po chwili na miejscu zjawia się Happy Hogan, informując, że Tony nie będzie w stanie się zjawić, co irytuje panią naukowiec. Tak, czy inaczej rozpoczyna ona eksperyment, osłony jednak szybko zostają rozerwane, a pomieszczenie zostaje zalane promieniowaniem gamma. Podczas, gdy młody Jamie osłania matkę, Happy rzuca się do wyłącznika.

Tony przypomina sobie raport z tego wydarzenia, które zostawiło dwójkę jego pracowników w krytycznej kondycji. Ujawnia, że tego samego dnia walczył z Black Lamą, magiem z innego wymiaru, który zaatakował jego umysł mrocznymi iluzjami [prawdopodobnie w okolicach Iron Man #70-80 – przyp. S_O]. Ledwo udało mu się wrócić do siedziby Stark Industries, a wpadając na Happy'ego kazał mu wezwać Pepper, nie pamięta jednak, co się stało. Pyta, czy to wtedy zaczęły się problemy chłopaka z gamma-przemianami, ten więc wyjaśnia, że przemienił się dwa tygodnie temu – został zaatakowany przez inne dzieciaki w szkole, a gdy jego matka, bezrobotna od czasu eksperymentu, zaproponowała, że porozmawia z nauczycielami, Jamie wybuchł, a przekształciwszy się, wywołał trzęsienie, które zawaliło ich dom i zabiło jego matkę. Tony stwierdza, że jeśli transformacja jest wywołana wściekłością, raczej nieprędko wróci on do ludzkiej formy, nadal bowiem wini siebie za te wydarzenia. Pyta o ojca chłopaka, ten więc przyznaje, że nigdy go nie poznał. Star ujawnia więc, że jego maszyna powinna wykryć jego tożsamość – i tak rzeczywiście się dzieje, okazuje się jednak, że ojcem jest Happy Hogan we własnej osobie. Widząc, że Teen Abomination jest spokrewniony z jedną z niewielu osób na świecie, które były mu bliskie, Tony postanawia, że tym razem naprawdę mu pomoże, zamiast jedynie badać jego kondycję dla zysku.

Później. W swojej sali komputerowej Tony każe odnaleźć nagrania ze zbroi z dnia jego walki z Black Lamą, a gdy te nie zostają odnalezione, rozszerza poszukiwania na nagrania z kamer w Stark Industries. Gdy dowiaduje się, że i te zostały usunięte, stwierdza, że ktoś ukradł mu dzień jego życia – a on zamierza się dowiedzieć, kto za tym stoi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Iron Man #5 Superior Iron Man #5 Superior Iron Man #5 Superior Iron Man #5 Superior Iron Man #5 Superior Iron Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.