Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #9

Legendary Star-Lord #9

Legendary Star-Lord #9

"Black Vortex" - Chapter 3

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy w grupie bohaterów tworzy się rozłam, najmłodszy z nich stanie przed pokusą niezmierzonej potęgi.
• Czasami z wielką mocą, może pojawiać się odpowiedzialność, aby wykorzystać ją dla dobra.
• A kiedy Mr Knife i jego nowy partner w biznesie szukają Black Vortex, grupa może zostać bezbronna.

Streszczenie

Beast i Gamora każą innym poddać się mocy Black Vortex, a widząc swoją "wersję" z drugiej strony zwierciadła, Angel zgadza się i zostaje przetransformowany. Widząc to, Kitty protestuje i przypomina Hankowi, że mieli zapewnić swoim uczniom bezpieczeństwo – ten jednak ignoruje jej argumenty, odpierając, że mieli im pomóc w zrealizowaniu potencjału. Tymczasem Iceman też postanawia skorzystać z okazji, drogę zastawia mu jednak Drax. Gdy kłótnia rodzi się na nowo, Storm każe Rocketowi przygotować swój statek do lotu i porywa Black Vortex.

Na Viderdoom Mister Knife każe znaleźć uciekinierów, a gdy Thane stwierdza, że J'Son nie jest w stanie zrealizować swoich obietnic, były Imperator Spattax wysyła Fathera Diablo na Brennan-7. Po chwili na miejscu zjawia się Czar-Doon, oznajmiając, że odnaleźli herosów na księżycu Spartax.

Storm zostaje dopadnięta przez przemienionych i wdaje się w walkę z Gamorą, która szybko zdobywa przewagę. Przed zadaniem ostatecznego ciosu powstrzymuje go jednak pojawienie się Thanosa, Beast szybko jednak ujawnia, że to jedynie iluzja stworzona przez Jean. Wściekła, wojowniczka atakuje Marvel Girl, gdy jednak tnie, jej miecz fazuje przez mutantkę – a to za sprawą Kitty. Drax ciosem odrzuca Gamorę, tę jednak od dalszej walki powstrzymuje Beast, który zauważa, że odzyskali Vortex i nie muszą dłużej zajmować się herosami. Trójka odmienionych znika razem z artefaktem, a wtedy Kitty zwraca się do Star-Lorda, wytykając mu, że jeden z jej podopiecznych oszalał, a druga o mało nie zginęła, a to wszystko przez to, że próbowali zdobyć moc w oszukańczy sposób, nie martwiąc się konsekwencjami. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Videroom, który atakuje zebranych promieniem energii.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9 Legendary Star-Lord #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.