Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #10

Cyclops vol. 3 #10

Postacie
Zapowiedź

• Z deszczy pod rynnę. A dokładniej ze statku kosmicznego pełnego morderczych piratów do obcej dżungli pełnej wielkich i głodnych kosmicznych potworów!
• Cyclops i Corsair ponownie razem, ale czy przetrwają wystarczająco długo, aby nacieszyć się tym pojednaniem?
• I co to za dziwny tykający odgłos? Czy to może superbroń zdolna zniszczyć całą galaktykę?

Streszczenie

Na obcej planecie Corsair i Cyclops uciekają jak najdalej od Desolation. Gdy są już w miarę bezpieczni, starszy Summers wyjaśnia swój plan – podczas gdy załoga Malafecta będzie walczyć z oddziałami Shi'ar, oni zaatakują placówkę kosmitów, która powinna być praktycznie pusta, porwą jeden z ich statków i uciekną za jego pomocą. Zapewnia też, że przed ucieczką uszkodził Starcracker, żeby broń nie wpadła w niczyje ręce. Nie zdaje sobie sprawy, że otaczają ich dzikie "lwy" mieszkające na planecie.

Na pokładzie Desolation Malafect beszta Syska za pozwolenie na ucieczkę Corsaira. Nie jest to jednak dla niego jedyna zła wiadomość – M'Jell właśnie odnalazła przekaz, według którego grupa Rhinarian schwytała jak najbardziej żywych Starjammers, których zamierza sprzedać temu, kto da więcej. Sysk ujawnia więc, że za wszystkim stał Cyclops, który jest w istocie synem Summersa.

Corsair i Scott tymczasem zostają zaatakowani przez "lwy", te jednak szybko zaczynają uciekać przed promieniami optycznymi mutanta. Chris wpada na pewien pomysł i wkrótce wykorzystują moce Cyclopsa, by "naprowadzić" bestie na placówkę Shi'ar. Wykorzystując chaos, porywają myśliwiec i wylatują na orbitę, gdy jednak podekscytowany Corsair opisuje, co siły imperium zrobią z ludźmi Malafecta, Cyclops zawraca, nie zamierzając pozwolić na śmierć tych, którzy przyjęli go do swego grona. Słysząc to, Summers przyznaje, że jest dumny z syna. Przybywają z pomocą w samą porę, by odeprzeć siły Shi'ar. Gdy stają twarzą w twarz z Malafectem, ten pyta, czemu nie miałby zdezintegrować Corsaira, ten więc przypomina, że właśnie uratowali życia jego i jego załogi. Dodaje, że był to pomysł Scotta, a gdy kapitan zauważa, że chłopak go oszukał, ten odpiera, że po prostu robił wszystko, by ocalić siebie i swoją rodzinę – tak, jak każdy pirat powinien. Valesh przyznaje mu rację i pyta, co ma zrobić z Summersami, Corsair stwierdza więc, że ma dwie możliwości – albo pozwolić im odlecieć i wrócić do ich starej rywalizacji, albo zapomnieć o przeszłości i ruszyć w różne strony. Gdy jednak kapitan zastanawia się nad propozycją, Vileena atakuje Summersów, a powaliwszy ich, oświadcza, że Cyclops złamał jej serce i żąda, by ojciec go za to ukarał.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #10 Cyclops vol. 3 #10 Cyclops vol. 3 #10 Cyclops vol. 3 #10 Cyclops vol. 3 #10 Cyclops vol. 3 #10 Cyclops vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.