Avalon » Serie komiksowe » Wolverines » Wolverines #6

Wolverines #6

Zapowiedź

• Zlokalizowano położenie zwłok Logana - ale która drużyna je zatrzyma? I w jakim celu?
• Kiedy Mr. Sinister wyjawia swój plan, przekonuje on kilku członków drużyny... czy to oznacza nowe sojusze?

Streszczenie

Laboratorium Mistera Sinistera. Gdy X-Men żądają od łotra wydania ciała Logana, ten wysyła przeciw nim swoje sługi. W następnej chwili do pomieszczenia przebijają się walczący ze Scarlet Spiderami Wolverine'owie. Tymczasem, nadal uwięziony w pomieszczeniu Neuro, mimo protestów kompanów, za pomocą systemów Sinistera wykorzystuje słowo kontrolujące Deathstrike i każe jej słuchać rozkazów Essexa, który następnie wysyła ją przeciw X-Men. X-23 i Sabretooth przebijają sobie jednak bębenki, a Mystique zamyka swoje uszy za pomocą swoich mocy, Neuro nie jest więc w stanie ich kontrolować.

Po krótkiej potyczce X-Men i Wolverine'owie pokonują siły Sinistera, a Storm ponownie żąda ciała Logana. Gdy jednak Essex wskazuje komorę, w której je przetrzymuje, okazuje się, że jest to tylko iluzja – prawdziwe ciało zostało bowiem podczas bitwy wykradzione przez Fantomelle. Wściekły, Sinister uruchamia zabezpieczenia, a całe laboratorium zaczyna się rozpadać na poziomie kwantowym – co nie jest jednak problemem dla złodziejki, która potrafi poruszać się w sześciu wymiarach. Uciekłszy przed kwantowym rozpadem, ląduje ona, wraz z Culpepperem i ciałem Logana, w celi grupy Shoguna. Ororo tymczasem poraża mózg Sinistera, a gdy rozpad laboratorium zaczyna grozić także i im, Mystique przybiera formę Essexa i odwołuje jego rozkazy.

Fantomelle, razem z grupą Shoguna, ucieka w kierunku wyjścia, nim jednak zdążą się tam dostać, odnajduje ich Nightcrawler, który teleportuje się wraz z ciałem przyjaciela. Tymczasem Skel w pobliskim pomieszczeniu odnajduje klonowaną Endo. Wróciwszy do siebie, Deathstrike atakuje ciało Sinistera, Sabretooth odciąga ją jednak i zabiera z powrotem na pokład Changelinga. Po jakimś czasie na miejscu zjawia się sługa Sinistera wysłany w przyszłość, który przywraca Sinistera do życia i zbiera tkanki pozostawione przez bohaterów.

Na pokładzie statku X-23 dochodzi do wniosku, że po utracie Logana nie mogą nic zrobić i nie ma sensu, by dalej współpracować, Mystique jednak rośnie do rozmiarów Hulka, oświadczając, że nikt nie opuści grupy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverines #6 Wolverines #6 Wolverines #6 Wolverines #6 Wolverines #6 Wolverines #6 Wolverines #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.