Avalon » Serie komiksowe » Wolverines » Wolverines #5

Wolverines #5

Postacie
Zapowiedź

• Drużyna z Paradise oraz Wolverines jednoczą siły, aby pokonać Mr. Sinister w jego śnieżnej fortecy. Mocno się zdziwią kiedy okaże się, że frontowe drzwi to najłatwiejsza droga do środka.
• Sinister ma wiele pomysłów na wykorzystanie ciała Logana... ale w jaki sposób Amazing X-Men łączą się z jego pomysłami na zniszczenie i perfekcję?
• Gościnny występ Fing Fang Boom!

Streszczenie

Finlandia. Opadający ku laboratorium Sinistera Wolverines nagle zatrzymują się w powietrzu za sprawą jednego ze sług łotra, Starky'ego Gripesa, który zaprasza ich do budynku, jednocześnie otwierając pod nimi rzekę magmy i podkreślając, że ich jedyną szansą na przeżycie jest podążanie za nim. Herosi zgadzają się, po bezpiecznym lądowaniu Endo wpada jednak w panikę i zaczyna uciekać, zostaje więc wyteleportowana. W odpowiedzi Shogun zabija Starky'ego, wtedy jednak na miejscu pojawiają się inni Gripesowie – Parky, Barky, Harky, Zarky i tym podobni, ujawniając, że wszystkie sługi Sinistera są klonami. Nie mając wyboru, drużyna udaje się do środka laboratorium, gdzie holograficzny Sinister oznajmia, że to, jak długo przeżyją jest związane z tym, na jak długo wzbudzą jego zainteresowanie. W następnej chwili zostają oni zaatakowani przez mechaniczne macki, które ich rozdzielają.

Podczas, gdy Fantomelle i Culpepper uciekają i ukrywają się w systemach wentylacyjnych, Shogun, Neuro i Skel trafiają do pomieszczenia, w którym zostają zaatakowani przez Fin Fang Booma – klona Fin Fang Fooma z klonem Thora zamiast języka. Podczas, gdy Skel zajmuje potwora, Shogun odcina jego jęzor, pozbywając się problemu, Neuro zauważa jednak, że jeśli Sinister jest w stanie stworzyć coś takiego, będzie też umiał wyleczyć ich i proponuje łotrowi układ – w zamian za pomoc, ujawnią mu sposób, by kontrolować pozostałych.

Mystique, Lady Deathstrike, Sabretooth i X-23 tymczasem trafiają na cały oddział Scarlet Spiderów, z których każdy zapewnia, że to on jest oryginałem. Na miejscu zjawia się też jeden ze sług Sinistera, gdy jednak Yuriko rzuca się na niego, ten zapewnia, że też jest więźniem Essexa – to jednak nie chroni go przed śmiercią. Widząc śmierć "Marky'ego", Spidery rzucają się na Wolverine'ów.

Fantomelle tymczasem odnajduje Sinistera, który przygotowuje się do ożywienia Logana, wtedy jednak na miejsce przebijają się X-Men.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverines #5 Wolverines #5 Wolverines #5 Wolverines #5 Wolverines #5 Wolverines #5 Wolverines #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.