Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #14

Amazing Spider-Man vol. 3 #14

Amazing Spider-Man vol. 3 #14

"Spider-Verse" - part 6: "Web Warriors"

Postacie
Zapowiedź

• Klimatyczna konkluzja Spider-Verse!
• Przepowiednia przechodzi do skutku, ale Superior Spider-Man ma coś w zanadrzu.

Streszczenie

Loomworld, Ziemia-001. Do trójki Spider-Gwen, Spider-Woman, Silk dołącza całą armia Spider-Manów. Razem bez problemu radzą sobie z przeciwnikami i postanawiają ostatecznie zaatakować Inheritors.

Tymczasem Inheritors mają już całą trójkę potrzebną do rytuału – Sciona, Bride i Other, którzy są uwięzieni w sieci. Morlun rozpoczyna rytuał rozcinając ciało Kaine'a.

Grupa Pająków zebrana przez Milesa Moralesa przybywa do Loomworld i od razu atakuje ich część Inheritors.

Morlun rozcina skórę Silk i zabiera się za zranienie Bena Parkera [MC2]. Wtedy jego nóż przechwytuje Spider-Man [Ziemia-616] i rozpoczyna się walka. Ben [Ziemia-3145] odkrywa, że sieć ma w sobie ukryte portale do innych światów. Wtedy na polu walki pojawia się Karn. Ku zaskoczeniu pozostałych Inheritors, ten decyduje się walczyć po stronie Pająków, ponieważ uznaje to za słuszną stronę. W ogniu bitwy Morlun postanawia dokończyć rytuał, kiedy zmierza w kierunku Sciona, okazuje się, że podmieniono go na nagiego Spider-Hama. Okazuje się, że Ben [Ziemia-3145] teleportował się z Benem [MC2] do innego świata. Do starcia po chwili dołącza grupa Spider-Mana 2099. Spider-Girl [MC2] przejmuje kryształ przechowujący esencję życiową Lorda Solusa i jest gotowa go znisczyć. Superior dopada do Master Weavera i skręca mu kark. Spider-Man [Ziemia-616] jest wściekły, ponieważ tego nie było w planie i nie powinni zabijać. To powstrzymuje Spider-Girl [MC2] przed zniszczeniem kryształu. Morlun wściekły za ten czyn, który mógł zniszczyć rzeczywistość uderza na Ścianołaza [Ziemia-616] i stara się wyssać z niego totemistyczną moc. W tej chwili Parker korzysta z teleportera i przenosi ich do Ziemi-3145, która jest przesiąknięte promieniowaniem radioaktywmym, co jest piętą achillesową Inheritors. Po chwili bez problemu wyrywa się cierpiącemu przeciwnikowi i wraca do Loomworld. Z biegiem czasu na Ziemię-3145 wysyłani są pozostali Inheritors. 

Pająki powoli zaczynają się zastanawiać nad powrotem do swoich światów. Wyczerpany Spider-Man [Ziemia-616] siedzi w objęciach Silk. Dwójka stwierdza, że fermony nadal ich do siebie przyciągają.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #14 Amazing Spider-Man vol. 3 #14 Amazing Spider-Man vol. 3 #14 Amazing Spider-Man vol. 3 #14 Amazing Spider-Man vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.