Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #4

Spider-Woman vol. 5 #4

Postacie
Zapowiedź

• Jessica wychodzi ze Spider-Verse odmieniona, ale co może teraz robić? Nie przegap tego definiującego postać numeru.

Streszczenie

Jessica Drew budzi się, zaczynając kolejny dzień życia jako królowa piratów u boku Namora. Gdy jednak wychodzi na pokład, odkrywa tam swoją odpowiedniczkę ze świata 616 i inne Spider-Panie. Spider-Woman ujawnia, że Pająki stoczyły ostateczną bitwę przeciwko Inheritors i zwyciężyli. Teraz jednak, jak ujawnia, Loomworld opanował chaos – bez przywódców wykorzystujących terror do utrzymania porządku, mieszkańcy pochodzący z tysięcy światów zwrócili się przeciwko sobie. "Miss Jessica" oświadcza, że jej to nie obchodzi i że nie zamierza walczyć za innych, Jess-616 ujawnia jednak, że nie to ma w planach. Stwierdza, że mieszkańcy Loomworld ją kochają – choć jest pewna, że nie jest to całkowicie szczera miłość – byłaby więc idealnym kandydatem na przywódczynię. Niedługo później Pajęczyce – poza Jessicą, która nie chce zostać pomylona ze swoją alternatywną wersją – ruszają przeciw tłumom protestujących, a gdy emocje opadają, Miss Jessica staje przed mieszkańcami, zapewniając, że tak, jak oni cierpiała pod butem tyranów, zawstydzona faktem, że nigdy im się nie sprzeciwiła. Zapewnia, że choć nie wie, jak będzie wyglądał prawdziwie wolny Loomworld i ile czasu zajmie im jego zbudowanie, z dumą poprowadzi tam mieszkańców świata, jeśli jej na to pozwolą.

Trzy dni później, Ziemia-616, Nowy Jork. Spider-Woman udaje się wraz z Captain Marvel do Avengers Tower, gdzie, minąwszy Beasta i Visiona pracujących nad odnalezionym na orbicie "Mikro-Księżycem", staje przed podstarzałym Stevem Rogersem. Nim jednak zdąży wyjaśnić, po co przyszła, zostają zaatakowani przez potwora wyklutego z "Mikro-Księżyca". Jess chwyta miotacz i zaczyna strzelać do monstrum, które przejmuje kontrolę nad Carol. Wściekła na całą sytuację, Jessica rzuca się na potwora, zabijając go, a gdy opada kurz, oświadcza Steve'owi, że ma dość ciągłego szaleństwa związanego z Avengers i chce opuścić zespół, by móc prowadzić względnie normalne życie i pomagać ludziom, walcząc z bardziej przyziemnymi zagrożeniami. Rogers zgadza się, pyta jednak, czy będą mogli liczyć na jej pomoc, gdy będą jej potrzebować.

Jakiś czas później. Carol pyta, co jej przyjaciółka zamierza zrobić teraz, ta więc przyznaje, że nie ma pojęcia. Wie jednak, że pora na zmianę kostiumu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #4 Spider-Woman vol. 5 #4 Spider-Woman vol. 5 #4 Spider-Woman vol. 5 #4 Spider-Woman vol. 5 #4 Spider-Woman vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.