Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 #34.2 » Avengers vol. 5 #34.2

Avengers vol. 5 #34.2

Avengers vol. 5 #34.2

"Big City"

Postacie
Zapowiedź

• Starbrand traci kontakt z człowieczeństwem!
• Czy Nightmask sprowadzi go na Ziemię?
• A jako, że jest obroną naszej planety, potrzebujemy Starbranda bardziej niżkiedykolwiek!
• Poczuj ciepło Kolobusa... zagrożenia z kosmosu, które jest tak potężnę, że może spalić nas wszystkich!

Streszczenie

[Uwaga: akcja tego komiksu rozgrywa się przed wydarzeniami z Time Runs Out – przyp. S_O]

W cierpiącym na falę upałów Gilstrap w Karolinie Południowej pewna staruszka wychodzi ze stacji benzynowej. Nagle sięga po zapalniczkę, wzywając "Kolobusa" i ogłaszając, że wszystko zginie w płomieniach.

W Avengers Tower Nightmask wyczuwa zaburzenia energii i, lokalizując ich centrum, postanawia to zbadać. Spider-Woman prosi go więc, by zabrał ze sobą Starbranda, który z każdą chwilą zachowuje się dziwniej.

Ten znajduje się w przestrzeni kosmicznej, budując geometrycznie niemożliwe struktury i stwierdza, że wyczuwa Kosmicznych Bogów-Potworów. Nightmask przyznaje, że nie wie, o co chodzi i pyta, co przyjaciel tu robi, ten więc stwierdza, że nie ma dla niego miejsca na Ziemi – po White Event stał się najpotężniejszym pechowcem Wszechświata, a normalne życie nie jest już możliwością. Adam przypomina jednak, że jest planetarnym systemem obronnym, jego miejsce jest więc na Ziemi, a choć nie może mieć normalnego życia, nie znaczy to, że musi opuszczać swój świat. Następnie przenosi ich obu do Gilstrap, gdzie wyczuł zaburzenia, po czym, przemieniwszy ich kostiumy w cywilne ubrania, zaczynają poszukiwać tropów, które pomogłyby im w znalezieniu odpowiedzi. Najpierw zatrzymują się jednak w jadłodajni, gdzie jednak Kevin nie jest zadowolony z opcji i zamienia zamówione danie w burgera. Widząc to, mała dziewczynka, Cassie, domyśla się, że są Mścicielami, jak jej ulubiona Spider-Woman, i wyjaśnia, że jej siostra ich wezwała. Tymczasem właścicielka przybytku zauważa burgera w rękach Kevina burgera i wygania ich, a na zewnątrz wpadają oni na siostrę Cassie – Robin, miejscową szeryf. Ta stwierdza, że poinformowała wyższe władze o ciągu podpaleń, nie spodziewała się jednak Mścicieli, Starbrand wybucha więc, stwierdzając, że nie przybyli pomóc jej z miejscowymi problemami i że poszukują starożytnych energii. Nagle jednak Nightmask wyczuwa kolejne zaburzenie, a Kevin zostaje zaatakowany przez kucharkę wzywającą Kolobusa, ostrzeżony jednak w porę przez Cassie zostaje jedynie ucięty w ramię. Adam tymczasem usypia "przeciwniczkę".

Wkrótce później. W szpitalu Robin zapewnia, że kucharka – Linda – nigdy by czegoś takiego nie zrobiła, po czym wyjaśnia, że pożary zostały wywołane przez zwykłych ludzi, którzy jednak zaczęli zachowywać się jak szaleni, i że razem było ich 37 – nikt jednak się tym wszystkim nie zainteresował. Starbrand zapewnia jednak, że wie, jak to jest czuć się odizolowanym i obiecuje pomóc. Gdy Adam zauważa, że może to mieć związek z energiami, których szukają, Starbrand rozszerza więc swoje zmysły, dostrzegając Kolobusa – jednego z Kosmicznych Bogów-Potworów. Przejmuje on kontrolę nad Cassie, tworząc wokół niej gigantyczną, energetyczną bestię, która niszczy wszystko na swej drodze, Starbrand wyrusza jednak przeciw niemu i polem siłowym odcina Cassie od wpływu istoty. Przekazawszy dziewczynkę Adamowi, wyrusza na orbitę, gdzie staje z Kolobusem twarzą w "twarz", pytając, czemu zaatakował miasto. Ten wyjaśnia, że niegdyś był życiodajną gwiazdą, zginął jednak przed swoim czasem, rozerwany przez siły grawitacyjne innych gwiazd. Teraz jest niespokojnym duchem, poszukującym nosiciela, którego mógłby posiąść, i wybrał Ziemię. Kevin próbuje jednak przekonać go do zmiany zdania  prowadzi go do swojej geometrycznie niemożliwej struktury, którą Kolobus posiada, stwierdzając, że będzie ona wystarczyć. Następnie pyta go, co on zamierza zrobić – tak jak on bowiem, jest Kosmicznym Bogiem-Potworem.

Dwa tygodnie później. Jessica Drew zjawia się w Gilstrap, odnajdując Adama i Kevina przy grillu wraz z Cassie, Robin i Lindą. Nightmask wyjaśnia, że pozostali na miejscu,, by pomóc w odbudowie, a Starbrand dodaje, że uczy się, jak być lepszym planetarnym systemem obronnym Ziemi. Prosi też Jess o autograf dla jej największej fanki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2 Avengers vol. 5 #34.2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.