Avalon » Serie komiksowe » Spider-Verse Team-Up » Spider-Verse Team-Up #3

Spider-Verse Team-Up #3

Postacie
Zapowiedź

• Cała grupa Pająków podczas jednej misji. Ale jaka to misja wymaga obecności aż pięciu z nich?
• Drużyna Spider-Girl w historii o Mayday i tajemniczym Pająku.

Streszczenie

Postacie:
* Spider-Girl [Anya Corazon], Spider-Man [Ziemia-50101], Spider-Punk, Spider-UK, Spider-Girl [Ziemia-807128]
* Spider-Man [Peter Parker], Superior Spider-Man
* Spider-Ma'am, Peter Parker [Ziemia-3123], Ben Parker [Ziemia-3123]
* Karn

W bunkrze na Ziemi-3145 Superior Spider-Man protestuje, słysząc plan Spider-Girl, Anya zauważa jednak, że dzięki Spider-Woman mają nowe informacje na temat Karna i że mogą go wykorzystać w swojej walce. Słysząc, że Inheritor nienawidzi swego ojca, Spock przyznaje, że może się to udać.

Na Ziemi-3123 Karn zjawia się w domu Parkerów, szukając totemu – którym okazuje się być May Parker, Spider-Ma'am. Czując, że jest on zbyt silny, by mogła z nim walczyć, staruszka zgadza się na śmierć z jego rąk, prosząc jedynie, by pozostawił jej rodzinę żywą. Jej dobroć wywołuje chwilę wahania u Karna, który stwierdza jednak, że musi ją zabić – obiecuje jednak, że będzie to szybka śmierć. Wtedy jednak na miejscu zjawia się drużyna Spider-Girl, do której należą Spider-Man z Indii, Spider-Punk, Spider-UK i Ashley Barton, Spider-Girl. Odbierając mu jego broń, Pająki ujawniają, że wiedzą o tym, co naprawdę myśli o polowaniu na totemy i dodają, że nie chcą z nim walczyć, a prosić go, by do nich dołączył. Słysząc to, Karn wyśmiewa ich, przypominając, że jest ich naturalnym wrogiem totemów i że jego przeznaczeniem jest na nich polować, dopóki jego rodzina nie zgodzi się przyjąć go z powrotem, Pająki stwierdzają więc, że Inheritors nie wypędzili go dlatego, że był dla nich zawodem, lecz dlatego, że ośmielił się kwestionować ich metody. Dodają, że z jego pomocą mogą zmienić porządek rzeczy i ujawniają, że to Master Weaver ich do niego przysłał. Zauważają, że wiele ryzykują, ujawniając mu to – może wykorzystać tę informację, by zyskać miejsce wśród swojej rodziny, są jednak pewni, że nawet wtedy nie zyska ich szacunku. Gdy Karn zauważa, że jego głód trzeba zaspokoić, Anya proponuje, by pobrał odrobinę energii życiowej od każdego z nich. Jak się okazuje, skutkuje to, pozostawiając Pająki osłabionymi, ale żywymi. Razem przechodzą przez portal, zostawiając na miejscu zaskoczonych Parkerów."Bugged"

Postacie:
* Spider-Girl [MC2]
* Ben Parker [Ziemia-3145]
* Spider-Man [Peter Parker], Peni Parker [Ziemia-14512], Spider-Girl [Anya Corazon], Spider-Ham, Spider-Man [Ziemia-50101], Spider-Punk, Spider-UK

W bunkrze na Ziemi-3145 Mayday Parker próbuje zebrać drużynę Pająków, by odbić swojego brata, pozostali jednak próbują ją przekonać, że byłoby to samobójstwo. Ben Parker tego świata próbuje ją zapewnić, że będzie bezpieczna w tym miejscu, dziewczyna wytyka mu więc, że jest tchórzem i że gdyby jej ojciec go takim zobaczył, wstydziłby się go, po czym ucieka w głąb bunkra. Wściekła zaczyna okładać ściany, powstrzymuje ją jednak Ben, który prosi, by opowiedziała mu o swojej rodzinie. May jednak nie zamierza się z nim spoufalać i zamiast tego rzuca się na niego, wytykając mu, że zapomniał o odpowiedzialności idącej w parze z mocą. Muszą jednak przerwać potyczkę, gdy przez pęknięcie w ścianie do bunkra zaczynają przedostawać się zmutowane pająki z powierzchni. Widząc niekończącą się chmarę, Mayday każe Benowi wskoczyć na ścianę, po czym magnetyzuje podłogę, wykorzystując swoje zdolności przywierania do powierzchni. To unieruchamia pająki, które następnie zostają zebrane i wypchnięte z bunkra za pomocą pajęczyny obojga Pająków. Gdy są już bezpieczni, Ben zauważa, że to dziewczyna była odpowiedzialna za atak pająków i radzi, by zaczęła kontrolować swe emocje i zapomniała o Loomworld. Ta jednak stwierdza, że jej brat jest jedynym, co jej pozostało – uratuje go więc za wszelką cenę, i pomści rodziców.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Verse Team-Up #3 Spider-Verse Team-Up #3 Spider-Verse Team-Up #3 Spider-Verse Team-Up #3 Spider-Verse Team-Up #3 Spider-Verse Team-Up #3 Spider-Verse Team-Up #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.