Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #13

Amazing Spider-Man vol. 3 #13

Amazing Spider-Man vol. 3 #13

"Spider-Verse" - Part 5" "Spider-Men: No More"

Postacie
Zapowiedź

• Ostateczna bitwa!
• Każdy Spider-Man w historii musi walczyć!
• Żaden z nich nie jest bezpieczny!

Streszczenie

Ziemia-001. Inheritors zbierają się, aby przeprosić Lorda Solusa za niepowodzenia na frontach wojny z Pająkami. Ten jednak ich uspokaja, aby nie przejmowali się małymi porażkami. Zdobyli już Sciona i niedługą będą mogli wymazać wszystkich Spider-Manów.

Ziemia-3145. Spider-Man 616 nie spodziewał się, że ujrzy wujka Bena jako jednego z nich. Ben, Spider-Man z tego wymiaru, opowiada swoją historię. Poszedł pewnego razu z Peterem na wystawę, gdzie ugryzł go pająk. To dało mu moce, a chłopak pomógł mu w stworzeniu kostiumu i wyrzutni sieci. Stał się bohaterem, ale niestety doprowadziło to do starcia z Emerald Elfem, który zniszczył jego dom wraz z jego żoną i bratankiem. Ben porzucił wtedy kostium, a w jego życiu pojawił się Ezekiel, który zaproponował mu schronienie przed Morlunem w bunkrze. Ma teraz wyrzuty sumienia, że gdyby nie zaczął być superbohaterem, to jego rodzina dalej by żyła. Superior Spider-Man jednak krytykuje tutejszego Ścianołaza, twierdząc, że to przez jego nieobecność, świat doczekał się katastrofy nuklearnej. Ben przyznaje, że zastanawiał się, czy gdyby się nie chował, to powstrzymałby szaleńca odpowiedzialnego za zagładę - Otto Octaviusa. Superior nie może uwierzyć, że jego odpowiednik z tego świata mógłby coś takiego zrobić. Spider-Man 616 postanawia przerwać rozmowę i skupić się na realizacji dalszego planu. Silk dowiaduje się, że Spider-Woman 616 poświęciła swój teleporter w celu przekazania zwojów i nadal przebywa w Loomworld. Pająki zaś skupiają się na planach w nich zawartych, napisanych w niezrozumiałym języku, a na uboczu Spider-Gwen i Silk postanawiają pomóc Drew i przenoszą się do Loomworld. Superior wyrywa zaś zwoje i z pomocą komputera próbuje je rozczytać. Spider-Man 616 zastanawia się, dlaczego ten oparł go o Annę Marię Marconi. Wtedy Otto orientuje się, że ma do czynienia z Ścianołazem z przyszłości, a to oznacza, że Parker musiał go pokonać. Wtedy do planów dobiera się Spider-Girl 616 i o dziwo jest w stanie je rozczytać. Dziewczyna dowiaduje się, że aby wymazać wszystkie pajęcze totemy z istnienia, należy dokonać ofiary z trzech totemów: The Other, Scion i Bride.  Superior od razu pragnie krwi Inheritors w zamian za to, co chcą zrobić z nimi. Peter jednak go uspokaja, ponieważ Silk jest z nimi. Wtedy Pająki orientują się, że znikła. Próbują się z nią skontaktować i upewnić się, że nie przebywa w Loomwordzie

Ziemia-001 [Loomword]. Silk, Spider-Gwen i Spider-Woman 616 walczą z piratami. Kiedy ta pierwsza słyszy kontakt od Spider-Mana 616, jeden z adwersarzy niszczy jej teleporter.

Ziemia-802. Scarlet Spider 616 jest wkurzony, ponieważ zabito Spider-Mana 94, z którym był na misji. Powoli zaczyna się przemieniać w pająka, ogłusza Ultimate Black Widow, która chce go powstrzymać, i rusza do Loomworld.

Ziemia-001. Inheritors wyczuwają Bride i The Other. Od razu wyruszają na polowanie.

Ziemia-3145. Spider Girl MC2 chce, aby wszyscy ruszyli odzyskać jej brata. Spider-Girl 616 przyznaje, że mogą użyć zwoje w walce z Inheritors. Kiedy Spider-Man 616 dowiaduje się, że Kaine już jest w Loomworld, postanawia zebrać wszystkie drużyny i uderzyć na swoich wrogów. Tutejszy Ben Parker twierdzi, że on jednak nie może z nimi ruszyć.

Ziemia-001. Scarlet Spider 616 walczy z Inheritors, zabija Solusa. Widzący to Mrolun rzuca się na Pająka i go zabija. Inni Inheritors atakują Spider-Woman 616, Spider-Gwen i Silk.

Ziemia-3145. Spider-Man 616 próbuje przekonać tutejszego Bena, aby z nimi ruszył, opowiadając o Benie ze swojego wymiaru. Wspomina o mocy i odpowiedzialności. Kiedy mężczyzna nadal oponuje, Superior twierdzi, ze jest żałosnym starcem. Otto mowi, że przegrywał częściej niż wygrywał, ale zawsze miał zapasowy plan. Każda walka łatwa wygrania jest tania, ale każda walka coś warta zawsze była przeciwko przeciwnościom. Z "niepokonanym" rywalem - ale każdy z nich ma słaby punkt i wystarczy go znaleźć tylko raz. Każdy z nich upada na kolana, ale w środku nich jest duch walki, który może ich ponieść. To nie moc Spider-Mana sprawia, że są, kim są, to ich osobista wola walki. To pobudza Bena przy zdziwieniu Spider-Mana 616. Ben przywdziewa strój i Pająki udają się aby raz na zawsze zakończyć wojnę z Inheritors.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13 Amazing Spider-Man vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.