Avalon » Serie komiksowe » Spider-Verse » Spider-Verse #2

Spider-Verse #2

Postacie
Zapowiedź

• Video-Game Spidey!
• Punk-Rock Spidey!
• Baśniowy Spidey!
• Hiszpańskojęzyczny Spidey!

Streszczenie

Postacie:
* Spider-Man [Ziemia-30847]
* Morlun
* Nastoletni gracz

Ziemia-30847. Pajęczy zmysł ostrzega Spider-Mana przed Morlunem, ani jego ciosy, ani nawet hiper-combo nie robią jednak wrażenia na Inheritorze, który powala go jednym ciosem, pozostawiając gracza całkiem zdezorientowanego."Anansi: A Spider is Sheep's Clothing"

Postacie:
* Kwaku Anansi [Ziemia-7082]
* Spider-UK
* Mr. Mighty [Ziemia-7082], Shango [Ziemia-7082], Tygrysi Duch [Ziemia-7082]

Cytat numeru:
Anansi: "British Braddock, I am Anansi. The Teller of Tales, and I am right in the middle of a story. And one cannot stop a story in the middle."
Spider-UK: "Why not?"
Anansi: "Because then you don't find out how it ends."

Ziemia-7082. Anansi ucieka przed oskarżającym go o kradzież jego owiec Mr. Mightym, który najął go do pilnowania stada. Bożek zatrzymuje się więc na skraju przepaści i oświadcza, że nie miał powodu, by wykraść mu owce, przysięgając na Shango. Przyzywa tym samym wściekłego boga burz, a gdy Mr. Mighty próbuje go udobruchać, Anansi ucieka, ukrywając się w tykwie. Naczynie upada u stóp Spidera-UK, który oświadcza, że potrzebuje pomocy bożka. Ten stwierdza, że to nie jego problem – a poza tym, znajduje się w połowie historii, a tych nie należy przerywać, dodaje jednak, że z pomocą Pająka będzie w stanie opowiedzieć ją szybciej. Gdy ten zgadza się pomóc, Anansi wyciąga owcze runo i przebiera Billy'ego za owcę, zaznaczając, że nie może się on odzywać, by nie zaburzać równowagi. Pyta, czy jest on gotowy, a po chwili Braddock zostaje porwany przez Tygrysiego Ducha [nie pytajcie mnie, co tygrys robi w opowieści osadzonej w afrykańskim folklorze – przyp. S_O], a Anansi wzywa Mr. Mighty'ego, wskazując na złodzieja.

Tej nocy. Gdy Mighty usnął, Anansi i Tygrysi Duch przybywają uwolnić Spidera-UK, który dopiero wtedy odkrywa, że owce, z którymi był zamknięty, potrafią mówić. Z powrotem na wolności Billy odkrywa Tygrysiego Ducha, Anansi wyjaśnia więc, że Mr. Mighty zawsze prosi go o pomoc, próbował go więc nauczyć, że nikt nie będzie w stanie zająć się jego sprawami lepiej, niż on sam. Gd Braddock pyta, czemu po prostu nie odmówił, Anansi pyta, czy tak samo powinien był postąpić, gdy to on zwrócił się do niego z pomocą. Zauważa jednak, że Billy pokazał, że jest gotów zrobić to, co do niego należy, Anansi uznaje więc, że teraz pora na to, by też to zrobił. Przedtem jednak zwraca się do Tygrysiego Ducha, wręczając mu tykwę, po czym, gdy Tygrys zakrada się do owiec, wyjaśnia Billy'emu, że jedynie pouczył go, by być umiarkowanym."With Great Power Comes No Future"

Postacie:
* Spider-Punk, Captain America [Ziemia-138]
* Prezydent Osborn [Ziemia-138]
* Superior Spider-Man

Ziemia-138. Siły policyjne dowodzone przez Prezydenta Osborna stają przeciw Spider-Armii Hobiego Browna. Mundurowi, wraz z prezydentem, zostają pokryci przez VENOM [Variable Engagement Neuro-Sensitive Organic Mesh] i ruszają do walki, wtedy jednak oponenci ujawniają ukryte za nimi dziesiątki głośników, a Spider-Punk zaczyna grać na podłączonej do nich gitarze. Siła punk-rocka powala większość policjantów, do których dopada Spider-Armia, prezydent Osborn dociera jednak do Pająka, stwierdzając, że to za mało, by go powstrzymać, i wyciągając pistolet. Hobie zadaje mu więc cios swoją gitarą, zabijając go. Z daleka obserwuje to Superior Spider-Man."El Espíritu de las Calles"

[Uwaga: w oryginale historia ta została wydana w języku hiszpańskim, dostępna jest jednak cyfrowa wersja angielska]

Postacie:
* Arácnido Jr
* boss mafijny i jego ludzie
* porwana dziewczyna
* Arácnido Sr, Escorpión

Ciemną nocą w Meksyku Arácnido dopada do dwóch typów spod ciemnej gwiazdy, żądając, by zaprowadzili go do ich szefa. Zostaje ostrzelany przez ich kompanów, rzuca się więc na nowych przeciwników i, powaliwszy ich, porywa ich przywódcę i zaczyna śmigać z nim na pajęczynie, dopóki ten nie wyjawi, gdzie ukrywa się ich szef.

Kilka lat temu. Podczas walki luchador Arácnido zostaje schwytany przez przeciwnika, gdy jednak wzywa na pomoc kompana, Escorpióna, ten ignoruje go. Gdy zapaśnik zostaje wyniesiony na noszach, jego syn zauważa, jak Escorpión zostaje opłacony za położenie walki. Jakiś czas później, w szpitalu, lekarz przekazuje młodemu złe wieści, ten stwierdza więc, że nie tak dalej być nie może.

Teraz. Arácnido powala strażników u wejścia do rezydencji. Wewnątrz tymczasem boss wysyła jednego ze swoich ludzi do zrobienia obiadu, a gdy ten znika, dowiaduje się, że jego podwładni trafili do więzienia. Tymczasem jego człowiek schodzi z obiadem do piwnicy, gdzie przetrzymywana jest porwana córka popularnego aktora. Wtedy też na miejscu zjawia się Arácnido, który powala gangstera, a gdy na miejscu zjawia się boss, rzuca się też na niego, stwierdzając, że zbrodnia zniszczyła wystarczająco dużo rodzin w mieście."It's the Little Things"

[Uwaga: choć większość historii zawartych w tej antologii rozgrywa się na początku crossovera Spider-Verse, ta ma miejsce podczas finału historii]

Postacie:
* Spider-Man [Ultimate, Miles Morales], Scarlet Spider [Kaine], Aracnido Jr, Spider-Woman [Ultimate]. Spider-Man [Ziemia-80219], Spider-Jameson [Ziemia-78327], Spider-Man [Marvel 2099 Universe], Spider-Man [Timeslip], Spider [Ziemia-15], Spider-Prime [Ultraverse], Spider-Boy [Amalgam], Spider-Man [Ziemia-313710], Spider-Man [Ziemia-313710], Spider-Man [Ziemia-70019], Spider-Man [Ziemia-57780], Spider-Man [Ziemia-7041], Spider-Man [Mangaverse], Spider-Man [Ziemia-51778], Spider-Man [Ziemia-8545], Spider-Man [Ziemia-66115]
* Bora, Brix, Jennix, Verna
* Wielu, wielu innych Spider-Manów

Loomworld. Podczas ostatecznej bitwy między Spider-Manami a Inheritors dwójce Pająków w mniej więcej tym samym czasie kończą się pajęczyny, podczas więc, gdy inni ich osłaniają, wymieniają oni swoje magazynki z siecią. Przy okazji zaczynają gawędzić ze sobą, odkrywając, że obaj są Peterami Parkerami i że obaj mieli całkiem podobne życia. Gdy jeden z nich zauważa, że losy ich wszystkich potoczyły się podobnie, drugi zauważa, że mają też Spider-Manów z Japonii. Zaczynają wymieniać dziwne Pająki, na których wpadli, w tym takich do złudzenia przypominających popularnych aktorów. Zaczynają się zastanawiać, czym ich życia się różną, nie będąc w stanie niczego wymyślić stwierdzają więc, że musiało to być coś drobnego – jak obrączka ślubna na palcu jednego z nich.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Verse #2 Spider-Verse #2 Spider-Verse #2 Spider-Verse #2 Spider-Verse #2 Spider-Verse #2 Spider-Verse #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.