Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 4 » Thor vol. 4 #4

Thor vol. 4 #4

Thor vol. 4 #4

"Thor vs. Thor"

Postacie
Zapowiedź

• Odinson powraca. I wyraźnie nie podoba mu się nowy właściciel młota. Wiecie co to znaczy, prawda?

• THOR KONTRA THOR!!!

Streszczenie

Kilka godzin temu, Asgardia. Thor budzi się, pozbawiony ramienia, od Odina dowiadując się, że jego koza zabrała go z powrotem do siedziby bogów po jego ostatnim starciu. Wstaje, gotowy do kontynuowania walki, Wszechojciec powstrzymuje go jednak, ujawniając, że Krasnoludy Nidavelliru przygotowały mu prezent, który wręcza mu Screwbeard – magiczne ramię wykute z Czarnego Uru w tych samych kuźniach, w których powstał Mjolnir. Przymocowawszy protezę do swojego kikuta, Thor jest gotów do walki, ojciec powiadamia go jednak, że jego młot zniknął – tak samo, jak Freyja.

Teraz, Roxxon Island. Odinson żąda od nowej Thor zwrotu Mjolnira i wyjawienia, co zrobiła z jego matką. Bogini gromów próbuje go przekonać, że mają ważniejsze rzeczy na głowie i że mogą dyskutować o tym, do kogo należy młot, gdy już pokonają Malekitha, Asgardczyk jednak nie słucha i, uznawszy próby uspokojenia go za prowokację, rzuca się na kobietę. W czasie walki, do której próbują dołączyć olbrzymy, nowa Thor próbuje przekonać Odinsona, że została wybrana przez młot i że ie może on tego zmienić, ten jednak nie zamierza rozstawać się ze swoim dawnym orężem. Podczas szamotaniny Mjolnir wylatuje im z rąk, przebijając się przez ciała otaczających ich olbrzymów i manewrując w sposób, którego Thor nigdy nie widział, gdy jednak wyciąga rękę do wracającego młota, ten mija go i wraca do dłoni nowej Thor. Widząc to, Odinson ze smutkiem przyznaje, że młot w istocie wybrał ją i pyta, czy jest jego matką, ta więc całuje go, mając nadzieję, że to odpowie na to pytanie. Asgardczyk zaniemawia, po chwili jednak pyta, czy się znają, bogini nie jest jednak w stanie odpowiedzieć na to pytanie i prosi jedynie, by jej zaufał. Ten odpiera, że nie może tego zrobić – ufa jednak Mjolnirowi. Odzyskawszy swój topór, ramię w ramię z nową Thor atakuje i powala pozostałe przy życiu Olbrzymy, a widząc to, Malekith teleportuje się z powrotem do Svartalfheimu, przypominając, że nie mogą niczego zrobić praworządnemu władcy Mrocznych Elfów, i na odchodnym niszcząc odrąbane ramię Thora, które dotychczas nosił ze sobą jako trofeum. Po chwili na miejscu zjawia się też Agger, wypraszając oboje.

Jakiś czas później. Z pomocą asgardzkich magów Thorowie oswobadzają zamrożonych herosów – w tym i Freyję, która poprowadziła bogów do walki wbrew zakazowi Odina. Królowa Asgardu zauważa nowe ramię syna, ten więc przyznaje, że wiele w ostatnich dniach stracili – zwracając jednak uwagę zebranych na nową boginię stwierdza jednak, że również coś zyskali. Kobieta stwierdza, że nigdy tego nie chciała, i robiła jedynie to, co było konieczne, Odinson jednak przerywa jej, stwierdzając, że to ona jest teraz Thorem – on nie jest już godzien tego imienia.

Jakiś czas później, na Roxxon Island Dario Agger wita się ze swoim nowym kontrahentem. Ujawnia, że Czaszka Laufey'a zniszczona przez Thor była fałszywką, a teraz prezentuje prawdziwą. Spytany, czego chce w zamian, odpiera, że pragnie światów, Malekith stwierdza więc, że mogą ubić interes.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor vol. 4 #4 Thor vol. 4 #4 Thor vol. 4 #4 Thor vol. 4 #4 Thor vol. 4 #4 Thor vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.