Avalon » Serie komiksowe » Superior Iron Man » Superior Iron Man #4

Superior Iron Man #4

Superior Iron Man #4

"The Choice"

Postacie
Zapowiedź

• DAREDEVIL poznaje sekret sukcesu TONY'EGO!

• Jak daleko Tony posunie się, by powstrzymać MATTA MURDOCKA od ujawnienia tego sekretu światu?
• Gdy akcje Tony'ego stają się coraz bardziej sporne, kto postanowi go powstrzymać, doporwadzając do walki, jakiej myślałeś, że nigdy nie zobaczysz? 

Streszczenie

W studiu talk-showu "Wake up, San Francisco" prowadząca wita Tony'ego Starka, który przyznaje, że Aplikacja Extremis ma swoich krytyków, twierdzących, że zmusza ona mniej zamożnych mieszkańców miasta do przestępstw, by opłacić subskrypcję. Dlatego wynalazca ujawnia, że wypuścił w mieście Iron Sight – flotę dron połączoną z bazą danych zawierającą informacje o każdym, kto zainstalował aplikację. Zapewnia, że bezpieczeństwo mieszkańców miasta jest dla niego najwyższym priorytetem i że cena Aplikacji, choć wysoka, nie jest zaporowa – wręcz przeciwnie, ma ona motywować użytkowników do stania się lepszymi i zarabiania więcej.

Daredevil tymczasem zastanawia się nad niedawną akcją marketingową Starka – a konkretnie, ledwo słyszalnym nawet dla niego dźwiękiem, który wyłapał. W końcu domyśla się, czym on był.

Tony tymczasem kończy swój występ przed kamerami, stwierdzając, że musi się czymś zająć. Wraca na swoją wyspę, gdzie Teen Abomination został otoczony przed oddział S.H.I.E.L.D.. Gdy na miejscu zjawia się Iron Man, staje przed nim Maria Hill, oświadczając, że nie podoba mu się to, co robił w ostatnim czasie. Dodaje, że gamma-potwór zbiegł z aresztu S.H.I.E.L.D. i że jest poszukiwany, Tony oświadcza jednak, że jego prawnicy oczyścili go z zarzutów. Zapewnia, że chłopak znajduje się na wyspie i że nikogo nie skrzywdzi, a on zamierza mu pomóc. Otoczony przez swoje drony radzi Marii znikać, nim ośmieszy jej agentów. Gdy zostają sami, Stark zapewnia, że mówił prawdę – zamierza zbadać Teen Abominationa i, jak ma nadzieję, znaleźć sposób na wyleczenie jego "przypadłości". Wyczuwa, że będzie miał kolejnego gościa i każe nowemu podopiecznemu się ukryć, a po chwili na miejscu zjawia się Daredevil, który ujawnia, że wie, co Tony zrobił. Stwierdza, że niesłyszalny "dźwięk", który usłyszał podczas prezentacji Extremis był sygnałem – uruchamiającym Extremis znajdujące się już w organizmach mieszkańców. Zauważa, że Extremis jest wirusem, a tego nie da się przesłać przez urządzenie. Domyśla się, że Stark wybrał San Francisco, miasto bowiem zakazało sprzedaży i spożywania butelkowanej wody – jedyną alternatywą jest więc woda dostarczana przez wodociągi, i to właśnie w ten sposób dystrybuowany jest wirus. Stwierdza, że Tony trafi do więzienia na długi czas, wtedy jednak Matta atakuje Teen Abomination, krzycząc, że potrzebuje Starka. Gdy uderzenie wyrzuca Śmiałka przez okno, Iron Man wysyła za nim swój pancerz. Gdy DD wraca do pomieszczenia, unieruchomiony przez zbroję, Stark stwierdza, że będzie musiał popracować nad sygnałem, a gdy Murdock zauważa, że niczego to nie zmieni, już bowiem go usłyszał, Tony zabiera go do laboratorium, gdzie podłącza elektrody do jego skroni.

Jakiś czas później Matt budzi się w szpitalu, nie pamiętając, jak tam trafił. Tony wyjaśnia, że walczyli  potworem, który powalił Śmiałka. Tony zapewnia, że pokryje wszelkie koszty, dodaje jednak, że specjaliści radzą, by został w łóżku na następne kilka tygodni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4 Superior Iron Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.