Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #8

Legendary Star-Lord #8

Postacie
Zapowiedź

• Peter mierzy się z Mr. Knife! Nie uwierzysz, kto kryje się za tą maską. 

• To całe szaleństwo odcisnęło piętno na związki Petera i Kitty.
• Co im pomoże naprawić ich relację? Kosmiczna randka! A raczej... KOSMICZNA UCIECZKA Z WIĘZIENIA! 

Streszczenie

Na pokładzie statku Star-Lorda Peter pyta, czy Kitty chciałaby do niego dołączyć w jego kosmicznych przygodach, ta jednak przypomina, że na Ziemi jest nauczycielką, podczas gdy Quill jest złodziejem kręcącym się po Wszechświecie bez większego celu. Peter próbuje się porównać do Wolverine'a, Pryde oświadcza jednak, że Logan nigdy niczego nie ukradł i był honorowym człowiekiem. Lydia tymczasem informuje, że znajdują się dziesięć minut od celu podróży.

Na Brennan-7 Thane wyjaśnia Mr. Knife'owi, że nie jest przywódcą ludzi, których widzi – a jedynie jednym z nich. Razem, bezdomni i nie posiadający niczego, stworzyli dla siebie azyl, a syn Thanosa jedynie im służy. Knife ujawnia więc, że słyszał o jego mocach i stwierdza, że sami mogliby zostać przyjaciółmi – i dzielić się zyskami. Thane oświadcza jednak, że nie interesują go pieniądze, a wtedy osada zostaje zaatakowana przez gigantycznego potwora.

Na planecie Spartax Peter zabiera Kitty do jednego z sierocińców, zapewniając, że wszyscy jego mieszkańcy go uwielbiają – Ma Savage, właścicielka przybytku wita go jednak wycelowanym w niego miotaczem, a i dzieciaki przy stole nie chcą z nim rozmawiać. Gdy wściekła Kitty wylewa na niego chochlę zupy, zaczyna się walka na jedzenie.

Na Brennan-7 członkowie Slaughter Squad rzucają się do walki z potworem, ten jednak odrzuca ich. Sam zostaje zamrożony w "bursztynie" przez Thane'a, który następnie ujawnia, że doskonale wie, kim jest Knife – złodziejem i mordercą. Oświadcza, że na Ziemi był lekarzem i każe mu się wynieść, samemu udając się na pomoc rannym mieszkańcom. J'Son pomaga mu jednak w opatrzeniu ich, ujawniając, że Inhumanin również się co do niego mylił. Dodaje, że tak, jak on, jest człowiekiem be domu i wyjawia mu, że Thanos jest na wolności.

Na Spartax Kitty pomaga Ma Savage posprzątać bałagan, który wywołała. Pyta, czy staruszka nadal jest wściekła na Petera, ta więc przyznaje, że jedynie się z nim droczyła i ujawnia, że jej sierociniec, tak, jak wiele innych, jest przez niego sponsorowany z łupów, które zdobywa. Quill tymczasem bawi się na dworze z dzieciakami, a gdy te uciekają z powrotem do środka, Peter przeprasza Kitty za przyzwanie nadaremnie imienia Logana, ta więc ujawnia, czego się dowiedziała. Star-Lord przyznaje więc, że w dzieciństwie wychował się w podobnych miejscach. Stwierdza, że każdy potrzebuje jakiegoś domu. Zachwycona, Kitty postanawia zgodzić się na wspólne podróże. Tymczasem z orbity obserwuje ich Misa.

Na Brennan-7 Knife zapewnia, że jeśli Thane pomoże mu w pewnej akcji, on zapewni mu moce wystarczające, by ochronić jego ludzi przed Thanosem, a Ebony Maw sugeruje, że Inhumanin może wykraść sekret tych mocy dla siebie. Syn Thanosa zgadza się, J'Son pyta więc, czy słyszał legendy o Black Vortex.

Jakiś czas później. W łóżku na pokładzie statku Kitty stwierdza, że chce zrobić coś złego i proponuje, by wykraść ojcu Quilla Black Vortex.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #8 Legendary Star-Lord #8 Legendary Star-Lord #8 Legendary Star-Lord #8 Legendary Star-Lord #8 Legendary Star-Lord #8 Legendary Star-Lord #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.