Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #7

Legendary Star-Lord #7

Postacie
Zapowiedź

• Peter mierzy się z Mr. Knife! Nie uwierzysz, kto kryje się za tą maską. 

• To całe szaleństwo odcisnęło piętno na związki Petera i Kitty.
• Co im pomoże naprawić ich relację? Kosmiczna randka! A raczej... KOSMICZNA UCIECZKA Z WIĘZIENIA! 

Streszczenie

Rozbiwszy skradziony Quinjet, Kitty zostaje odnaleziona przez Lydię, komputer pokładowy Star-Lorda, która namierzyła mutantkę za pomocą sygnału jej komunikatora. W ten sam sposób odnajdują miejsce przetrzymywania Petera – Flying Fortress, zamek zbudowany na grzbiecie Viderdooma. Odkrywają, że twierdza jest pilnie strzeżona, a co gorsza, skanery pojazdu nie są w stanie stworzyć obrazu budowli. Lydia stwierdza, że dzięki swoim mocom Kitty nie powinna mieć problemu z nawigowaniem w budowli, ta jednak przypomina, że nadal może zostać zauważona. Wściekła stwierdza, że nie cierpi Kosmosu i wypomina sobie, że nie nauczyła się niczego po tym, jak została uwięziona w kosmicznym pocisku na Breakworld. To jednak poddaje jej pewien pomysł.

Wewnątrz twierdzy J'Son oświadcza, wbrew oskarżeniom syna, że nie jest gangsterem – lecz bezprawnie zdetronizowanym władcą Imperium Spartax, a to, co robi, czyni w celu odbudowy swego królestwa, które Peter doprowadził do ruiny. Dodaje, że różnica między monarchią a przestępczym imperium jest kosmetyczna – jedyne, co obchodzi poddanych obu, jest to, w co uzbrojony jest przywódca i gdzie tę broń celuje. To powiedziawszy, prezentuje synowi swoją broń ostateczną, która zapewni mu posłuszeństwo – Black Vortex. Gdy Quill pyta, czy ojciec zamierza go zabić, ten oświadcza, że planuje poddać go praniu mózgu i patrzeć, jak on sam zabija swych kompanów z Guardians of the Galaxy.

Po wyjaśnieniu planu, Lydia zaczyna pędzić na twierdzę – prosto w kierunku, z którego dochodzi sygnał Petera. Ostro hamuje zaraz przed ścianami, katapultując Kitty, która fazuje przez kolejne ściany. Wpada do sali, gdzie odnajduje Petera, któremu już założono urządzenie do prania mózgu, nokautuje J'Sona i chwyciwszy Quilla przenika wraz z nim przez resztę stwora, wydostając się po jego drugiej stronie, gdzie "chwyta" ich Lydia. Gdy pojazd zaczyna z pełną prędkością uciekać, Star-Lord nie może uwierzyć, że dziewczyna przezwyciężyła swoją niechęć do Kosmosu, ta więc stwierdza, że obiecała go uratować. Następnie korzystają z okazji, że są razem i całują się. Tymczasem w pościg za nimi rusza Misa.

Jakiś czas później. J'Son, wraz z Czar-Doonem i Blighem ląduje na planecie Brennan-7, gdzie znajduje się "Zbawca", obiecujący samotnym, odrzuconym i zapomnianym bezpieczną przystań. Thane zapewnia zebranych, że będzie ich chronił.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #7 Legendary Star-Lord #7 Legendary Star-Lord #7 Legendary Star-Lord #7 Legendary Star-Lord #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.