Avalon » Serie komiksowe » Captain America & Mighty Avengers » Captain America & Mighty Avengers #4

Captain America & Mighty Avengers #4

Postacie
Zapowiedź

• W konsekwencji AXIS - kto poprowadzi Mighty Avengers? Jaka będzie rola Captain America? Czy małżeństwo Luke'a przetrwa?

• W międzyczasie, Power Man i White Tiger wyruszają na miasto, by rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa... 
• ... Gideona Mace'a?

Streszczenie

W siedzibie Mighty Avengers Kaluu wyjaśnia Captainowi Americe, czym jest Qlippoth – w judaizmie określa się tym mianem odwrotność wszystkiego, co święte. Ujawnia, że podczas starcia zespołu z "Odwróconymi" Avengers trafił na chwilę do Przestrzeni Qlippotnej, gdzie odkrył nienaturalny dla tamtego miejsca spokój. Odchodząc stwierdza, że być może Qlippoth trafił do ich świata, a walka z Deatheaters i Inwersja były tylko początkiem problemów. Po chwili do Sama zagląda Spectrum, pytając o to, czy należy do jej drużyny.

Luke Cage informuje Jasona Quantrela, że nie jest już częścią Mighty Avengers i że nie udało mu się ich przekonać do sprzedaży marki, co dyrektor Cortex uznaje za złe wieści. Upewniwszy się, że nie wrócił on do swej "starej" osobowości tak, jak wielu innych herosów, Jason ujawnia Luke'owi, że zaczął rekrutować kandydatów i zamierza zmienić sposób, w jaki ludzie myślą o herosach. Pyta, czy chce on być częścią tej rewolucji, ten więc się zgadza.

Próbując ją przekonać, że to zły pomysł, Power Man towarzyszy White Tiger do zaułka, w którym zamordowany został Gideon Mace. Tam już czekają detektywi, którzy zapewniają, że Ayala ma solidne alibi, będą mieli jednak dla niej kilka pytań. Podczas, gdy bohaterka przygląda się miejscu zbrodni, oficer wyjaśnia, że choć autopsja nadal trwa, ofierze wyszarpnięto serce. Ava tymczasem wyczuwa zapach obcy nawet bogowi-tygrysowi, każe więc Victorowi wykorzystać "chi-wizję". Ten wywołuje więc obrazy zapisane w pamięci miasta, odkrywając Gideona zabieranego do zaułka przez swego sługę i sugeruje, że to on mógł być sprawcą, policjanci ujawniają jednak, że jego ciało zostało wykryte przez S.W.O.R.D. Na orbicie Ganimedesa, jednego z księżyców Jowisza. Po chwili "obraz" sługi znika, a na jego miejscu zjawia się coś, czego Alvarez nie potrafi wyjaśnić. Razem z Avą, która stwierdza, że już spotkali się z zapachem, który wyczuła, postanawiają zbadać sprawę.

W opuszczonym magazynie potwór, który niegdyś był Barbarą McDevitt obserwuje, jak ze skorumpowanego serca Gideona Mace'a wyrasta nowe ciało.

Luke kontaktuje się z Jessicą Jones, ujawniając to, czego się dowiedział. Stwierdza, że nie chce wracać do drużyny, dopóki nie odkryje, co Quantrel planuje, nie chce też, żeby Jess do niego dołączała – nie wiedzą, jak niebezpieczny Jason jest. Nie zdają sobie sprawy z tego, że dyrektor Cortex słyszy każde słowo.

Captain America wyjaśnia to, co pamięta z czasu Inwersji. Każe Monice wyobrazić sobie coś, co jest jej dokładnym przeciwieństwem w każdym stopniu – coś, co nie uważa praw za ważne, i widzi w ludziach zwierzęta, które trzeba kontrolować. I co gorsza, każe jej wyobrazić sobie, że to coś jest nią. Pyta, jak może po czymś takim powstać, Spectrum zauważa więc, że to on jest Captainem Americą i powinien znać odpowiedź. Spoglądając na swoją tarczę, Sam stwierdza, że Captain America musi walczyć nawet wtedy, gdy sprawy idą źle, inaczej nie byłby nic warty. Opadamy tylko po to, by móc się podnieść, a jeśli teraz będzie musiał pracować tym ciężej, by się podnieść, taka jego dola. Słysząc to, Monica wita go z powrotem w zespole, po czym stwierdza, że drużyna potrzebuje rzecznika. I wydaje jej się, że Sam będzie do tego idealny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America & Mighty Avengers #4 Captain America & Mighty Avengers #4 Captain America & Mighty Avengers #4 Captain America & Mighty Avengers #4 Captain America & Mighty Avengers #4 Captain America & Mighty Avengers #4 Captain America & Mighty Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.